Skocz do zawartości
Sharkyman

diesel Dziwne przerywanie podczas przyśpieszania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio mój Passat zaczął dziwnie się zachowywać. Podczas przyśpieszania zaczyna przerywać tzn. nie spada na obrotach, nie trzęsie się tylko tak jakby się momentami lekko dławił. Zaczyna dziać się tak od około 1500 obr/min. Na tych obrotach mało odczuwalne natomiast im więcej gazu tym bardziej przerywa. Po przejechaniu kilku set metrów wraca wszystko do normy i mogę cieszyć się komfortem jazdy. Dzieję się tak tylko na zimnym silniku, po dłuższym postoju od 6h wzwyż przy tych niskich temperaturach. Zawsze gdy odpalam czekam ok 10 min ale to nic nie daje. Gdy zaprowadziłem do mechanika i zasugerowałem, że to może przez świece albo filtr, sprawdził i nic nie znalazł- zero błędów.. Może wtryski padają?

Mam nadzieję, że znajdę tu pomoc

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sharkyman napisał:

Gdy zaprowadziłem do mechanika i zasugerowałem, że to może przez świece

Świece w dieslu miałyby powodować nierówną pracę silnika... hmmm... ciekawe...

Sprawdź wtryski. Możesz też zapodać Liqui Moly do czyszczenia wtrysków, wymień filtr paliwa-to nigdy nie zaszkodzi.

Ale sprawdź korekty na wtryskach vcdsem.

Edytowane przez Krawcol82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o świecach dlatego, że na forach pisali o tym, że świece nie tylko mają wpływ na odpalanie ale także dogrzewają jeszcze w trakcie jazdy. Co do paliwa tankuje dynamic na Lotosie. Dzisiaj zatankowałem V-power na Shell i zobaczymy co się stanie. Co do LM to już kiedyś wlewałem. Trzeba będzie jeszcze raz zapodać. 

A tu sprawdziłem korekty na biegu jałowym przy roboczej temperaturze silnika 90'

wtryski.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności