Skocz do zawartości
lukaswu

Zolta kropka na wycieraczce...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dluzszego czasu intryguje mnie ta zolta kropka na wycieraczkach mojego Passata. Czy to jakies oznaczenie producenta, czy tez do czegos pozytrecznego to sluzy?

Pytanie moze i glupie ale nie daje mi spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wycieraczkach Valeo to był wskaźnik zużycia - kolor żółty = wymiana piór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta żółta kropka niestety kiedyś była zielona.....piszę niestety bo według producenta pióro wycieraczki tylko wtedy nadaje się do eksploatacji, a jeżeli jest żólta to powinno sie pióro wycieraczki wymienić, to jest poprostu taki ciekawy wskażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta żółta kropka niestety kiedyś była zielona.....piszę niestety bo według producenta pióro wycieraczki tylko wtedy nadaje się do eksploatacji, a jeżeli jest żólta to powinno sie pióro wycieraczki wymienić, to jest poprostu taki ciekawy wskażnik.

 

No tak, troche techniki i czlowiek sie gubi...

 

Dzieki wielkie za wyjasnienia- i tak mialem je wymienic teraz po zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zachowałem się jak blondyn :ups: i usunąłem wierzchnią część nalepki od razu odkrywając kolor żółty i se spierdzieliłem wskaźnik? :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wskaźniki zużycia na wycieraczkach trzeba traktować mocno z przymróżeniem oka. Ot taki bajer i na 100% nie sugerować się nim. Prawda jest taka, że producentowi bardziej zalezy na zysku zwiazanym z zakupem nowego zestwu wycieraczek, niż na naszym bezpieczeństwie związanym z widocznością drogi. Więc jeśli wycieraczka dobrze zbiera a znacznik jest żółty nie biegłbym do sklepu po kolejny zestaw wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności