Skocz do zawartości
bajer89

Jaka pompa paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś może mi pomóc przy zakupie pompy paliwa do silnika 1.9 TDI BXE 105  2006r.

W internecie widzę dużo różnych modeli , zakupiłem jedną z bosha ale okazało się ze ma inne końcówki do wężyków. 

W opisach na stronach widzę ze czasem jest podane 0 bar i 0,5bar i teraz nie wiem czy jest to błąd opisu czy faktycznie do tego silnika ma być konkretna wartość ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam spory problem z moim paskiem.Pompa nie podaje paliwa do filtru wygląda na spaloną po podpięciu pompy na krótko ta pompuje paliwo.Pompy były już wstawione 4 nowe i dalej ten sam problem. Passat b6 140 km silnik BMP. Mechanicy rozkładają ręce internet przeszukany i nic nie znalezione miał z was ktoś podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pompa paliwa sprawna, a filtr dalej pusty to wniosek jest jeden. Coś nie tak na odcinku pompa-filtr. Nasuwa mi się kilka możliwości. Albo paliwo pompuje nie tam gdzie trzeba, np. w przeciwnym kierunku(o ile to w ogóle możliwe). Nieszczelność na przewodach paliwowych, ale wtedy czułbyś smród paliwa i ewentualne plamy pod autem. Albo zatkane przewody paliwowe. Jeszcze jedno. Pompkę sprawdzałeś "na krótko" wybudowaną czy zamontowaną w baku? Przy włączeniu zapłonu powinieneś przez chwilę słyszeć pracującą pompę i tu następne podejrzenie-czy w ogóle dochodzi prąd do pompy?

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa była sprawdzana na  baku i podaje paliwo do filtra.Do pompy dochodzi napięcie. Dzisiaj po przejechaniu ok 20 km samochód zgasł pompa przestała pracować filtr paliwa był pusty . Takie objawy są cały czas. Po zalaniu ropy do filtra samochód odpala. Nie ma żadnych plam pod samochodem ani smrodu ropy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, coś się wyjaśniło ?? Jeśli można zapytać cały czas tak się działo, czy było zależne o ilości paliwa w baku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności