Skocz do zawartości
bimbol

Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3B!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ja mam pytanie dotyczące pikania sygnalizatora w 3B o zmniejszaniu sie temperatury zewnetrznej, nie zauwazylem w jakich przedzialach nastepuje sygnalizacja..?? aa i jeszcze chyba okolo -6'C ta śnieżka śniegu wyłacza sie i nie ma jej.. czy u was tez tak jest??? dajcie znac, albo podeslijcie linke jesli "odgrzalem kotleta" :)) pozdro!!

Zapala się przy 4 'C.:dobrze

 

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

 

U mnie zaczyna pikać jak jest -4'C. A śnieżka ginie lecz nie wiem po ilu 'C:)

Chyba +4:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-u mnie-pełny FIS śnieżynka pojawia się dokładnie przy +4 stopniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a znika przy -5C. :dobrze Zrobiło się cieplej to zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten specyficzny gong mniej wiecej przy jakiej temp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten specyficzny gong mniej wiecej przy jakiej temp??

Przy +4stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy +4stopnie.

i przy -5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. ja mam pytanko nigdzie nie znalazłem, czy we wszystkich pasatach występuje kontrolka check bo u mnie ona w ogóle się nie zapala przy przekręceniu kluczyka ani przy teście vag. dodam ze bezpiecznik nr 12 jest ok morze ktoś to po prostu dezaktywował?

Podpinam się pod pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się pod pytanie.
może jest poprostu żarówka wyjęta w liczniku przez poprzednika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest snieżynka ale tego gongu nie ma...jak np. w lato miałem problem z ciśnieniem oleju i czerwona kontrolka 3-krotnie migała ale gongu nie było...co może być powodem nie zapodawania sygnału dźwiękowego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jest poprostu żarówka wyjęta w liczniku przez poprzednika

Może choć wydaje mi się że tam jest dioda a nie żarówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie jest snieżynka ale tego gongu nie ma...jak np. w lato miałem problem z ciśnieniem oleju i czerwona kontrolka 3-krotnie migała ale gongu nie było...co może być powodem nie zapodawania sygnału dźwiękowego??

Możliwe ze zostało wyłączone Vag-iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem, kupiłem niedawno passata b5 3bg z 2001r, z początku na wyświetlaczu pokazywało mi temperaturę i chyba spalanie a teraz nic może przepalone kontrolki ?, jeśli ktoś znałby przyczynę i ewentualnie pomógłby to bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie kontrolki, przecież to jest na wyświetlaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam mały problem, kupiłem niedawno passata b5 3bg z 2001r, z początku na wyświetlaczu pokazywało mi temperaturę i chyba spalanie a teraz nic może przepalone kontrolki ?, jeśli ktoś znałby przyczynę i ewentualnie pomógłby to bardzo dziękuję.

Sprawdź wtyczki licznika czy któraś się nie poluzowała,jeśli nie to wyświetlacz padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie dotyczące oznaczen na zalączonym przeze mnie zdjeciu, a mianowicie, znalazlem gdzies w necie wlasnie to zdjecie i zastanawiam sie jakim sposobem sa te oznaczenia przy zegarku w obrotomierzu i co one oznaczaja w passku B5???? mozecie podrzucic jakis link jesli "odgrzalem kotleta" , albo dajcie znac:) pozdro

http://rapidshare.com/files/442594697/mfa.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i z opisu wynika że sonda mi padła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem temat lecz może nie zauważyłem i dlatego pytam - czy kontrolka ciśnienia oleju powinna gasnąć po kilku sekundach czy palić się do czasu uruchomienia silnika ? Pytam jako człowiek starej daty bo jest dla mnie nielogiczne w moim pasku, że gaśnie przed uruchomieniem silnika. Już widziałem nie raz, że kontrolka ładowania jest zmostkowana z kontrolką ciśnienia oleju (równiutko obie gasły) ale takie coś to dla mnie nowość. Chyba, że tak powinno być.

Sprawa druga - po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka ABS (żółta) i zaczyna mrugać kontrolka BRAKE (czerwona) oraz oczywiście 3 razy dostaję po uszach brzęczykiem. Czy można z tym jeździć (ja jeżdżę) ale czy jest to coś strasznego czy tylko może jakiś czujnik gdzieś nie ma styku. Dodam, że wczoraj troszkę posprawdzałem na lodzie autko i podczas dość ostrego startu na lodzie zadzwoniło brzęczykiem a kontrolki zgasły i ABS wystartował. Jednak moja radośc trwała tylko do zgaszenia silnika. Po ponownym uruchomieniu rano znów to samo

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź - przepraszam jeśli powtarzam temat ale oczy już nie te :zeco w moim wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kontrolka oleju powinna gasnąć jeżeli układ smarowania jest w porządku.

Sprawdź stan płynu hamulcowego, jak mało to dolej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki to przynajmniej mam z głowy kontrolkę oleju. Płyn hamulcowy tzn poziom jest ok ale na jakimś dziwnym przyrządzie od sąsiada pokazało mi błąd 020E i 465E które są podobno związane z układem hamulcowym. Niestety mój angielski jest do d..y więc za chwilę będę szukał na polskich stronach co to znaczy

dzięki jeszcze raz za kontrolkę oleju :kumple

 

kody znalazłem

- pierwszy (020E) - Włącznik lampy STOP > przewody, włącznik lampy STOP

- drugi (465E) - Specjalny moment obrotowy silnika ABS-SG - nieprawidłowy sygnał - moduł ABS, CAN BUS data

 

tylko jak mam to zjeść (szczególnie ten CAN BUS data) to nie wiem zwłaszcza że STOP pali się tak jak powinien i kiedy powinien

Edytowane przez chmiel62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności