Skocz do zawartości
tomczyk

Dziwny problem z DPF, błąd p2002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problem, zapaliły mi się kontrolki dpf, check oraz miga kontrolka od świec. Po podłączeniu interfejsu mam błąd p2002. 

Screenshot_20180611-180114.thumb.png.a9d082548140962e20e8c32d275f92ef.png

Wkleje także screeny z 067 i 068

Screenshot_20180611-175918.thumb.png.5d34028c86744a53b7f6b2ea6a23891d.png

Screenshot_20180611-175912.thumb.png.7d2a96baf737745e7197941afe89877d.png

 

Po przeczytaniu "połowy internetu" wymieniłem czujnik g450, po adaptacji zmienił się offset na 0.00 ale błąd nie zniknął (może nie ta połowę przeczytałem :p) . Gdy włączam wypalanie "serwisowe" procent sadzy rośnie zamiast spadać. Oczywiście obroty 2tys do 3tys. Żeby było jeszcze dziwniej po takim wypalaniu muszę pojeździć po mieście żeby trochę zbić poziom sadzy (im spokojniej jeżdżę tym szybciej spada poziom sadzy jednak i tak bardzo powoli). Niestety nie mogę go zbić na tyle aby błąd zniknął.

Autem przejechałem od kupna około 15tys km. Już kiedyś miałem ten problem ale błąd sam zniknął po osiągnięciu poziomu sadzy na poziomie 10%, teraz nie mogę tego osiągnąć. Przebieg to ponad 300tys więc pewnie DPF był już wymieniony albo jakiś magik coś stworzył i stąd te problemy. 

Jakieś sugestie? Jakieś info jeszcze potrzebne? 

Interfejs to OBDeleven PRO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień  dobry. U mnie ten sam problem z kontrolkami, wszystkie trzy się świecą, pojechałem na serwis, zdjeli filtr, umyli, wyczyścili, wykasowali błędy, myślałem że to już koniec z problemą. Po przejechaniu na drugiej dzień około 300km, wszystko wróciło z powrotem. Co to może jeszcze być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę podepnę się do tematu bo mam podobny problem tylko u mnie nie ma jeszcze kontrolki i błędu. Jednak też jak próbowałem regeneracji komputerem to zapełnienie nie spadało a rosło aż skończyło się ikonką filtra na desce. Dopaliłem go jazdą do 8gr. ale trwało to 50min. Ile u was trwa wypalanie bo u mnie bardzo długo. Ostatnio filtr nie potrafił się wypalić jadać 40km autostradą, jechałem dość dynamicznie chwilami po 170km/h. Do momenty zapełnienia i rozpoczęcia procedury dopalania robię od 300-700km. Jednak proces trwa zbyt długo. Nie jest to moje pierwsze auto z dpf i nigdy nie sprawiało mi problemu ale w tym egzemplarzu dostaje powoli nerwicy. Już jeżdżę z komputerem i obserwuje jak spadają gr podczas wypalania i najszybciej spadają jak jadę na 4 ok 90km/h ale wystarczy że zacznę przyspieszać to  poziom zapełnienia nie spada w dół tylko stoi w miejscu. Brak  błędów w sterowniku auto ma moc itd.
Zastanawiam się czy pomoże płukanie czy nie jest to jednak problem w aucie.
Trochę nie chcę go wycinać ale chyba nie będzie wyjścia. Wcześniej miałem 1.9 TDI BLS to nawet nie wiedziałem kiedy się przepala. Jeździłem też 2.0 TDI CR i tam widziałem podniesione obr czasami ale szybka rundka po mieście i koniec wypalania.
Czy ktoś miał taki problem i jakoś go rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem kiedys takie problem, że DPF zapalał się po jeździe na autostradzie a powinno przecież byc odwrotnie, kolega zasugerował mi ze mniał coś podobnego i u niego okaszało się ze miała zabrudzone wtryski które po rozgrzaniu zaczynały pluć brudem w DPF. Wtedy postanowiłem zastosować srodek do czyszczenia wtrysków STP i wszystko przeszło jezdze juz jakie 8 miesiecy i nie powrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności