Skocz do zawartości
Gość stoneq

pytanie o wykres. 110 AFN TDi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stoneq

Cześć. Mam taki mały dylemat, ponieważ do wszystkich papierów mojego wozu (b5 sedan basic. '97 AFN 110) dołączony został taki wykres (poniżej) . Zastanawia mnie czy pasio był może kręcony czy to tylko standardowy wykres. Nie miałbym wątpliwosci gdyby jeździł nim dziadek,ale jeździł 30 letni gościu i miał naklejki pod kierunkami 16V turbo itp. heh. więc ciekawi mnie czy coś tu było dłubane. WG wkleiki jest 81KW.

 

ja sie na takich wykresach nie znam.dlatego śmiem prosić o pomoc was. Umiesciłbym ten temat w dziale "tuning" ale jeśli nic nie było kręcone,to chyba nie ma tam miejsca dla mnie hehe.pozdrawiam.

 

dsc01141qx1.th.jpg

 

dodam,że leciałem nim 201km/h,a wg książek Vw nie powinienem więcej jak 195. więc to napawa mnie lekką nadzieją :wstyd: ale pewnie to standard wykres :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to parametry są seryjne ale wg mnie ktoś robil tutaj chipa. Widzialem pare wykresow AFNa i wygladaja troszke inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny wykres. silnik zdrowy i ma bonusa malego, zwlaszcza momentu. nie wiem nawet czy max moment nie jest troche za wczesnie. przeplywka nie tnie dawek. tylko sie cieszyc

 

pakarod chip? przeciez na silniku mu wyszlo 116ps, czyli seria prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

souler, no wlasnie ze wzgledow na (w moim przekonaniu) za szybko dostepna moc zastanawiam sie czy ktos nie robil poprostu remapu aby zmniejszyc spalanie i minimalnie poprawic jazde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogl ktos grzebac, bo 255Nm ponizej 2k obr to tak ciekawie. zreszta ja sie nie znam na tdi :P ja sie na niczym nie znam :P

 

OT: moj podpis jest na wzor twojego. wybacz mistrzu :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stoneq

czyli nie jest źle,to mnie cieszy, w zupełnosci mi to wystarcza :) odejście jest...

nie no chipa to bym się nie spodziewał. własnie zwróciłem uwagę na

 

max draaimoment 251 NM U=1866, to dużo większy niż w standardzie ? chyba nie...

 

______edit_____

jak mniemam skoro zdrowy silnik,to można by mu tego chipa walnąć :)

aha i jeszcze poprzedni wlasciciel pomalował osłony silnika na srebrno. wiec na bank coś grzebał, pasjonat jeden heh. na szczescie mam na wszystko faktury,książkę do konca,wiec jestem spokojny wmiarę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryka ma 235Nm/1900obr, 110KM/4150obr, czyli jednak wykres calkiem normalny+bonus.

 

no pewnie ze rob chipsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chipa to bym się nie spodziewał

 

No bo właśnie to się nazywa Chip = (modyfikacja programu komputera sterującego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogl ktos grzebac, bo 255Nm ponizej 2k obr to tak ciekawie. zreszta ja sie nie znam na tdi :P ja sie na niczym nie znam :P

 

OT: moj podpis jest na wzor twojego. wybacz mistrzu :padam:

 

Pamietaj, ze nadmierna skromnosc prowadzi do pychy :P Juz tutaj sobie nie cukruj. I zaden ze mnie mistrz ;]

 

 

Znalazlem wykres seryjnego AFNa. Co prawda w golfie ale jako model moze posluzyc:

http://img410.imageshack.us/img410/3142/afn1cg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fabryka ma 235Nm/1900obr, 110KM/4150obr, czyli jednak wykres calkiem normalny+bonus.

 

no pewnie ze rob chipsa

 

Ale jak to byl Pasjonat to moze bal sie wiekszej mocy a jedynie chcial poprawic ekonomike i dynamike. Bez zwiekszania mocy. Po za tym nie ma tutaj tragedi wiec nie ma sie co martwic.

 

A tak wyglada po chipie :D

http://img209.imageshack.us/img209/4813/michnik2ya1.png

:evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stoneq

no nic,fajnie jest :) nic nie jest popsute hehe ,a to już sukces :D

narazie spadam na uczelnię,ale czekam na dalsze opinie na temat tego wykresiku.

 

i może pomysły na ile warto by go (rozsądnie) podkręcić ? żeby nie żarł ropy i w miarę silnik wytrzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności