Skocz do zawartości
arekm

Sprzęgło Padło?!, Skrzynia Biegów?? POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

TERAZ OK??!!

 

Witam,

 

Mam problem ze skrzynią biegów (a może ze sprzęgłem). Ale od początku:

Ok mies. temu zaczęło coś stukać przy ruszaniu na pierwszym biegu ,stuki w okolicy sprzęgło/skrzynia. Pojechałem do mechanika powiedział"synchronizator, ale nie opłaca się rozbierać dopiero jak się coś zepsuje". No i wczoraj coś się zepsuło.

Dojeżdżałem do skrzyżowania i przy 60km/h wysprzęglając poczułem opór i wibracje na pedale sprzęgła, wybiłem bieg cjcąc zredukować, po czym jak chciałem wbić bieg już mi się to nie udało, po kilku próbach wskoczyła jednak dwójka , zjechałem na parking. Kiedy chciałem ruszyć niestety nie dało się już wbić żadnego biegu. Sprzęgło wciska się chyba tak jak się wcześniej wciskało, no może trochę lżej. Przy wyłaczonym silniku biegi przełączają się bez zarzutu.

O co więc chodzi?

Czy to stukanie wczesniej to było "sypiące się sprzęgło"?

 

Proszę o pomoc , ponieważ nie chcę dać się naciągnąć mechaniorom.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie wysprzęgla do końca - łożysko oporowe albo łapki na docisku, bo koniec tarczy obiawia się raczej inaczej (ale guru nie jestem)...

 

Spróbój jeszcze wbić "1" i odpal auto na wciśniętym sprzęgle - jak będzie "ciągnąć" to potwierdzi się wskazanie na sprzegło.

 

Troszkę sprawdzałem w szukajce - nie trafiłem na taki przypadek, a stron 15. Nie chce mi się szukać.. :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zapalaniu na wbitym biegu oczywiście "ciągnie" do przodu. Ja też używałem opcji szukaj jak i przeglądałem FAQ.

Wygląda na to, że to jednak sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wysprzęgla to może coś z układem hydraulicznym układu zmiany biegów - masz hydrauliczny czy mechaniczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co ci koledzy mówią i wal do sklepu po komplet od razu. Tani nie jest, ale pozbędziesz się kłopotów ze sprzęgłem na dłuuuugi czas :ok: Polecam ZACHS-a, bo LUK podobno lipa :dobani: No i skoro wibracje na pedale czułeś, to stawiam na łożysko oporowe (bo w B4-ce miałem podobne objawy :kwasny:) :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w b4-ce miałem identycznie ale po rozbiórce okazało się że pękła na pół łapa, która wyciska łożysko oporowe a reszta sprzęgła była ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Ja miałem dokładnie to co fragles-łapa pęknięta na pół. Koszt łapy nie wielki robocizny to co innego:) Jeżeli to łapa to tak 300-400 nie twoje chyba, że sam dasz rade to wymienić to około 30-50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprzęgło wymienione na SACHS-a (700zł+180 montaż) i teraz to się dopiero wk.......em!!!! Oczywiście, mechanika który to robił już nie było w warsztacie , wsiadam więc odpalam ,wrzucam I bieg samochód oczywiście jedzie, ale co słyszę?! - To samo stukanie z okolicy skrzyni, które słychać było przed "skończeniem się" sprzęgła. No i jak tutaj się nie wk....?! Myślałem, ze to było od tego , że się sprzęgło kończyło. A teraz co robić??? Pasek jeździ ale czy od tego stukania nowe sprzegło się nie sp.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A biegi ci teraz normalnie wchodzą?A masz to stare sprzęglo, albo w ogóle oglądaleś je po wyjęciu? Moze tez być tak, ze źle coś złożył :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lanicz

Witam.

Od niedawna podczas ruszania też słyszę podobne stukanie :kwasny: , początkowo myślałem, że to poluzowany zderzak.

arekm czy po zmianie sprzęgła wymieniałeś jakieś inne części?,

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic oprócz sprzęgła nie wymieniałem. Jeżeli chodzi o układ przeniesienia napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności