Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

wsiadl kolega i tupnol i stala sie jasnosc...
- mam czasem tak samo, sprawdziłem co się dało i nie znalazłem przyczyny. Po prostu czasem światło wewnątrz nie świeci, jak tupnę w podłogę (moduł komfortu) to wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, trochę czasu już upłynęło od czasu jak niektórzy zdecydowali się na zakup nowego zamiennika zamka z allegro. Czy możecie się podzielić uwagami nad jakością działania tych zamków, czy były jakieś problemy z montażem no i jak się sprawują? Czeka mnie naprawa 2, a jak się ostatnio okazało chyba nawet 3 zamków i zastanawiam się czy zakupić nówki zamienniki po ok 100zł/szt czy naprawiać oryginalne. Podobno jeden kolega z forum zajmuję się serwisowaniem tychże trochę za bardzo delikatnych elementów. Czy możecie podzielić się swoimi opiniami (nówka zamiennik vs regeneracja oryginału)? Dzięki serdeczne.

.. niestety ja (jeszcze za czasów B5) nie mam najlepszych doświadczeń. Kupiłem nowy zamiennik... po pół roku wywaliłem go i kupiłem używany oryginał... to była lepsza inwestycja niż nówka nie oryginalna:((.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam dziś odebrałem kabelek i wziołem się za sprawdzanie błędów wyświetlił mi się błąd

 

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

 

skasowałem i dalej to samo,jakoś 2 miesiące temu poprawiałem w tym zamku luty macie jakieś propozycje gdzie szukać przyczyny???

 

na liczniku brak kontrolki otwarcia drzwi, oraz brak mrugnięcia awaryjnymi po zamknięciu i otwarciu i dioda w drzwiach nie mruga

 

chciałem aktywować domykanie okien z pilota czeskim programem i wywala błąd możliwe że przez błąd zamka ??

 

 

zaglądałem dziś do modułu komfortu i suchutko jest kable wyglądają wporządku

wymienilem dzis zamek i dziala kontrolka od alarmu odrazu po zamknieciu auta i potwierdza awaryjnymi czyli tak jak trzeba, ale dalej wywala blad na vagu

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

 

i dalej nie moge aktywowac domykania szyb

 

w czym jest problem ?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kable w gumowym wężu pomiędzy drzwiami a budą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Buniek85 Zobacz post

witam dziś odebrałem kabelek i wziołem się za sprawdzanie błędów wyświetlił mi się błąd

 

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

 

skasowałem i dalej to samo,jakoś 2 miesiące temu poprawiałem w tym zamku luty macie jakieś propozycje gdzie szukać przyczyny???

 

na liczniku brak kontrolki otwarcia drzwi, oraz brak mrugnięcia awaryjnymi po zamknięciu i otwarciu i dioda w drzwiach nie mruga

 

chciałem aktywować domykanie okien z pilota czeskim programem i wywala błąd możliwe że przez błąd zamka ??

 

 

zaglądałem dziś do modułu komfortu i suchutko jest kable wyglądają wporządku

wymienilem dzis zamek i dziala kontrolka od alarmu odrazu po zamknieciu auta i potwierdza awaryjnymi czyli tak jak trzeba, ale dalej wywala blad na vagu

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

 

i dalej nie moge aktywowac domykania szyb

 

w czym jest problem ?:

 

 

dzis zauwazylem ze zamek kierowcy zamyka na dwa razy,przy zamknieciu ten dzyndzel w drzwiach chowa sie wyskakuje i chowa sie i mruga dioda i awaryjne zapalaja sie,czasami nie mozna otworzyc badz zamknac auta z pilota, czasami niezapala sie oswietlenie kabiny ale jak pukne w podloge (modul) to sie zapala kable modulu patrzalem i sa optycznie ok, pomocy bo juz mnie to denerwuje na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Podobny problem jak wyzej , u mnie objawia sie tym ze auto otwieram kazde dzwi od zewnatrz otorze normalnie tylko jak wsiade do tylu lewa jak i prawa strona nie darady otworzyc , rygle w gorze a mimo tego nie idzie takjaby byly zamkniete dalej a od zewnatrz idzie je otworzyc . Gdzie moge szukac przyczyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Podobny problem jak wyzej , u mnie objawia sie tym ze auto otwieram kazde dzwi od zewnatrz otorze normalnie tylko jak wsiade do tylu lewa jak i prawa strona nie darady otworzyc , rygle w gorze a mimo tego nie idzie takjaby byly zamkniete dalej a od zewnatrz idzie je otworzyc . Gdzie moge szukac przyczyny ??

 

A tak na początek-sprawdzałeś czy blokady nie masz załączonej?? Poczytaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=48248&highlight=blokada+tylnych+drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu się może zapytam. Mam taki problem w moim pasku. Mianowicie jest tak zamykam centralnym zamkiem z pilota wszystko jest ok. ale gdy sobie w aucie siedze i chce samochód zamknąć tymi przyciskami z boku w drzwiach (nie wiem jak to sie zwie antynapad) to wszystkie drzwi sie zamykają , ale te tylne za kierowcą zamkna sie a zachwile cypel wyskakuje spowrotem do góry. Od czego to moze być. Z pilota jest wszystko ok. tylko tymi przyciskami nie da sie tych tylnych drzwi zamknąć. Z góry dzięki

Edytowane przez krecik550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patry_

załacznik mi nic nie mowi .

 

NAwet jak odblokuje dzwi poprzez przycisk w dzwiach a rygle poleca w gore nie moge ich dlaej od srodka otworzyc jak ciagne za klamke wewnatrz auta to rygiel idzie jeszcze ze 3 mm do gory i nadal blokuje . Jak mam sprawdzic i od czego mam zaczac ??

Edytowane przez chmurex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsze przyczyny niesprawności zamków i CZ tkwią w samych zamkach i w module komfortu. W tym wątku opisano tu wszystko, poczytaj a na pewno znajdziesz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem juz wiele postow ale w zadnym z nich nie ma mojego problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patry_

załacznik mi nic nie mowi .

 

NAwet jak odblokuje dzwi poprzez przycisk w dzwiach a rygle poleca w gore nie moge ich dlaej od srodka otworzyc jak ciagne za klamke wewnatrz auta to rygiel idzie jeszcze ze 3 mm do gory i nadal blokuje . Jak mam sprawdzic i od czego mam zaczac ??

 

Chodziło mi o blokadę żeby dzieciaki nie otwarły drzwi...Sprawdź to na początek,bo o dziwo tylko w tylnych drzwiach tak masz (o ile dobrze pamiętam ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi gdzie znajde ten przycisk od tej blokady przed dziecmi bo u mnie w drzwiach nie ma przycisku tylko na tylnie dzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To powiedz mi gdzie znajde ten przycisk od tej blokady przed dziecmi bo u mnie w drzwiach nie ma przycisku tylko na tylnie dzi :(

 

W samych drzwiach,poniżej zamka jak dobrze pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W samych drzwiach,poniżej zamka jak dobrze pamiętam

. Coś co wygląda jak plastikowa śrubka na płaski śrubokręt. Idealnie pasuje tam kluczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pomoc :) MAm auto od 2 miesiecy i dopiero teraz odblokowalem ;p Dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przejrzałem większość tego wątku i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Chodzi o to, że jeśli nie otworzę tylnych drzwi za klamkę jak do wsiadania to po ok. 10 sek. centralny mi zamyka auto i uzbraja się alarm.

 

Info dodatkowe:

- otwieram auto normalnie z kluczykopilota - wszystkie drzwi się otwierają.

- zamykam z pilota - wszystkie się zamykają

- zamknięcie/otwarcie centralnego przyciskiem przy podnośnikach szyb - działa

- otwieranie/zamykanie wszystkich szyb przyciskami - działa

- oświetlenie "makijażowe" - działa

- elektryczna regulacja lusterek - działa

- lampki w dole tylnych drzwi - działają

 

Oprócz samoistnego zamykania się, nie działają też:

- brzęczyk niezgaszonych świateł (poprzedni właściciel uprzedził)

- lampka w dole drzwi kierowcy

- lampka w dole drzwi pasażera przód - ogólnie nie działa, ale dziś pokazała jakieś objawy życia - przy jednym otwarciu drzwi się zaświeciła.

 

Czy to wszystko ma związek z samozamykającym się zamkiem? Gdzie szukać przyczyny?

 

Pozdr

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to wszystko ma związek z samozamykającym się zamkiem? Gdzie szukać przyczyny?

Tak, to wszystko ma związek z samo zamykaniem auta, przyczyny szukaj w zamkach drzwi przednich, masz w nich padnięte mikrostyki.

 

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

 

Wiecej info =>Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, to wszystko ma związek z samo zamykaniem auta, przyczyny szukaj w zamkach drzwi przednich, masz w nich padnięte mikrostyki.
, lub przełamane kable na odcinku drzwi <-&gt; nadwozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności