Skocz do zawartości
Gość mmm

żarzenie pozycji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmm

witam . Nie tak wyobrażałem sobie Mój pierwszy post , ale widocznie tak musiało być ... Podejżewam , że temat już gdzieś kiedyś był wałkowany i być może od razu powinienem go napisać w dziale " śmietnik " , ale wbijając w wyszukiwarkę żarzenie lub pozycja wyskakują jakieś dziwne tematy niezwiązane z ... zamierzeniem ( tematem ) . Więc : swojego Paska posiadam od ok. 3 tygodni jest - to Mój pierwszy samochod niemiecki ( dotychczas Japończyki i Volvo co wcale nie oznacza , że jestem Paskiem zawiedziony - wręcz odwrotnie ) jest w nim troszkę bardziej skomplikowana instalacja niż w np. S 40 . Kupując go nie miał pozycji po stronie kierowcy ( dopiero wczoraj znalazłem czas aby ją wymienić ) a po stronie pasażera świeciła słabo . Zaopatrzywszy się w dwie żarówki 5W wymieniłem hurtem ( obie ) i po str. kierowcy jest spoko ale po str. pasażera jest nadal kiepsko , a nawet chyba dziś świeci jeszcze ciemniej niż wczoraj ! ! ! Tył świeci normalnie . Nie mam miernika żeby sprawdzić co tam do niej dochodzi ( V , A ) . Dodam , że obie oprawy od pozycji są lekko " przypieczone " ale powodem tego jest chyba temp. od żarówki św. mijania . Proszę pomóżcie . A tak przy okazji nie mam też podświetlenia sterowania nawiewem , czy naprawdę żarówka za to odpowiedzialna znajduje się pod pokrętłem " mocy nawiewu " ? ? ? Ciągnę za to pokrętło z siłą wodospadu i ... i nic mało co nie wyrwałem całej konsoli razem z silnikiem . Z góry dzięki , pozdrawiam - mmm

3B5 VARIANT 1999 AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sprawie nawiewu to TEN topic przeczytaj...

 

pozdro :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia, czy pozostałe żarówki po stronie pasażera świecą prawidłowo. Jeśli nie to sprawdź, czy nie ma problemu z kontaktem całego zespołu lampy do masy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm

masa jest na bank ( reszta - mijania , drogowe, pmgielne - OK ) ale mam jeszcze pytanko : czy zeby wymienic zarowke podsw. zapalniczki trzeba demontowac konsole ? czy pokretlo szyberdachu ma podswietlenie ? A tak w nawiasie nie chodzi Mi o nawiewy tylko o konsole sterowania nawiewami ( gora , dol , temp , i moc dmuchawy :P ) dzieki za szybki odzew - mase dla formalnosci jeszcze sprawdze ... ale jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Tu masz wątek o podświetleniu pokręteł nawiewu:

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy16/instrukcja-wymiany-zaroweczki-w-poretlach-nawiewu-vt2104.htm

 

Tak pokrętło szyberdachu posiada podświetlenie, ściąga się ciągnąc do siebie pokrętło i naszym oczom pojawia się żaróweczka. Przynajmniej tak jest u mnie.

 

Co do wymiany żarówki od popielniczki nie trzeba demontować konsoli wystarczy wyciągnąć popielniczkę.

 

 

Jeśli pomogłem daj punkcik,

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm

dzieki Ci Bartku za link - Ja juz kilka dni temu to znalazlem . Instrukcja i foto sa tak jasne , ze Stevie Wonder by to wymienil ... K.... ciagne za ten przelacznik a on nie schodzi !!! tu jest problem czy ciągnąć jeszcze mocniej ( ale wtedy to juz silnik napewno do srodka Mi wpadnie ) czy odpuscic i nabyć nowy ?

 

reszta bardzo pomocna - dzieki

 

mmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm

temat podswietlenia pokretla szyberdachu zamykam ( rozebralem to na czynniki pierwsze - nierozbieralny ) prawdopodobnie to samo bedzie z pokretlami nawiewu . TEMAT POZYCJI WCIĄZ OTWARTY .

 

mmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
K.... ciagne za ten przelacznik a on nie schodzi !!! tu jest problem czy ciągnąć jeszcze mocniej ( ale wtedy to juz silnik napewno do srodka Mi wpadnie ) czy odpuscic i nabyć nowy ?

 

Ciągnij mocniej ! Jakbyś coś urwał to nabędziesz nowy, ale dla jednej żaróweczki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności