Skocz do zawartości
navik

Montaz fotelika dla dziecka w systemie ISOFIX

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz niedawno zostalismy rodzicami ( http://www.forum.vw-passat.pl/topics28/przybyl-nowy-choc-malutki-fan-passata-vt13832.htm ) chcielismy zapewnic naszemu malenstwu max bezpieczenstwa i wygody podczas podrozowania naszym Passacikiem.

Nasz wybor fotelika padl na MAXI-Cosi jako jeden z najbezpieczniejszych.

Postanowilem zamontowac go za pomoca uchwytow ISOFIX jako najbezpieczniejszy montaz oraz najwygodniejsze mocowanie fotelika - odpada ciagle opasowywanie go pasami. Fotelik po prostu kladzie sie na bazie i zatrzaskuje w niej.

Nasze Passaty 3BG sa przystosowane do standardu Isofix jednak uchwyt ten nie jest montowany fabrycznie.

Aby zamontowac fotelik Isofix potrzebujemy:

Uchwyt: 8D0 813 545

Sruby: 8L0 837 453 (2szt na uchwyt)

Oraz w naszym przypadku:

baza: Maxi-Cosi EasyBase

fotelik: Maxi-Cosi CabrioFix (grupa 0+ 0-13kg)

Aby zamontowac uchwyt Isofix musimy zdemontowac oparcie tylnych foteli. Naszczescie jest to proste: wystarczy odkrecic jeden wkret wraz z uchwytem po srodku oparcia.

Otwory pod uchwyt Isofix fabrycznie zaklejone sa zabezpieczajaca naklejka. Po odklejeniu jej uzyskujemy do nich dostep.

A oto mala fotorelacja z montazu:

t_isofix1_156.jpg

t_isofix2_321.jpg

t_isofix3_313.jpg

t_isofix4_468.jpg

t_isofix5_163.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Ł-y-s-y

bardzo fajnie - dzieki bo jak kupie wkonc passata to e bede musial zamontowac :ok:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość phans

A czy na środku siedzienia tylniego można ten system zamontować?

Dla zainteresowanych tatusiów i mam polecam http://www.fotelik.info/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety w Passacie uchwyty do Isofix przewidziane sa do montazu tylko po bokach.

Na srodku mozna zamontowac baze Maxi-Cosi EasyBase za pomoca trojpunktowego pasa bezpieczenstwa bo tak tez mozna ja montowac.

t_isofix6_194.jpg

t_isofix7_199.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość phans

Tylko że na środku nie ma pasa trojpunktowego i w moim przypadku dwa foteliki muszę umieszczać po bokach a chciałbym jeden z nich umieścić po środku tylnego siedzenia(jest to najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Tylko że na środku nie ma pasa trojpunktowego.

U mnie w 3BG jest trojpunktowy, nawet widac go na ostatnim zdjeciu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość phans

Faktycznie, nie zauważyłem - masz zagłówek po środku i pas - ja niestety mam zubożoną wersję :-).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość redtom

a koszty części??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

uchwyt i 2sruby okolo 200zl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

odświeżę kotleta

przeglądając oferty baz isofix recaro natknąłem się na trzy rodzaje tych baz:

SAFE

YOUNG PROFI PLUS

YOUNG EXPERT PLUS

i w związku z tym mam pytanie czym różnią się te bazy (te z 2 i 3 linka wg mnie są takie same)

czy jedna baza może być stosowana do nosidełka a później do fotelików różnego przedziału wagowego (oczywiście tego samego producenta)

z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja też mam fotelik recaro chyba expert plus,nie kupowałem na isofix ponieważ przekładnaie z samochodu do samochodu jest o wiele szybsze niż w isofix tym bardziej że jak masz 2 auta to trzeba mieć 2 bazy ,czym się różnią bazy tego nie wiem ale foteliki się różnią,więc bazy też jakimś detalem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ja też mam fotelik recaro chyba expert plus,nie kupowałem na isofix ponieważ przekładnaie z samochodu do samochodu jest o wiele szybsze niż w isofix tym bardziej że jak masz 2 auta to trzeba mieć 2 bazy ,czym się różnią bazy tego nie wiem ale foteliki się różnią,więc bazy też jakimś detalem

jeśli potwierdzą się moje przypuszczenia i także to co piszesz to daruję sobie temat systemu isofix

przekładać i tak bym nie przekładał ale nie musiał bym zapinać i odpinać pasy gdy bym wyciągał nosidełko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nosidełko a fotelik tojak wiesz 2 różne rzeczy,oczywiście jeśli chodzi o nosidełko to polecam z bazą czyli wkładanie bez każdorazowego przypinania,miałem nosidełko Graco z bazą i naprawdę polecam kupno w komplecie z bazą,bo fotelik to bez bazy,bo dziecko nosisz na rękach a w nosidełku zanosisz np.do domu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam tak od siebie ze do 4motion uchwyt ma numer : 3B5-813-545 A

Cena jest taka sama ale mi sciagaja z niemiec ma byc za tydzien, do oski dostepny od zaraz lezy w sosnowcu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

prekladanie fotelika z ISOFIX jest bardz szybkie to tylko zwolnienie dwoch uchwytow, nie mow mi ze odpinanie i przeciaganie pasa trwa szybciej.

Baza jest tylko w przypadku nosidelka, foteliki dla starszych dzieci (teraz mam Römer King Duo Plus ISOFIX) sklada sie z jednego elementu nie ma tu bazy, ISOFIX jest w podstawie fotelika.

Ze wzgledow bezpieczenstwa polecam tylko ISOFIX

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość rafal242

Witam NAVIK! pare dni temu zamontowalem do swojego 'passka' uchwyt pod baze ISOFIX (seryjnie nie bylo). zajelo mi to 20 min. Wielkie dzieki za pomoc , instrukcje i fotki! Teraz to rewelka- dwa razy szybciej zakladanie nosidelka i 10 razy mniej nerwow! Pozdrawiam!!!

Edytowane przez rafal242

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciesze sie ze ktos skozystal.

Jaki model fotelika wybrales? wybor napewno interesuje niejednego przyszlego tatusia ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja rowniez bede montowal uchwyty w swoim pasku, ale chciałbym coś dorzucic od siebie. w maxi-cosi:

baza na pasy to easybase

baza na isofix to easyfix

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość rafal242

hej! Moj fotelik to Recaro Young Profi plus oraz Recaro Isofix baza. W przyszlosci chce wymienic fotelik na Young Expert plus.Baza zostaje ta sama. pozdrawiam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość krynia20

ja tez kupilem fotelik maxi cosi cabrio fix a dzis dokupilem baze easyfix mozna ja montowac zarowno w zaczepy isofix (bezpieczniej) ale i za pomoca pasow 3 punktowych. niestety u mnie nie mam uchwytow isofix a chcialbym je zamatowac. ma ktos namiary gdzie moge dostac takie zaczepy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta