Skocz do zawartości
Gość Cocon

Problem z centalnym zamkiem Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cocon

Witam wszystkich

Mam problem z centralnym zamkiem w moim passacie kombi 1,6 1998 + gaz – sekwencja (nie mam pilota). Zauważyłem że coś jest nie tak kiedy otwierałem drzwi od strony kierowcy i migająca czerwona dioda ta przy bolcu w drzwiach kierowcy która zawsze świeciła była ciemna. Po otwarciu drzwi kluczem wszystkie bolce drzwiowe się podniosły, natomiast po ponownym zamknięciu auta kluczem 3 drzwi się zablokowały (spadły bolce) natomiast bolec w drzwiach pasażera za kierowcą pozostał w górze i drzwi można było oczywiście otworzyć – i dioda była ciemna. Zaobserwowałem po odpaleniu auta również ze nie mogłem otworzyć szyby elektrycznej w drzwiach za kierowcą, ani z poziomu panelu w drzwiach kierowcy i ani z przycisków drzwi pasażera. Po paru próbach zablokowania i odblokowania drzwi od wewnątrz przyciskiem z panelu w drzwiach kierowcy wszystko jakby wróciło do normy. Po zamknięciu drzwi kluczem wszystkie bolce spadły, drzwi zostały zablokowane i zaczęła migać czerwona dioda. Po paru godzinach kiedy ponownie chciałem wejść do auta – pojawił się ten sam problem – oczywiści dioda nie migała, była ciemna. Czy ktoś może wie co tu się zaczyna psuć i jak temu zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cocon

ok zaraz sobie poczytam te linki przemysle rozważania - grzejnik pod pachę wezmę i do garażu pójdę przy zamku pogrzebać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Coś mi nie pasuje. Wersja kombi ma sterowanie centralnym "z kluczyka" w zamku klapy bagażnika. U mnie nie działało po zalaniu czujników przez płyn ze spryskiwacza tylnej szyby :639: . Z pilota było OKI. Dopuki nie naprawiłem elektryki "komfort" nie sygnalizował brzęczykiem zapalonych świateł po otwarciu drzwi kierowcy, nie oświetlał kabiny i progu, wszystkie inne funkcje działały poprawnie. O przepraszam, nie uzbrajał się też alarm. Teraz szukam sposobu na naprawę przecieku bez wymiany napędu wycieraczki :628: (teoretycznie nienaprawialne), bo głupio się jeździ jak nie widać z tyłu :637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie coś takiego też się stało, podczas rozbrajania alarmu i odblokowywania centralnego zamka, drzwi lewe tylnie się nie otwierały. Podczas wizyty w zakładzie elektorniki pojazdowej stwierdzono iż nie działa podnośnik szyb w tych drzwich (podłączony jest do silniczka). Aktualnie poszukuje tego modułu i na allegro jest coś takiego lecz sprzedawane razem z silniczkiem i całą blachą w drzwich. Na dniach będe to miał i napisze czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modul komfortu pod siedzeniem to nie to samo co modul w silniku od podnoszenia szyb jak to bedziesz mial to sie przekonasz a tak wogole to co ma silnik od podnoszenia szyby do centralnego zamka bo nie kumam z tego co wiem na schematach jest to oddzielnie rozpisane zobacz dokladnie na schemacie jesli posiadasz ksiazke ?a tak zobacz to

:600: http://vw-passat.pl/viewtopic.php?t=1521 i to http://vw-passat.pl/viewtopic.php?t=1521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mówisz że nie zawracać sobie głowy tym sterownikiem co jest podłączony do silniczka?? jak go wymontowano to i prawe drzwi się nie zamykają z pilota oraz w obydwu drzwiach nie działa el. szyba, poprzednio przed wymontowaniem nie działał tylko c.zamek i el.szyba w tych drzwiach co niby jest zwalona ta część. Ksiązki serwisowej nie mam więc nie lukne. W załączeniu zdjęcie tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mr.Dj

Propononuje w pierwszej kolejności sprawdzic instalacje elektryczną tych drzwi w których nie działa zamek oraz szyba (bo jest to sterowane linią CAN ) na sterowniku powinny być zasialnie +12 x2(czerwony z niebieskim i czerwony), masa(brązowy) oraz CAN (pomarańczowy z brązowym oraz pomarańczowy z zielonym ,skręcone ze sobą) przewody te znajdują sie w przelotce miedzy drzwiami a słupkiem dwa kolejne przewody to głośnikowe jesli wersja take posiada.Z reguły sterowniki są dobre.Zasilanie do drzwi jest podawane z punktu w lewym progu na wysokości modułu komfortu pod nogami kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilanie dochodzi do tych drzwi, na dniach dostane nowy podnośnik i zamontuje, opisze cyz pomogło :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, co do tego zamka i podnośnika szyb el. Wymieniłem sterownik prz silniczku i wszystko wporzątku. Od razu gęba mi się rozweseliła, największa usterka na tą chwilę pokonana. :641: :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz 76

Heja;

To i ja może opisze swój problem z centralnym może jakieś ciekawe wskazówki podsuniecie.

Mowa o lewych tylnich drzwiach. Jeżeli siedzę w środku i chcę zamknąć drzwi z tego przycisku obok sterowania elektrycznymi szybami to wszystkie się zamykają lecz po sekundzie owe drzwi się otworzą samoczynnie. Jak zamykam z kluczyka to też mszę pokręcić parę razy żeby te drzwi były zamknięte i migał czerwony LED w przednich drzwiach.

Tak na marginesie co oznaczy gdy czerwony LED miga przy zamkniętych drzwiach a co znaczy jak nie miga może chodzie o ryglowanie ???

I jeszcze jedno pytanie może ktoś wie jak się dobrać do tych drzwi. Stanąłem na etapie zdjętej tapicerki ale dalej jest jakaś blacha aluminiowa na całych drzwiach boje się ze coś pourywam odkręciłem śruby wokół niej ale nie bardzo daje się zdjąć.

 

Pozdrawiam;

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio się nie znam to napisze co mi powiedziano, lampka nie miga ponieważ nie działa ci central w tych drzwiach (jest usterka), czyli jak uzbrajasz alarm to on wogóle się nie załącza. W tej chwili po naprawie to już mi migają dwie diody, w drzwiach oraz na kokpicie od drugiego alarmu. Na wszelki wypadek sprawdź złączkę pod gumą w drzwiach (tam co kable idą do drzwi) być może nie jest dobrze wpięta. Myślałem że mam ten sam problem w drugich drzwiach ale na szczęście była to tylko ta kostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cocon

Już ten mój problem z centralnym rozwiązałem dość dawno, chyba jest teraz dobra okazja żeby opisać wam co zrobiłem. Zacząłem sprawdzać wiązkę przewodów wychodzącą ze słupka do drzwi tylnych pasażera-za kierowcą. Podwinąłem gumową osłonkę wiązki (harmonijkę) i dopiero zobaczyłem co tam się dzieje, izolacja przewodów była popękana a przewody poprzerywane a trochę tych żył tam idzie, bo elektryka szyby, podświetlenie drzwi, głośniki i centralny. Więc kupiłem 1m przewodu bardzo giętkiego (w izolacji silikonowej) i koszulkę termokurczliwą, pociąłem je na odcinki 8cm. Skróciłem przewody przy samym słupku i przy drzwiach, zarobiłem je i pobieliłem cyną, później wlutowałem wcześniej przygotowane wstawki 8cm. Na miejsca połączenia naciągnąłem koszulkę termokurczliwą i suszarką do włosów podgrzałem termokurcze, które bardzo ładnie obkurczyły się wokół przewodów i miejsca lutowania. To wszystko pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem od niemca paska z zablokowanymi tylnymi drzwiami z lewej strony. Sprzedawal, bo sie zablokowaly, a on nie jest od naprawiania - kupil sobie B6 i po sprawie. Dla mnie nawet z zablokowanymi drzwiami B5 to rarytas :))))

 

A wiec - spojrzalem w gumę oslaniającą kable pomiędzy drzwiami i slupkiem i okazalo sie, ze kable sa poprzerywane. Złączyłem właczyłem i po sprawie - wszystko działa bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata B5 1.9 TDI sedan i mam problem z tylnymi drzwiami po lewej stronie tzn wogóle nie reagują na otwieranie i zamykanie drzwi sprawdzałem kable czy nie są popękane jak tam pisał "COCON" więc nie wiem co mam teraz zrobić czy moglibyście mi poradzić ? dziękuje za pomoc i wszystkich pozdrawiam :)

 

oto moje gg 2080988

 

p.s. nie mam elektrycznych szyb w tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w tylnych lewych drzwiach ( przy otwartych drzwiach nie działa szyba, głośnik, lampka pod drzwiami no i ten centralny ciągle wyskakuje do góry), ale zdjąłem tylko boczek i jak patrzę na tą blachę, to tylko na myśl przychodzi mi elektryk bo coś na pewno ja urwę... A chcę się dostać do kostki jeżeli taka tam jest, bo coś na bank nie łączy, bo jak drzwi są w połowie zamykania to lampka zaczyna działać, ale po zamknięciu już tylko szyba działa z panelu kierowcy... Jednym słowem: cuda mam z elektryką w tych drzwiach ?? Co mam zrobić ?? Podpowie ktoś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitz

witam

mój problem z passatem objawia sie tym, że central zamek otwira wszystkie drzwi ale zamyka tylko przednie i klape. Dodatkowo siłownik w drzwiach kierowcy nie wydaje dźwięku pracy więc przypuszczam, że on również jest uszkodzony. Mimo to najbardziej martwią mnie te tylnie drzwi. A no i mam problem z lusterkami elektrycznymi...nie działają.

W miejscu na bezpiecznik od podgrzewania lusterek nie ma ani bezpiecznika ani styków pod ten bezpiecznik czy też doprowadzonego przewodu do puszeczki bezpieczników( instalacja była robiona przez jakiegoś partacza z Opola- serdecznie pozdrawiam)

Jeżeli ktoś przerabiał takie problemy bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(Witam! Mam problem z centralnym zamkiem w Passacie B5 z roku 98. Nie posiadam do tego auta pilota więc przez cały czas musze otwierać go kluczykiem. Zeby otworzyc cale auto czyli wszystkie drzwi i bagaznik to musze otwierac to w zamku drzwi pasażera bo jak zrobię to w drzwiach kierowcy to tylko drzwi kierwcy sie otwierają. Może mi któś w tym pomóc barzdo bym prosił. W rozie czego podam e-mail jesli ktos bedzie ógł prosze mi napisać jak z tym sonie mam poradzić [email protected] Z góry bardzo Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy winą wadliwego zamka kierowcy może być to, że czasami jak z pilota zamykam samochód mrugają kierunki, a czasami nie... Czy przez to raz się włącza, a raz nie immobilizer czy ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności