Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupilem pilot do passata i mam problem z pilotem podłączę moduł do pilota to pilot działa a kluczyk w tych dziwach gdzie kabelki poprowadziłem już nie działa a jak odłączę to pilot nie działa a kluczyk elegancko normalnie we wszystkich dziwach. A drugi problem to jaki kolor ma kabelek od komfortu w passacie b5 chodzi mi o to ze w pilocie mam możliwość zamykania szyb za pomocą przytrzymania przycisku zamknij.. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim!

Witam! Proszę o szczerą poradę, mam PASSATA B5 z 98r,w sedanie.

Zimą od strony kierowcy ktoś próbował na siłę, prawdopodobnie śrubokrętem otworzyć zamek, próba się nie udała, ale odrobinę zamek przekręcono,alarm zaczął wyć i przestraszył złodzieja.Alarm wyłączyłem ale mi szyby same opadły, sprawdziłem o co chodzi i okazało się że wkładka jest przekręcona na siłę,trochę udało się ją wyprostować ale do pozycji pionowej się nie udało, musiałem na siłę bo inaczej szyby same opadały przy otwieraniu auta.Ale kluczyk nie wchodzi już do wkładki, i nie mogę jej z powrotem ustawić idealnie w pozycji pionowej, w skutek tego czasami autoalarm samoczynnie się włącza, jest to dość uciążliwe, zwłaszcza w nocy.Ostatnio jeszcze że zamek w klapie bagażnika też przestał w ogóle reagować, nie zamyka się w ogóle ani z kluczyka ani z pilota.Auto otwieram tylko z pilota, ponieważ tylko tak rozbroję autoalarm, więc zamków w ogóle nie używam.Auto alarm nie jest fabryczny, był dokładany. Moje pytanie brzmi w związku z tym czy powinienem inwestować w nowe zamki czy wystarczy wymiana wkładek?Coś muszę z tym alarmem zrobić. POMÓŻCIE PROSZĘ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka wszystkim!

Witam! Proszę o szczerą poradę, mam PASSATA B5 z 98r,w sedanie.

Zimą od strony kierowcy ktoś próbował na siłę, prawdopodobnie śrubokrętem otworzyć zamek, próba się nie udała, ale odrobinę zamek przekręcono,alarm zaczął wyć i przestraszył złodzieja.Alarm wyłączyłem ale mi szyby same opadły, sprawdziłem o co chodzi i okazało się że wkładka jest przekręcona na siłę,trochę udało się ją wyprostować ale do pozycji pionowej się nie udało, musiałem na siłę bo inaczej szyby same opadały przy otwieraniu auta.Ale kluczyk nie wchodzi już do wkładki, i nie mogę jej z powrotem ustawić idealnie w pozycji pionowej, w skutek tego czasami autoalarm samoczynnie się włącza, jest to dość uciążliwe, zwłaszcza w nocy.Ostatnio jeszcze że zamek w klapie bagażnika też przestał w ogóle reagować, nie zamyka się w ogóle ani z kluczyka ani z pilota.Auto otwieram tylko z pilota, ponieważ tylko tak rozbroję autoalarm, więc zamków w ogóle nie używam.Auto alarm nie jest fabryczny, był dokładany. Moje pytanie brzmi w związku z tym czy powinienem inwestować w nowe zamki czy wystarczy wymiana wkładek?Coś muszę z tym alarmem zrobić. POMÓŻCIE PROSZĘ!

co do otwierania z kluczyka to wkładki nowe zakup co do zamka klapy tylnej http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=735&highlight=klapa+tylna+zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem moduł żeby szyby się samoczynnie domykały potym jak z pilota zamyka się autko. wie ktos gdzie to się montuje bo jestem zielony w tych sprawach, i czy to nic mi nie uszkodzi w moim pojeździe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do otwierania z kluczyka to wkładki nowe zakup co do zamka klapy tylnej http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=735&highlight=klapa+tylna+zamek

Z kluczyka nie mogę otwierać bo alarmu nie rozbraja, więc nie jet mi potrzebne otwieranie z klucza, tylko czemu ten alarm ciągle wyje???A w bagażniku dodatkowo padło oświetlenie wnętrza, czy to ma jakieś znaczenie? Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyby mankamet paska jest ten nieszczesny moduł kofortu albo jest zalany wodą ale kable które idą do modułu sniedzieją i to jest 100% waszych awari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kluczyka nie mogę otwierać bo alarmu nie rozbraja, więc nie jet mi potrzebne otwieranie z klucza, tylko czemu ten alarm ciągle wyje???A w bagażniku dodatkowo padło oświetlenie wnętrza, czy to ma jakieś znaczenie? Co robić?

 

Bo masz na tyle przekręcony sam zamek że mikrostyk dostał podup%e i dlatego szaleje.Wkładka do wymiany na dobry początek a płytka do naprawy.

 

 

 

jedyby mankamet paska jest ten nieszczesny moduł kofortu albo jest zalany wodą ale kable które idą do modułu sniedzieją i to jest 100% waszych awari

 

W przypadku opisywanym powyżej akurat nie ;)

 

 

 

ja kupiłem moduł żeby szyby się samoczynnie domykały potym jak z pilota zamyka się autko. wie ktos gdzie to się montuje bo jestem zielony w tych sprawach, i czy to nic mi nie uszkodzi w moim pojeździe :)

 

Jaki moduł-to po pierwsze...W większości przypadków trzeba się wpiąć z tym modułem w instalację w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest różnica w zamku drzwi tylnym między sedanem, a kombi? Chodzi mi dokładnie o tylne prawe drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest różnica w zamku drzwi tylnym między sedanem, a kombi? Chodzi mi dokładnie o tylne prawe drzwi.
beztytuuyeu.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Nie działa mi centralny zamek, oświetlenie wnętrza i szyby elektryczne, bezpieczniki raczej porządku. Żarówki ok. Co to może być??

Do dam tylko że stało się to gdy grzebałem coś w lampce w podsufitce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem. Nie działa mi centralny zamek, oświetlenie wnętrza i szyby elektryczne, bezpieczniki raczej porządku. Żarówki ok. Co to może być??

Do dam tylko że stało się to gdy grzebałem coś w lampce w podsufitce.

Sprawdz bezpieczniki pierw a pozniej modul komfortu. Podlacz pod kompa i zobacz jakie masz bledy. Bo na sucho za duzo nie mozna powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki są w porządku. Dodam tylko że nie działa też otwieranie wlewu paliwa.

Według bezpieczników to jest to numer 38 ale wymieniłem ten bezpiecznik i dalej nie działa, dlatego wykluczam bezpeczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem. Nie działa mi centralny zamek, oświetlenie wnętrza i szyby elektryczne, bezpieczniki raczej porządku. Żarówki ok. Co to może być??

Do dam tylko że stało się to gdy grzebałem coś w lampce w podsufitce.

zrobiłeś zwarcie ?

Niemiej jednak podłącz pod kompa wykasuj błędy , doraźnie możesz spróbować rozłączyć klemy akumulatora na 15 min , jeśli wszystko wróci do normy to nie zapomnij błedów wykasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem. Nie działa mi centralny zamek, oświetlenie wnętrza i szyby elektryczne, bezpieczniki raczej porządku. Żarówki ok. Co to może być??

Do dam tylko że stało się to gdy grzebałem coś w lampce w podsufitce.

Pisałeś już o tym w paru różnych wątkach-po co??

 

Bezpieczniki ok,ale aby napewno wszystkie?Sprawdź bezpieczniki komfortu,na jednym się nie kończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraźnie możesz spróbować rozłączyć klemy akumulatora na 15 min

 

rozłączyłem akumulator na godzinę i nic to nie dało.

 

Bezpieczniki ok,ale aby napewno wszystkie?Sprawdź bezpieczniki komfortu,na jednym się nie kończy

 

Czyli jakie jeszcze powinienem sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie za to odpowiedzialne są bezpieczniki 6 i 38, oba sprowadzone i są dobre. Jakieś inne pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg. mnie za to odpowiedzialne są bezpieczniki 6 i 38, oba sprowadzone i są dobre. Jakieś inne pomysły??

Tak, sprawdź jeszcze nr 14, a najlepiej to sprawdź wszystkie bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg. mnie za to odpowiedzialne są bezpieczniki 6 i 38, oba sprowadzone i są dobre. Jakieś inne pomysły??
Pamietaj ze bezpieczniki masz jeszcze pod dolna polka pod kierownica upchniete dalej, wiec radziłbym Ci tam równiez zajrzeć. I tak jak koledzy wyzej napisali sprawdz lepiej wszytskie bezpieczniki, Ja u siebie ostatnio tez grzebalem tylko przy gniazdku zapalniczki i sie spalil bezpiecznik, który był pod kierownica a nie z boku deski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, sprawdź jeszcze nr 14,
Jak najbardziej i ja ten ci polecam a to dla potwierdzenia moja historia ;)KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności