Skocz do zawartości
Gość tormen

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, dzisiaj zauwazylem ze samochod po zamknieciu otwiera sie po jakims czasie... sprawa wyglada tak ze jak go zamke to sie zamyka wszystko z wyjatkiem drzwi kierowcy, a po jakims czasie cale auto sie otwiera. Probowalem go kilka razy zamknac to zaczal sie otwierac razem z szybami!! Co to moze byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to moze byc???
Jak zwykle mikrostyk w zamku, zimne luty na płytce zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A troche jasniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A troche jasniej....

 

trochę jaśniej masz przez xxxxxxx postów w tym temacie

bez przesady - zamek do wyciągnięcia i zimne luty poprawić , ot tyle , demontaż zamka masz w warsztacie jako manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum oraz świeżo upieczonym właścicielem Passata B5 i juz na samym początku mam problem ;/

Otóż polega on na tym , ze zamykając drzwi kluczykiem od strony kierowcy nie zamykają sie sie drzwi z tylu od strony pasazera, a żeby było śmieszniej próbując ponownie otworzyć drzwi nie ma reackcji(kluczyk sie przekreca i nic sie nie dzieje) od strony pazazera drzwi otwierają sie i zamykają z wyjątkiem tych z tyłu..

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś udzielil mi jakichs wskazówek co moze byc przyczyną i jak sobie z tym poradzic.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś udzielil mi jakichs wskazówek co moze byc przyczyną i jak sobie z tym poradzic.

Jak najbardziej pomogę-przeczytaj dokładnie chociaż parenaście postów z tego tematu :wmorde

 

Pozdrawiam:)

 

Ja również ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupić kabelek , podłączyć auto do laptopa i odczytać błędy z modułu komfortu- podstawa jak już masz VW to kabel najtańszy np. http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i2963967875.html

 

ja obstawiam zimne luty w zamku ( w dziale warsztat masz opis wszystkiego , począwszy od rozbiórki drzwi po naprawę miktrostyków)

ew. moduł zalany + sprawdzić kable co od niego idą ( zdjąć oryginalną osłonę szmacianą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za szybką odpowiedz bedę cos działał w tym kierunku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,nie dziala mi centralny zamek (zamykanie z pilota) czy moze to byc spowodowane tym ze na pulpicie sygnalizuje mi tym ze mam caly czas otwarte drzwi od kierowcy oraz pali mi sie caly czas lampka u dolu w drzwiach (oczywiscie pomimo to ze sa zamkniete).co moze byc przyczyną tego?

 

Witam.

Spotkało mnie to samo - nie zamyka centralnego z kluczyka i z pilota (przy otwieraniu z pilota zamki pstrykają i kierunki mrygną 2x), na wyświetlaczu sygnalizuje, że drzwi kierowcy są otwarte, choć są zamknięte, lampka u dołu drzwi cały czas świeci, od środka można samochód zamknąć ale bez ryglowania. Vag nie pokazuje błędu w module komfortu. Czy miał ktoś już taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli cały czas święcą przyjrzyj się pierw ( mniej rozbierania) modułowi komfortu czy suchy i czy nie ma zimnych lutów oraz kabelki co od niego idą w stronę owych drzwi ( odwinąć taśmę musisz) + kostka z drzwi, potem kable do drzwi na słupku czy nie są połamane , ja nie znajdziesz usterki pozostaje zamek wydobyć i rozebrać wymienić mikrostyk w zamku co idą do niego 2 kabelki ( jest na zewnątrz siłownika centralnego) on odpowiada za światełko i kontrolkę ( i tu uwaga przyjżyj się jeszcze zamkowi czy nie jest w miejscu naciskania mikrostyka wytarty, bo jak będzie dziura wytarta to albo na krótką mete zakleić to miejsce do równej płaszczyzny jak w orginale , albo wymiana zamka). Przy okazji przelutować luty na mikrostykach w środku zamka ( by nie rozbierać za jakiś czas ponownie ot tak przy jednej robocie)

 

mikrostyk oznaczony strzałką

http://www.agthompsonfamily.com/vw/DoorLocks7.jpg

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawidm00

Cześć

jestem nowy i mam problem ze swoim autem mam nadziej ze pomożecie i ze trafiłem na dobre forum mianowice

posiadam B5 1996r 1,8T problem dotyczy centralnego zamka, gdy otwieram go z pilota otieraja sie tylko drzwi kierowcy pozostałe musze otworzyc recznie, a co do zamykania z pilota zatrzaskuja sie wszystkie rygle bez problemu. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przeczytać ten temat i będziesz miał wszystko jak na tacy po raz enty to samo pisać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Forumowicze.

Piszę tutaj na ogólnym dot czentralnego zamka.

nie znalałzem nigdzie na forum takiego zapytania. a może cos źle szukałem...

Wkurza mnie, zapewne nie tylko mnie, głośna praca centralnego. mianowicie głosna praca zamykania/otwierania. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić aby go wyciszyć?

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciąg i zamykaj kluczykiem oraz cyplikami ... no bez jaj- mnie wkurza głośna praca przełącznika świateł - pytanie co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciąg i zamykaj kluczykiem oraz cyplikami ... no bez jaj- mnie wkurza głośna praca przełącznika świateł - pytanie co z tym zrobić ?

 

wyciąg go i polutuj na stałe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie Centralnego zamka.

Mam Passata B5 98 rok i posiadam 2 kluczyki z czego jeden wygląda na nieoryginalny i jest on z przyciskiem do otwarcia i zamykania drzwi...

teraz takie pytanie czy jeśli kupie jakiś oryginalny scyzoryk od Passata b5 z tym samym rocznikiem to da rade grot przenieść i transponder i zakodować na nowy kluczyk ??

 

rozebrałem ten nieoryginalny kluczyk i w środku jest transponder i płytka na której jest elektronika od zamykania i otwierania drzwi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz takie pytanie czy jeśli kupie jakiś oryginalny scyzoryk od Passata b5 z tym samym rocznikiem to da rade grot przenieść

A ten stary jest scyzoryk?Bo jeśli nie to nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki kluczyk

zdjęcie.jpg

 

a taki chce kupić

http://allegro.pl/stacyjka-kluczyk-vw-golf-iv-bora-passat-b5-i3000121140.html

 

teraz opcja przełożenia i zakodowania ...

 

A ten stary jest scyzoryk?Bo jeśli nie to nie ma szans.

 

a to ma znaczenie??

zdjęcie(1).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki kluczyk

[ATTACH=CONFIG]97882[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]97883[/ATTACH]

 

a taki chce kupić

http://allegro.pl/stacyjka-kluczyk-vw-golf-iv-bora-passat-b5-i3000121140.html

 

teraz opcja przełożenia i zakodowania ...

 

 

 

a to ma znaczenie??

 

Grota między tymi kluczykami nie przełożysz,możesz kupić surowy i dać do dorobienia.Transponder przełożysz i powinien działać.Gorzej z pilotem.Stary kluczyk masz od dokładanego alarmu,więc oryginalnego scyzoryka nie zakodujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swoim autkiem otoz odpalilem ten czeski program do domykania drzwi z pilota i teraz mam problem z kluczykiem otoz : nie moge zamknac drzwi pilotem jaki kluczykiem za to moge zarowno otworzyc drzwi z pilota jaki z kluczyka nie działa tylko zamykanie pilotem i kluczykiem jedynie zamknac mozna od srodka guzikiem w aucie pomozcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności