Jump to content
EDDIE STEIN

Przepustnica, dziura w rurze i olej.

Recommended Posts

Witam Panie i Panowie. Jestem tutaj nowy i jeśli trzeba upomnieć za bledy to prosze, a jeśli możecie pomóc to tym bardziej proszę. Mam problem z autem VW passat B6 1.9 Tdi 105 km bls. Szukałem na forum ale ciężko mi jest znaleźć wątek choćby z tego powodu, gdyż nie mam kompletnie pojęcia jak się to nazywa " roboczo" i w dieslu, bo wcześniej miałem benzyniaka i inaczej wiadomo pewne podzespoly mialy swoje miejsce i pod wzgledem budowy. 

Mam pęknięcie w tym oto grubym przewodzie, a po wyjęciu go po ówczesnym zdjęciu obejmy widać w środku olej i sporo czarnego zabrudzenia. W czym rzecz.

Prosiłbym was o poradę i lekcje jak te części się nazywają i z czego to wynika. 

Auto kiedy w obrotach dochodzi do 2000 obrotów szarpnie i jedzie dalej. Po przejechaniu ok 5 km włącza się Check engine i miga spirala od swiec zerowych.

TO samo dzieje się kiedy mocniej dodam gazu i załączyć się chce turbo ale też szarpie i auto nie ma mocy.

Obejzalem turbo i jakby z niej też olej troszkę leciał. Ale na forum wyczytałem u was że to nieszczelność przewodów. Opowiedzcie mi coś proszę o tym i co sądzicie po zdjęciach.

 

20190930_181556.jpg

20190930_181608.jpg

20190930_181657.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dziura będzie powodem tego Check Engine. Dziura, którą widzę na zdjęciu jest na dolocie. Cały przewód dolotowy począwszy od turbosprężarki poprzez chłodnicę, zawór dławiący, zawór EGR i kolektor dolotowy aż do samego silnika ma być szczelny. Sprężarka wytwarza ciśnienie w tym całym przewodzie, czujnik ciśnienia sprawdza jaka jest wartość tego ciśnienia i jeśli jest dziura, to komputer (ECU) nie jest w stanie tak wysterować geometrii turbiny, żeby osiągnąć spodziewane ciśnienie, bo ucieka tą dziurą. Gdy sytuacja przeciąga się w czasie, komputer zgłasza błąd i wyłącza pracę turbo - nie steruje nim, ustawia geometrię w bezpieczne położenie. Błąd sygnalizowany jest też migającą spiralą. Jeździsz wtedy bez turbo - jest dużo słabszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy