Skocz do zawartości
Gość marcc

Odkurzacz samochodowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcc

nie zawsze mam dostęp do gniazdka 230V i odkurzacz domowy często jest nieporęczny, stąd moje pytanie:

jaki najlepszy odkurzacz bezprzewodowy lub pod gniazdo do zapalniczki do czyszczenia samochodu, na allegro jest kilka ale wszystkie pod 12V i nie wiem czy nie są za słabe do czyszczenia tapicerki (nie chodzi tu o jakieś zawodowe czyszczenie);

 

czy ktoś z Was ma może taki i jak mu się sprawuje?

 

pozdrawiam;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się już z badziewiem "no name" i niestety nadaje się tylko do pozbierania okruchów po chipsach no ale niech inni się wypowiedzą. Może markowe są coś warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem jakiś "markowy" i o kant D*** go rozwalić :mur::zdegustowany: To nadaje się chyba tylko do zbierania siersci zwierzęcej z tapicerki (bądź włosów "połowicy" :rotfl: ). Bo jak wspominał kuczlaw, to chipsy i drobne lekkie pierdółki i drobiny piasku to jeszcze zbierze (choć i to niedokładnie :kwasny: ). Tak wiec wcale nie polecam takiego gadżetu :[ Nie ma to jak 5 metrów przedłuzacza i poczciwy "METEOR", co ma 1400 "koni" :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

no kupilem ostatnio taki podlaczany pod zapalniczke za 20 funtow ..... jak mam byc szczery to rozwalil sie w trakcie pierwszego odkurzania nim zobaczylem efekty .... dostalem nowy .... no i dalem komus w prezencie .... shit na maxa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Miałem kiedyś taki jeden, dostałem w prezencie, szczerze mówiąc, to szczotka lepiej zamiatała... Mój wujas też se takie "cuś" kupił... Chciał zaszpanować, że on ma na 12V i podczas próby pokazania, sprzęcik sie zjarał, tylko dymek poszedł... Jednym słowem QPA.

 

 

EDIT:/

 

Ja osobiście używam przemysłowego odkurzaczyka Hilti, 2000W. Z dużym zapasem wystarcza, czasami podnosi wykładzine z podłogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też odradzam stosowanie odkurzaczy na 12V, mała wydajność mała moc- za mała....

Natomiast pochwalę sie dość niekonwencjonalną metodą zbierania okruszków, włosów i innych smieci z siedzeń - szczególnie z miejsc trudnodostepnych lub gdy nie mam dostępu do pełnowymiarowego odkurzacza.

Otóż biorę tasmę klejącą (taka szeroka brązowa) sklejam "płachtę" wielkosci dłoni, moze ciut większa i miejsce obok miejsca na fotelach naklejam i odklejam, naklejam i odklejam. Gdy "płachta" straci swoje właściwości klejące robię następną i następną. Z reguły 5-6 zmian taśmy starczy na oczyszczenie wszystkich siedzeń.

Jest to metoda skuteczna, bo zbiera wszystkie zanieczyszczenia od włosów czy sierści psa przez okruchy do kurzu. I co wazniejsze nie wyrywa sie przy tym włosków z tapicerki. Niestety wykładziny tą metodą sienie oczyści ale do siedzeń tasma siesprawdza na 4+. Oczywiście idealnym rozwiazaniem jest dobry silny odkurzacz z małą końcówką ale gdy jego brak taśma jest nieoceniona!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam schaboszczaka :) potrzebny mi mały samochodowy odkurzacz nie do dokładnego odkurzacza bo do tego urzywam domowego ale mam małe dziecko i jak tylko opierdziele dokładnie auto to zaraz mały nabrudzi, nóg nie otrzepie itp. więc taki samochodowy wciągacz (nie musi ssać jak blondyna spod latarni) do drobinek piasku lub ciastek byłby idealny czy ktoś czegoś takiego urzywał http://allegro.pl/odkurzacz-samochodowy-12v-b-d-acv1205-i1320682301.html niby markowy to może troszke piachu wciągnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziewal, zerknij na Elektrolux Ergorapido http://www.ceneo.pl/3862082?gclid=CM2h4N-9qqUCFUc_4wodMkx8YQ , moja Hanka niedawno nabyła takowy "do zbierania okruszków", odpina się z niego wkład i bardzo mi się do sprzątania samochodu podoba. Miałem kiedyś na dzień, dwa jakiś taki badziew za stówkę, i bez porównania. Ten jest naprawdę mocny i akku ma na 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziewal, zerknij na Elektrolux Ergorapido http://www.ceneo.pl/3862082?gclid=CM2h4N-9qqUCFUc_4wodMkx8YQ , moja Hanka niedawno nabyła takowy "do zbierania okruszków", odpina się z niego wkład i bardzo mi się do sprzątania samochodu podoba. Miałem kiedyś na dzień, dwa jakiś taki badziew za stówkę, i bez porównania. Ten jest naprawdę mocny i akku ma na 20 minut.

 

ochu... killer :D no co ty nie dam 300 zł potrzebne mi coś małego co bede mógł w bagażniku wozić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzewam schaboszczaka potrzebny mi mały samochodowy odkurzacz nie do dokładnego odkurzacza bo do tego urzywam domowego ale mam małe dziecko i jak tylko opierdziele dokładnie auto to zaraz mały nabrudzi, nóg nie otrzepie itp. więc taki samochodowy wciągacz (nie musi ssać jak blondyna spod latarni) do drobinek piasku lub ciastek byłby idealny czy ktoś czegoś takiego urzywał http://allegro.pl/odkurzacz-samochod...320682301.html niby markowy to może troszke piachu wciągnie ?

 

używam ten odkurzacz ponad 8 miesiecy i jestem zadowolony, duza ilosc koncowek umozliwia dojscie w kazdy zakamarek auta, ssanie ma wystarczajace,bardzo dlugi kabel ulatwia odkurzanie. wykonany z dobrego plastiku, torba do przechowywania jest bardzo uzyteczna. zdecydowanie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to mi chodziło dzięki Mariusz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Płazu

Witajcie podczepię się. Stary odkurzacz mi padł, a potrzebuję nowego na wczoraj... Nie chcę taniego bubla, który popsuje się po kilku miesiącach. Potrzebuję porządnego sprzętu. Dlatego jeśli chodzi o odkurzacz, cena nie odgrywa większej roli. Mam duży dom, w którym znajdują się 3 wielkie dywany. Potrzebuję czegoś, co ujarzmi moją podłogę, po której szaleją 2 urocze persy :) Wiem, spore wyzwanie. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o poradę. Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rainbow z trzepaczką. Żadne curby i inne zwyklaki, Mam w domu dwa Rainbowy, jednego od ponad 10 lat, drugiego od roku, oba działają jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/metalowy-odkurzacz-karcher-wd-5-600-mp-1800w-i1449822949.html

 

nie wiem czy szukasz zwyklego domowego odkurzacza czy cos podobnego do przemyslowego ale ja mam taki jak w linku powyzej, kupilem bo przydaje sie przy remoncie jak i przy normalnym odkurzaniu mieszkania czy samochodu. poki co uzywam go do wszystkiego, jak skonczy sie remont to kupie cos mniejszego

aha - na pelnej mocy nie nadaje sie do odkurzania klawiatury bo wsysa klawisze :D

Edytowane przez PrZeMoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem pokażę coś takiego:

http://cokupic.pl/produkt/Numatic-Henry

http://allegro.pl/odkurzacz-numatic-henry-hvr-200a-zywiec-i1458361593.html

 

W UK każdy kto potrzebuje odkurzacza do pracy ma Henia. Żona kiedyś przez jakiś czas zajmowała się sprzątaniem domów i też miała Henia. Do dziś go chwali, przede wszystkim za długi kabel i rurę oraz moc.

Ja do domu kupiłem jakiś bez workowy z hepa i mam go już dość. Co raz częściej myślę, żeby Henia sobie sprawić, bo na ebay uk można z dobre pieniądze trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja może nie o odkurzaczu ale chodzi mi o pompkę do kół podpinaną pod gniazdo zapalniczki, ma ktoś z Was coś takiego? da się tym uzyskać odpowiednie ciśnienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na opakowaniu musi pisac, 2bar, 4bar. tylko nie wiadomo czy po chinsku 4 bar to po naszemu tez 4 bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja może nie o odkurzaczu ale chodzi mi o pompkę do kół podpinaną pod gniazdo zapalniczki, ma ktoś z Was coś takiego? da się tym uzyskać odpowiednie ciśnienie ?

 

Ja mam taki fabrycznie,ostatnio jak pompowałem koło to sprawdzałem i 4bary bez problemu http://allegro.pl/vw-audi-seat-skoda-org-kompresor-pompka-i1455255529.html

Tylko uważaj jak byś chciał go jeszcze do czegoś innego,na moim jest napisane max8min ciągłej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za informacje, bo zastanawiam się właśnie nad kupnem czegoś takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja może nie o odkurzaczu ale chodzi mi o pompkę do kół podpinaną pod gniazdo zapalniczki, ma ktoś z Was coś takiego? da się tym uzyskać odpowiednie ciśnienie ?
Tak dla przekory i z ciekawości kupiłem w tesco jakiś chiński kompresorek - wydałem całe 9,99zł! I śmiga już ...hmmm... ze 3 lata? Bez problemu pompuje każde koło. 8 minut? Nie patrze na czas, ale kilkakrotnie dłużej mu się zdarzało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności