Skocz do zawartości
tomekkaz

Znowu ta pie.....na klimatyzacja!!

Rekomendowane odpowiedzi

napiszę o co codzi , w tamtym roku zatarła się sprężarka ( ZEXEL ) szukałem na allegro i kupiłem regenerowaną , po zamontowaniu klima chodziła do końca lata ,a na jesień słabła coraz bardziej. Ponieważ potem było zimno nie zajmowałem się tym. Dzisiaj byłem w serwisie (nie ASO ) i panowie odciągneli czynnik i olej , następnie załadowali nowy (specjalną maszyną) , tyle ile producent podaje. Ale coś słabo chłodzi , Instalacja jest szczelna (sprawdzono mi to) . Tzn. sprężarka się włancza , wentylator pracuje, ale przewody nie są tak bardzi zimne , nawet gdy klima jest włączona na max chłodzenie, a po wyłączeniu nie słychać charakterystycznego syczenia, niestety serwis ten nie zajmuje się naprawą i nie potrafili mi nawet powiedzieć czy sprężarka wytwarza cisnienie. W tamtym roku po wymianie sprężarki ,instalacja była płukana i wymieniony był osuszaczi i zawór rozprężny. PROSZĘ O podanie telefonów do sprawdzonych serwisów klimy z okolic OPOLA I WROCŁAWIA. żeby dali gwarancje na sprężarkę ( używka , regenerowana) i robotę . U nas w serwisie klimy jak zobaczyłem ćwoka który przetacza czynnik z butli prosto do układu , to mi się odechciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Głuchołazami jest "Auto-Toma" oni też zajmują się klimatyzacjami, możesz zajechać i zobaczysz co powiedzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o sprawdzone zakłady , z dużym doświadczeniem. A nie o "eksperymentatorów" (a może to? , a może tamto? ) kiedyś u nich byłem z omegą B i pomimo dobrego sprzętu nie potrafili mi odczytać błędów z kompa. W powiecie Nyskim nie ma niestety ŻADNEGO!! speca od klimy. W tamtym roku byłem w aso fiat Nysa i też "eksperymentowali" z moją klimą. Co do KLIMY to diagnostyka klimatronika pokazała komunikat 444 czyli teoretycznie wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam. Skoro kopiujesz ten temat i zakładasz w dziele "szukam usług"......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności