Skocz do zawartości
adams

MFD pokazuje bzdury

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam kolejny problem :wstyd:

 

navi nie widzi satelit :zalamany:

 

zrobiłem trase 20 km, było ok, pozałatwiałem sprawy i wracam do domu a navi prowadzi mnie jak by dalej, a nie z powrotem do domu, sprawdziłem i navi nie widzi żadnego satelity. Przed wyjazdem z domu sprawdzałem i navi widziała 1 satelite...

 

co tym razem? da to się zrobić? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

sprubój podłączyć inną antenę, bo jeżeli masz antene na dachu to może podczas mycia auta uszkodziłeś ją...

jeżeli nie pomoże to trzeba wyjąć navi, od góry zdiąć pokrywę, odkręcić cztery śrubki "gwiazdki" i wyjąć do góry mechanizm, odczepić gniazdo antenowe navi i między obudową a płytką która jest odpowiedzialna za satelity (płytka w wielkości pudełka zapałek) jest taki złoty kabelek, albo on się przerwał, sprawdź to, albo wyciągnij praewód antenowy z tej płytki może się zastał i nie pma przejścia, poruszaj tym ... potem złóż to z powrotem i sprawdź...

jeżeli to nie pomoże to wymiana tej małej płytki pomoże na 100%(znaczy się że to ona padła), koszt 100-150pln... dobrze by było żeby przed kupnem sprawdzić bo jak się okaże że nadal nie to, to szkoda kasy....

jak nie pomoże to nie wiem

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tx za rade :padam:

 

problem rozwiązałem sam :) przyczyna banalna... wtyczka nie była dociśnięta :wstyd: po dociśnięciu wtyczki navi zobaczyło 4 satelity :hurra: więc jest ok :ok: a już mi czarny scenariusz przemkną przed oczami :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

nie była dociśnięta po dociśnięciu wtyczki navi

takiemu to dobrze, bo ja mam cały czas taki problem jak opisywałeś, zrobiłem to co Ci napisałem ale u mnie niestety póki co niepomogło, nadal pokazuje same bzdury, przez 20km jest ok a potem lipa zbacza z trasy, auto sobie a navi sobie :[

po jakimś czasie okazuje się że znowu jest ok, ale potem znowu lipa i tak do zajeb... :mur:

 

To co Ci opisałem wyżej to też mi ktoś tam doradził, tak więc ja doszedłem do etapu przed wymianą tej płytki,,,, ale pierw sprawdze podłączenia kabli :ok:

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

który to dokładnie kabelek (kostka) odpowiada za sygnał navi (chodzi mi o ten kabel który odpowiada za ilość widzianych satelit i odbiór sygnału)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo zobaczysz. Kabelek od anteny satelitarnej jest dość cieniutki z delikatna wtyczką, która ma zabezpieczenie / rygielek plastikowy / przed wypadnięciem.

Gniazdko jest u góry po prawej stronie, potrząć od tyłu navi.

Sprawdź czy nie jest przygięty środkowy złoty bolczyk - ostrożnie z tym, bo delikatne.

Jak nie ma sygnału z anteny o połozeniu auta względem satelit, to wtedy navi pokazuje głupstwa, bo jedzie sobie dalej gdzie chce, pobierając impulsy sygnału z ABS, czy GALA.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile satelit powinna widzieć navi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępnych 29, a 'widzi' 8, czasem 7.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności