Skocz do zawartości
Gość cichy.pl

Wymian klocków pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cichy.pl

witam was Moje pytanie jest taki gdzie znajduje się czujnik zużycia klocków hamulcowych tylnich , bo na tych klockach co kupiłem nie mam nic takiego co by przypominało czujnik.?

I ma ktoś jakieś porady co do wymiany klocków tylnich bo mam zamiar wymienić czy jest to dosyć prostą rzeczą.

Proszę o wszelkie informacje które pomogły by mi w wymianie klocków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu nie ma ,tylko przod posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajtaler

bardzo proste odkrecasz jedna srube wycigasz stare wkladasz nowe uwazac czeba tylko przy wciskaniu tloczka czeba miec dobry klucz do tego a i odkrec kurek z plynem chamulcowym przed wciskaniem tloczka i nie zapomnij posmarowac koncowek klockow puziniej montujesz do kupy odpowietrzasz i gotowe

a co do klockow to polecam ferado troche drogie ale oplaca sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11
bardzo proste odkrecasz jedna srube

 

chodzi o śrube przy zacisku, przykrytą tym plastikowym kapturkiem? Rozumiem że odkręcić i obrócić aby wyciągnąć klocki?

 

nie zapomnij posmarowac koncowek klockow

 

Czy mógłbym poprosic o blizszą wskazówkę o jakie końcówki chodzi (te skrzydełka, które sie przesuwaja po prowadniczce, czy które sie stykaja z tłoczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym nadmienic ze cylinderki w zaciskach tylnich kol nie wciska sie tylko wkreca.....potrzebny do tego jest stosowny klucz.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajtaler

tak te z prowadniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajtaler

i o ta srube przykryta tym plastikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajtaler
chcialbym nadmienic ze cylinderki w zaciskach tylnich kol nie wciska sie tylko wkreca.....potrzebny do tego jest stosowny klucz.

 

Pozdro

 

ja nic takiego nie zauwazylem by robili to w serwisie ale mam angielska wersje i w angli serwisowalem ale jestem z tych co bardzo dokladnie patrza co sie robi przy moim pasku a taki klucz co ono uzywali to kupilem w sklepie za 15 funtow z kilkoma koncowkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda klucz (tylnie koła) - oczywiście można go zrobić samemu; i odnośnie czujników - jeśli masz je w opcji (w 1999r. b5 nie miałem - a są w 2001 3bg) to idą kable z klocków hamulcowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglada moja kopia tego klucza do cylinderkow tylnich zaciskow...dziala :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo proste odkrecasz jedna srube wycigasz stare wkladasz nowe uwazac czeba tylko przy wciskaniu tloczka czeba miec dobry klucz do tego a i odkrec kurek z plynem chamulcowym przed wciskaniem tloczka i nie zapomnij posmarowac koncowek klockow puziniej montujesz do kupy odpowietrzasz i gotowe

a co do klockow to polecam ferado troche drogie ale oplaca sie

 

Nie żebym się czepiał szcegółów, ale ta ortografia :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak muszę to wkręcam żabką hydrauliczną i jest :ok: ale po kilku wymianach klocków odbywa się to już bez żadnych kluczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Czy ktoś z kolegów posiada może zdjęcie takowego narzędzia do wciskania tłoczków z przodu?

Oczywiście mam na myśli takie zrobione samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przednich tloczkach sie nie wkreca, uzyj dwoch lych i wcisnij :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z kolegów posiada może zdjęcie takowego narzędzia do wciskania tłoczków z przodu?

Oczywiście mam na myśli takie zrobione samemu.

Może ono wyglądać np. tak jak na zdjęciu. Jest to chyba najprostsze narzędzie. Zwykla śruba i kawałek grubej blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności