Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djflame

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem passacika i oczywiście pożyczyłem od kolegi kabelek żeby sobie zobaczyć co się dzieje, bo wyskakiwał mi serwis. Dodam że nic nie majstrowałem w ustawieniach. I stało sie jakieś nieszczęście. Jako że kabelek jest chiński i często zrywał połączenia coś mi chyba namieszał bo po odłączeniu okazało się że nie działa centralny zamek tak jak powinien. Objaw jest taki że przy otwieraniu jest ok. Otwierają sie wszystkie drzwi z kluczyka(nie mam pilota). Problem zaczyna się przy zamykaniu. Centralny nie działa. Zamyka tylko te drzwi w których jest kluczyk. (Pasażer, kierowca lub bagażnik). Zamykanie od środka w panelu na drzwiach działa jak należy. Czy coś sie przeprogramowało w tym panelu komfort? I jeśli tak to jak wrócić do poprzednich ustawień. Program który mi działa to polski vag 2,5 i polski vag 4,9. Dodam jeszcze raz że nic nie majstrowałem tylko przeglądałem bez zmiany ustawień. Proszę o pomoc bo autkiem jeździ moja żonka do pracy i już się troszkę na mnie "zezłościła" że jej autko zepsułem.

Przy okazji zapytam też co może byc przyczyną nie działania ogrzewania lusterek bo to mi pokazało.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na pomoc.

Dodam jeszcze że zauważyłem że nie świeci się czerwona dioda obok przycisku w drzwiach kierowcy (przy szybie)która wcześniej mrugała jak się zamykało.

Edytowane przez djflame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A miał ktoś taki przypadek, że centralny nie zamyka tylnych drzwi i klapa bagaznika otwierana tylko z kluczyka? Przy zamykaniu auta z pilota, zamyka tylko przednie drzwi. Przy otwieraniu otwiera przod i tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanie. Mam do wymiany zamek w drzwiach tył, od kierowcy (powód: nie otwiera się i nie zamyka z kluczyka jak pozostałe drzwi), Pasek B5 1,9 TDI 110 km 3BZ kombi. Czy kupienie tego http://allegro.pl/zamek-drzwi-tyl-l-vw-passat-b5-golf-iv-bora-leon-i2683627134.html i wymiana powinny załatwić problem? Czy powinny się zamykać i otwierać WSZYSTKIE drzwi naraz z kluczyka (dla wyjaśnienia: z odległości, nie poprzez włożenie kluczyka w zamek drzwi :)

Edytowane przez Ekwador

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kluczyka i pilota powinny się zamykać i otwierać wszystkie. Problem może być w samym zamku ale też w kablach, w tym gumowym wężu pomiędzy budą a drzwiami. Zanim wydasz pieniądze sprawdź kable no i oczywiście sam zamek. Zamek wyjmij, rozbierz, sprawdź luty na płytce wewnątrz, sprawdź działanie mikrostyków miernikiem, a dopero później podejmij decyzję o wymianie. Możesz też zlecić to komuś jeśli nie dasz rady. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedź. Wiem, że powinny się otwierać wszystkie. Do tego zmierzam, czy jeden wymieniony zamek w tylnych drzwiach, będzie współpracował z resztą zamków centralnych (oryginalnych). Jedne drzwi mi szwankują, chcę wymienić w nich zamek i mieć święty spokój z działaniem zamka centralnego. Mój mechanik się tym zajmuje i twierdzi, że do wymiany jest zamek. Chcę zainwestować 70 zł w zamek i wymienić go, po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej i prościej sprawdzić krancówkę w obecnym. Nie masz inncyh objawów jak nie zapalające sie podswietlenie drzwi, lampki nad tymi drzwiami? Nie masz pewności, że w używce mikroprzełącznik i pozostałe rzeczy działają.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję najpierw VAG i sprawdzenie...Sama wymiana zamka,nawet kompletnego,nie załatwia sprawy...Wypadało by sprawdzić czy jeszcze co innego nie jest skopane.Niekoniecznie musi to być zamek.Równie dobrze może być wiązka kabli w "słoniku",tzn. w tej gumowej osłonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki nad drzwiami się świecą, normalnie, ale nie świecą mi się diodki w drzwiach, te od centralnego. Mam też czasami mokry dywanik kierowcy, chyba od tego powinienem zacząć, aczkolwiek poza centralnym w jednych drzwiach wszystko pozostałe działa ok, chyba jednak zaryzykuję z tym zamkiem z allegro, 70 zł nówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cr4y

Witam, od niedawna mam problemy z otwieraniem drzwi z pilota, otóż niemalże za każdym razem gdy chcę wsiąść do samochodu muszę pilota naciskać dwa razy dotyczy to właśnie tylko drzwi kierowcy reszta otwiera się po pierwszym naciśnięciu. Wie ktoś w czym może siedzie problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem nowy sterownik centralnego zamku.

http://allegro.pl/sterownik-vw-polo-golf-bora-passat-t4-t5-inne-i2731170315.html

Wszytsko ładnie zostało podłączone lecz jest mały problem, drzwi bez problemu zamyka z pilota i sygnalizuje to kierunkowskazami, jednak gdy chce je odtworzyc z pilota nie otwieraja sie tylko jest sama sygnalizacja kierunkowskazami.

Sprawdzałem juz kable i modul komfortu wszytsko jest ok. Czytałem juz inne tematy ale nic nie znalazlem. Więc prosze nmie odsylac do innych tematow. prosze o odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawa

witam.Niedawno dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy passata choć troszeczkę muszę w nim podłubać.Mam takie pytanie-nie działa mi sygnał informujący o pozostawionych włączonych światłach,od czego zacząć szukanie?dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampek5g - skontaktuj sie ze sprzedawca i jego zapytaj co ma do powiedzenia. moze sterownik jest wadliwy??

truskawa - zacznij od skanowania vag-comem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od wczoraj zauważyłem u siebie mały problem z tylnymi lewymi drzwiami. A mianowicie zaczęło się od tego, że jak zamykałem samochód nie mrugały raz światła kierunkowskazów, ale jak otwierałem pilotem to podwójnie mrugały. Dopiero jak powtórzyłem zamykanie jeszcze dwa razy pilotem mrugnęły i zadziałało w tylnych drzwiach podwójne ryglowanie. Zauważyłem, że tylne lewe drzwi za pierwszym zamknięciem zamykają się tylko raz, a wszystkie inne ryglują od razu na dwa razy.

Czego to może być wina?

Przez to również nie działa mi teraz to, ze jak zamknę drzwi z pilota i następnie otworze, a nie pociągnę za klamkę by drzwi sie zamknęły to nie zamykają sie same zamki po upływie jakiegoś czasu jak to wcześniej było.

 

Może ktos podpowie czego to wina jest ? Zamka? Modułu komfortu ?

 

Czekam na pomoc.

 

Dzisiaj zajrzałem do kostki w drzwiach jak ją odpiłem i podpiąłem z powrotem drzwi się zamknęły za pierwszym razem kierunki mrugnęły, ale tylko po odpięciu i podpięciu. Później nadal tak samo przy ponownym zamykaniu.

Jeśli ktoś wie w czym problem, może ktoś miał taki sam problem to niech da znać, bo mnie to już wkurza, ze nie działa tak jak działać powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz wody w module komfortu oraz okablowanie, które do niego wchodzi. Nastepnie kable pomiędzy budą a drzwiami te w gumie i koniecznie wyjmij zamek. Sprawdź w nim działanie mikrostyków i przelutuj wszystko na płytce. Może także poglądać płytkę zamka pod kątem mikropęknięć (takie przypadki też były, wyszły podczas pomiarów i lekkiego wyginania płytki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klego Ekwador kupiłeś ten zamek z allegro ? jesli tak to napisz jak sie sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, mam taki problem - jak otwieram auto z pilota to otwiera normalnie za każdym razem, ale jak chcę zamknąć to już nie jest tak wesoło. Czasami muszę postać przy samochodzie i ponaciskać kilka razy zamykanie na pilocie, aż w końcu zaskoczy. Czego to może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam ze pilot jest na wykonczeniu. wez wycaignij plytke z pilota i umyj jakims spirytusem i daj wyschanc. jesli sytuacja sie porawi to bedziesz wiedzial ze to pilot.

drugi pilot dziala ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nawet nie pomyślałem żeby sprawdzić drugim pilotem :oszit tylko najpierw trzeba go odszukać. Dzięki za podpowiedź, jak sprawdzę to coś napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość "wujek"

Witam.

Od wczoraj mam problem z centralnym w swoim pasku, tzn.: rano otwierając auto ( pilot ) wszystko jest ok ale zamknąć go już nie mogę. dodam ze to się działo wczoraj i dziś przy temperaturach -10/-15 wcześniej nic się nie działo.

Z otwarciem nie ma problemu, ale chcąc zamknąć, auto niby reaguje na naciśnięcie guzika ale rygle ani drgną i auto dalej otwarte, naciskając otwieranie jest reakcja i "otwiera" Dopiero gdy trochę pojeżdżę i auto sie nagrzeje wszystko działa jak należy. Nie wiem jak jest z kluczykiem ponieważ zamki trochę przymarzły i nie chciałem sprawdzac tego na siłę.

mam nadzieję że w miarę jasno to opisałem i ze ktoś spróbuje pomóc.

Edytowane przez "wujek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę podobny problem. Otwiera bez problemu lecz przy zamykaniu nie wszystko jest OK. Zamyka rygle lecz nie potwierdza tego migaczami jak zwykle. Gdy trochę się buda nagrzeje lub słonko poświeci to jest OK. Obstawiam, że któryś zamek (mikrostyk) nie potwierdza zamknięcia. Obecnie jest zbyt zimno aby z tym walczyć. Zresztą mam na głowie inny problem, a mianowicie naprawę maty grzewczej w fotelu kierowcy bo mi tyłek marznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności