Skocz do zawartości
navik

Montaz fotelika dla dziecka w systemie ISOFIX

Rekomendowane odpowiedzi

witam wie ktos gdzie mozna tanio nabyc takie mocowanie?

,,Ten temat,, wie. :)

Wystarczy go przejrzeć. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wie ktos gdzie mozna tanio nabyc takie mocowanie?
oprócz tego tematu to jest jeszcze dział giełda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki mam juz oferte do mocowan tylko sęk w tym ze nie mam dziur na te mocowanie (pasek 98r) i czy jest możliwosc wywiercenia dziur na te otwory czy raczej nie warto sie w to bawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(pasek 98r)

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 1998 r.

Czegoś tutaj nie kumam :)

czy jest możliwosc wywiercenia dziur na te otwory czy raczej nie warto sie w to bawic?

Jest, ale mija się z celem. Ścianka jest za cienka. Ori otwór ma pod spodem blachy naspawaną nakrętkę.

Kumpel zdjął z mojego auta wymiary pozycji uchwytu, przytrzymałem mu go, a on go pospawał do nadwozia. :)

Prostackie nie? Ale działa. :dobrze

Jak by Ci przyszło coś takiego do głowy to mam nadzieję, że nie muszę przypominać o odłączeniu aku i demontażu tylnego siedzenia wraz z oparciem. :)

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 98 r została mi tylko karoseria a wshystko zostało przeżucone z 3BG z 2003 r i dlatego a co do mocowan to chyba sobie daruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko potwierdzić. Rozumiem, że mocowanie o numerze 8D0 813 545C nie będzie pasować bo B5. To mocowanie pochodzi z A8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym tylko potwierdzić. Rozumiem, że mocowanie o numerze 8D0 813 545C nie będzie pasować bo B5. To mocowanie pochodzi z A8.

Musisz sprawdzić rozstaw otworów, bo reszta wygląda podobnie.

P.S. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś ten numer, ETKa nie wyszukuje nic z literką ,,C,,

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś ten numer, ETKa nie wyszukuje nic z literką ,,C,,

Można taki uchwyt kupić tu: http://allegro.pl/isofix-mocowanie-fotelika-dla-dzieci-audi-a8-s8-d2-i1899371217.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym tylko potwierdzić. Rozumiem, że mocowanie o numerze 8D0 813 545C nie będzie pasować bo B5. To mocowanie pochodzi z A8.

A widzisz. Wiedziałem że mi coś nie gra.

A ty co napisałeś wcześniej:

Chciałbym tylko potwierdzić. Rozumiem, że mocowanie o numerze 8D0 813 545C nie będzie pasować bo B5. To mocowanie pochodzi z A8.

Te z allegro mają numer: 4D0 813 545C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, coś mi się pokiełbasiło. Czyli co? Te z aukcji będą pasować do B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co? Te z aukcji będą pasować do B5?

Pytanie i odpowiedź padła w tym temacie (#40 i #41). :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wklepack

Cześć,

 

Może trochę odgrzeję temat bazy do ISOFIX. Jako że raczej zdecydowany jestem na fotelik Maxi-Cosi CabrioFix, to zastanawiam się na baza FAMILIYFIX. Co prawda jest trochę droższa ale można podczepić pod nią foteliki Maxi-Cosi Pearl, Pebble, CabrioFix.

 

Może ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z nią i może się podzielić opiniami?

 

Pozdrawiam

wklepack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Może trochę odgrzeję temat bazy do ISOFIX. Jako że raczej zdecydowany jestem na fotelik Maxi-Cosi CabrioFix, to zastanawiam się na baza FAMILIYFIX. Co prawda jest trochę droższa ale można podczepić pod nią foteliki Maxi-Cosi Pearl, Pebble, CabrioFix.

 

Może ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z nią i może się podzielić opiniami?

 

Pozdrawiam

wklepack

 

W systemie Maxi-Cosi są dwie bazy z IsoFixem: EasyFix i FamilyFix. Najważniejszą różnicą jest to, że do pierwszej wepniesz tylko foteliki 0-13kg, druga jest bardziej uniwersalna i pozwala montować tez fotelik Pearl z grupy 9-18kg.

 

Z tego co pamietam, to CabrioFix pasuje do obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję temat.

Jaki jest potrzebny klucz do odkręcenia oryginalnych śrub trzymających mocowanie isofix? Pytam bo w New Beetle'u żony są dwa i jednego chcę "przeszczepić" do mojego Passka.

Zaraz napiszecie,że "weź i popatrz sobie na śrubę",ale tam jest taki wieloklin,więc jakby ktoś z Kolegów wiedział konkretnie jaki to klucz to bym był wdzięczny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę odgrzeję temat.

Jaki jest potrzebny klucz do odkręcenia oryginalnych śrub trzymających mocowanie isofix? Pytam bo w New Beetle'u żony są dwa i jednego chcę "przeszczepić" do mojego Passka.

Zaraz napiszecie,że "weź i popatrz sobie na śrubę",ale tam jest taki wieloklin,więc jakby ktoś z Kolegów wiedział konkretnie jaki to klucz to bym był wdzięczny.

Pozdrawiam.

 

ETKA pokazuje że oryginalnie powinna to być śruba imbusowa kołnierzowa o rozmiarze M8 x 27 - H - V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ETKA pokazuje że oryginalnie powinna to być śruba imbusowa kołnierzowa o rozmiarze M8 x 27 - H - V.

Pasek nie ma imbusa.

 

Gegas, potrzebujesz Torx T45.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek nie ma imbusa.

 

Gegas, potrzebujesz Torx T45.

Pozdro.

Dzięki Kolego.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że piszę posta jednego po drugim,ale troszkę się chyba rozpędziłem z tymi uchwytami z New Beetle"a.Dojście jest trochę kijowe i w związku z tym moja prośba:

czy mógłby ktoś z Was sprawdzić czy uchwyty ISOFIX z "Żuczka":

1C 0858675 - lewy

1C 0858676 - prawy

będą pasować do B5ki ??

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1C 0858675 - lewy

1C 0858676 - prawy

To są zamki pasa bezpieczeństwa. :krzeslem

 

będą pasować do B5ki ??

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności