Skocz do zawartości
Tomasz1982

Silnik gaśnie i odpala cieżko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim B8 z 2015 roku w silniku, 2.0 TDi 150km,  w DSG,  dosłownie raz w miesiącu auto po zatrzymaniu na światłach po prostu gaśnie, (na wyłączonym START/STOP), po czym odpale go normalnie, a na dodatek dziś rano nie chciał mi odpalić tzn. kręcił ale nie odpalił za pierwszym razem i pytanie czy takie anomalie się Wam zdarzały ?. Auto ma 90 000 km przebiegu.

Dzięki za pomoc.

Tomasz

Edytowane przez Tomasz1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tomasz1982 napisał:

Witam

W moim B8 z 2015 roku w silniku, 2.0 TDi 150km,  w DSG,  dosłownie raz w miesiącu auto po zatrzymaniu na światłach po prostu gaśnie, (na wyłączonym START/STOP), po czym odpale go normalnie, a na dodatek dziś rano nie chciał mi odpalić tzn. kręcił ale nie odpalił za pierwszym razem i pytanie czy takie anomalie się Wam zdarzały ?. Auto ma 90 000 km przebiegu.

Dzięki za pomoc.

Tomasz

Możliwych jest kilkanaście - kilkadziesiąt przyczyn , więc to wróżenie z fusów....

Sprawdzałaś czy sterownik zapisuje jakieś usterki ? Bez tego to szkoda pianę bić....

Co prawda że ostatnio robiłem podobną usterke  ,ale auto nie gasło na światłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć nie nie podpinałem go pod kompa, ale jak objaw się będzie powtarzał to trzeba będzie to zrobić.

Z drugiej strony zastanawiam się nad podkręceniem mocy do 190 km i zmiany oprogramowania ale to nie wiem czy jedno z drugim będzie miało coś wspólnego ale wiem ze poprzedni właściciel zrobił akcje serwisową czyli wgranie nowego oprogramowania w ASO., zapewne związane to było z aferą spalinową. ale nie jestem aż tak mocy w tym temacie.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój silnik nie był objęty akcją serwisową z powodu dieselgate.To już nowszy motor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 1285 napisał:

Twój silnik nie był objęty akcją serwisową z powodu dieselgate.To już nowszy motor.

Pewnie akcja na kolektor ssący , teoretycznie bo niewiadomo co ten soft zmienia tak naprawde...

Godzinę temu, Tomasz1982 napisał:

Cześć nie nie podpinałem go pod kompa, ale jak objaw się będzie powtarzał to trzeba będzie to zrobić.

Z drugiej strony zastanawiam się nad podkręceniem mocy do 190 km i zmiany oprogramowania ale to nie wiem czy jedno z drugim będzie miało coś wspólnego ale wiem ze poprzedni właściciel zrobił akcje serwisową czyli wgranie nowego oprogramowania w ASO., zapewne związane to było z aferą spalinową. ale nie jestem aż tak mocy w tym temacie.,

Najpierw napraw a później tunning , bo później nie wiadomo czy to normalna usterka ,czy tuner coś spartolił  ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem tez informację że mogą to być świece lub wtrysk, pytanie czy ktoś miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomasz1982 napisał:

Doczytałem tez informację że mogą to być świece lub wtrysk, pytanie czy ktoś miał podobny problem ?

W teori mogą też być : czujnik wału korb. ,czujnik wałka roz. , egr , usterka pompy paliwa , zatkany dpf , problemy w instalacji elektr. zatkany filtr paliwa ,   i tak można by dalej wymieniać....

Kup sobie jakiś obd11 lub vcds i podłącz ..., ta inwestycja na pewno się opłaci pewnie nie raz tego sprzętu użyjesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności