Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dziś do mojego paska sterownik zamka centralnego Noxon T3 i mam problem z podłączeniem. Czy ktoś pomógłby mi tak na chłopski rozum to podłaczyć? co z czym? Jestem laikiem w tych sprawach, a wiem że dla niektórych to proste rzeczy.
Np. http://forum.vw-passat.pl/threads/41346-sterownik-centralnego-zamka?highlight=STEROWNIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, mam problem z centralnym. Posiadam Passata z centralnym zamkiem bez pilota, sam kluczyk. I niestety jak otwieram drzwi kierowcy to otwierają się tylko one, tak samo z zamknięciem. Jak od strony pasażera otwieram to otwiera się cały samochód ale jak już zamykam to tylko drzwi pasażera, reszta zostaje otwarta. Zamek w bagażniku działa poprawnie - otwiera i zamyka cały samochód. Czy to może być moduł komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to wina zamków,mikrostyków,zimnych lutów.

 

Działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi? Brzęczek od włączonych świateł działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że to wina zamków,mikrostyków,zimnych lutów.

 

Działa oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi? Brzęczek od włączonych świateł działa?

 

Oświetlenie działa tylko po otwarciu drzwi pasażerów z przodu i z tyłu, drzwi kierowcy nie uruchamiają światła. Brzęczek też nie działa.

 

 

Czy gdybym założył otwieranie z pilota - czyli sterownik itp to rozwiązało by problem. Chciałem to ogarnąć na wiosnę/lato ale jeżeli to by pomogło to wziąłbym się za to teraz.

Edytowane przez yacajackowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze masz cos z microstykiem

na poczatek moze popsikaj elektrosprayem

moze pusci cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z centralnym zamkiem. Jest nieoryginalny (tak myślę bo pilot jest taki typowy z allegro) jest problem z nim gdyż piloty obydwa przestały działać (w sensie jeden nie działał już jak kupiłem samochód) a teraz wysiadł drugi. Centralny działa tylko poprzez zamykanie, otwieranie kluczem. Domykanie szyb z klucza działa.

Co w takiej sytuacji? Czy muszę wymieniać całą centralkę czy da się zaprogramować nowy pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kajos

dokładnie,może akurat się zrobi ;)

mi jeden zamek sam się zreanimował,a też światło się nie załączało :D

a jeśli światło się nie załącza i brzęczek nie działa to mikrostyki.

warto również sprawdzić czy drzwi nie są opadłe,bo mi się nie załączał brzeczek bo drzwi lekko opadły i zamek nie do końca się otwierał ;)

Dałem do elektryka i mam spokój :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Slawek189

Spróbuj zaprogramowac pilot,bo to nie wina centralnego,bynajmniej tak mi się wydaje. Sprawdzałeś baterie? U mnie na początku też pilot nie działał,wymieniłem baterie i działa. Pilot też nie oryginalny.

Edytowane przez krzysiu_123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za porady. Gdzie znajdę ten mikrostyk, muszę pewnie zwalać tapicerkę z drzwi i gdzieś go tam namierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samym zamku, pod mechanizmem zaczepu drzwi do bolca w nadwoziu. Czasem wyciera się plastik na krzywce, czasem ułamuje się sam przycisk w mikrostyku, czasem syf itd itd. Powodów może być mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek189

Spróbuj zaprogramowac pilot,bo to nie wina centralnego,bynajmniej tak mi się wydaje. Sprawdzałeś baterie? U mnie na początku też pilot nie działał,wymieniłem baterie i działa. Pilot też nie oryginalny.

nie pamietam jak tam powinno byc ale kiedys w Escorcie musialem zastosowac przekazniki do centralnego

moze jak masz to one cos nie stykaja

sprawdz ogolnie czy wogole plynie prad do zamokow podczas naciskania pilota

 

a jak to nie pomoze to kup nowy strownik z pilotami

bedzie zapewne taniej i szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam jak tam powinno byc ale kiedys w Escorcie musialem zastosowac przekazniki do centralnego

moze jak masz to one cos nie stykaja

sprawdz ogolnie czy wogole plynie prad do zamokow podczas naciskania pilota

 

a jak to nie pomoze to kup nowy strownik z pilotami

bedzie zapewne taniej i szybciej

 

Do sprawdzenia.

Hmm jeśli chodzi o baterie to kupiłem dwa komplety w różnych sklepach i nie działa.

Spróbuje podjechać do kogoś kto się tym zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem dzisiaj rano zapalila mi sie kontrolka od otwartych drzwi nawet jak zamkne drzwi to i tak pali sie oswietlenie dolne drzwi i nie mozna zamknac samochodu z pilota co to moze byc prosze o pomoc pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki problem dzisiaj rano zapalila mi sie kontrolka od otwartych drzwi nawet jak zamkne drzwi to i tak pali sie oswietlenie dolne drzwi i nie mozna zamknac samochodu z pilota co to moze byc prosze o pomoc pzdr

 

Masz problem z mikrostykiem w zamku drzwi. Poczytaj tutaj: http://forum.vw-passat.pl/threads/6550-Mikrostyk-(mikrowłącznik)-w-drzwiach

Edytowane przez rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20150421_195941.jpg

Witam w moim nowym nabytku nie działa centralny w tylnych prawych drzwiach. Po rozebraniu tapicerki jest rozbieżność w kablach wychodzących z drzwi. Doszedlem do tego że są to drzwi od innej wersji późniejszej z 99 roku ja mam paska z 97 r. Szukam opisu tych wtyczek i za diabła nie mogę nigdzie znaleźć które kable odpowiadają za bentralny zamek. Moze ktoś sie spotkał z takim problemem?

20150421_195934.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów!

 

Mam problem z zamkiem centralnym w tylnych lewych drzwiach. Zamek otwierał się i zamykał kiedy tylko chciał, aż się w końcu zaciął. Czyli np: zamykałem drzwi z pilota normalnie, a przy otwieraniu musiałem jeszcze raz zamknąć z pilota drzwi i znowu otworzyć. I na odwrót jeśli chodzi o zamykanie drzwi. Dodam, że napęd szyby, oświetlenie, sygnalizacja otwartych drzwi działają jak należy. Korzystając z forumowych porad sprawdziłem następujące elementy: moduł komfortu- suchy wygląda bardzo dobrze; przewody w słupku między drzwiami kierowcy, a pasażera całe (sprawdziłem ciągając za każdy przewód); napięcie na pinach wtyczki w gumowej osłonie między drzwiami, a słupkiem wynosi 12v; przewody w drzwiach całe (sprawdzone metodą wyżej opisaną i "brzęczykiem" w mierniku); napięcie na pinach wtyczki łączącej się z zamkiem wynosi 8-9v. I tu nasuwa się moje pierwsze pytanie: Czy napięcie 8-9v w wtyczce zamka jest prawidłowe? Poprawiłem luty w zamku i go nasmarowałem; sprawdziłem połączenia płytki. Między krańcówka (tą najdalej położoną od silniczka/wtyczki), a pinem było zerwane połączenie więc przylutowałem przewód. Po złożeniu zamka i podłączeniu go raz tylko zareagował potem nic się nie dzieje. Wyciągnąłem silniczek z płytką bez mechanizmu otwierania (tej niby śruby z zębatką) podłączyłem i działa. Choć kilka razy pod czas próby nie reagował. Po obstukaniu silniczka śrubokrętem dalej pracował. Moje pytania brzmią: Czy te reagowanie silniczka może być spowodowane napięcie 8-9v (silniczek jest na 12v)? Jaka może być przyczyna takiego napięcia w wtyczce (8-9v) i jak to naprawić? Jaka może być przyczyna nie działania zamka po złożeniu?

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże bo sam już nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem gdy używam pilota wszystkie drzwi oraz klapa się zamykają i otwierają. Zamykanie z kluczyka od strony kierowcy i pasażera również działa natomiast zamykanie auta z kluczyka po włożeniu do zamka klapy i przekręceniu nic się nie dzieje a powinno się auto zamknąć tak jak przy drzwiach. Rozebrałem tapicerkę i zauważyłem że jedna kostka 3 pin z kablami koloru( brązowy, brązowo-zielony, brązowo-niebieski) jest zaśniedziała i pourywane kable. Naprawiłem ją polutowałem kable ale nadal nic się nie dzieje. Kabel brązowy po ściągnięciu izolacji jest czarny. Lampka bagażnika nie działa . Po otworzeniu klapy po jakimś czasie auto się zamyka i załącza się alarm. Prawdopodobnie mikro włącznik nawalił ale czy to może mieć związek z centralnym zamkiem Co może być nie tak? Kable do kostki podłączone prawidłowo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja pierwsze słyszę że zamkiem bagażnika można zamknąć całe auto...owy zamek raczej służy do ręcznego otwierania w razie awarii elektroniki albo,albo do zamknięcia żeby nie można go było otworzyć mimo otwartego całego auta.

Co do czarnych kabli w izolacji to już też się spotkałem w naszych autkach.

Co do oświetlenia bag. musisz szukać,ja wymieniałem zamek klapy z mikrostykiem bo mi płyn leciał do klapy i mikro zaśniedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy ja pierwsze słyszę że zamkiem bagażnika można zamknąć całe auto.

 

No to mało jeszcze słyszałeś :fajny Bo u mnie też tak było, że można było auto również otwierać bądź zamykać, opuszczać - podnosić szyby - zamkiem w klapie. Więc jak komuś to nie działa, to ma usterkę w obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie słyszałem właśnie a wydawało mi się że ze sterowaniem jest tylko zamek w drzwiach kierowcy...może to zależy od wersji modułu,nie wiem. A błędów i usterek nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj zamkiem w klapie - zamknac samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności