Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Raz w tygodniu pada takie samo pytanie !!!!!!!

 

Nic lepiej ci nie zagra niż ori pod samym radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka odpowiedników ale nic lepiej ci nie zagra - wałkowaliśmy to mnóstwo razy na tym forum, wystarczy że pogrzebiesz w postach a dowiesz się wszystkiego. Jak wymiana pod samo radio to tylko seria - zagra najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym posiadaczem B5fl kombi i przymierzam się do montażu audio. Jednostka sterująca to Pioneer DEH-X3500UI, głośniki przód - oryginalne, tył - brak, bagażnik czeka na zamontowanie subwoofer JBL rms 600 z wzmacniaczem odpowiadającym do tego (nie pamiętam co mam :) ).

I teraz mam do was takie pytanie.

Czy polecacie zakup takich głośników??

http://allegro.pl/kultowe-helix-b-62c-dystanse-mdf-lub-maty-gratis-i2834891588.html

lub

http://allegro.pl/glosniki-vw-polo-golf-4-5-bora-jetta-passat-b5-b6-i2800435283.html - duża liczba kupująca jest tego na alledrogo :)

 

przedział cenowy myślę ze może być max. do 350zł

 

i mam propozycje dla chętnych z Wawy lub okolic którzy już to u siebie robili podjęcia się montażu, ze mną da się dogadać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem cały wątek i nadal nie wiem co kupić pod samo radio.

 

Najbardziej polecane Signat H16 nie są już dostępne.

 

Krótkie pytanie, jakie głośniki pod samo radio za potargane oryginalne ? Kwota, 200 zł.

 

 

Cześć.

 

Ja też przerabiałem ten temat.

Nie chcąc zmieniać fabrycznego radyjka Beta ze względu na wygląd konsoli,

a mając uszkodzone oryginalne głośniki szukałem czegoś co zagra podobnie.

Bo mi wystarczał dźwięk tych fabrycznie montowanych.

Wybór padł na Phonocar linia TD. I jestem zadowolony.

Kupowałem z alledrogo.

Taki zestaw jak ten:

http://allegro.pl/glosniki-dystanse-mdf-vw-golf-passat-lupo-bora-i2808883731.html

Ty masz zmienione radio i nie wiem czy one nie będą za słabe.

 

Pozdrawiam serdecznie P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma ochotę na używane signaty h16 do tego tweetery t5 i zwrotka c2 za 250pln zapraszam. Narazie mam fotki tylko wooferów h16 i zwrotnic tweetery jeszcze siedzą w aucie i czekają na wymiane.

Edytowane przez maikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępne są jeszcze u Ciebie te głośniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje na dniach kupić głośniki w przednie drzwi.

Wzmak jest: Infinity REF475A - max 360W, sub: Infinity REF 1260W.

Drzwi w połowie wygłoszone , czekam na pogodę i dokończę resztę. Dystanse MDF także już kupiłem.

Pytanie to czy są jakieś godne polecenia do ok 300zł? Chciałbym zostawić fabryczne tweetery... Nie będzie to w niczym kolidowało? I czy kabel głośnikowy w przednie drzwi może być taki za 4zł/m czy nie ma sensu takiego?

http://allegro.pl/kabel-glosnikowy-2x-2-5mm2-czysta-miedz-warszawa-i3920329561.html

Edit:

Zastanawiam się nad głośnikami Hertza DSK 165 ale bez tweeterów i zwrotnic. warto takie kupić aby grały pod wzmakiem? czy za słabe bedą i jak już kupować to te z serii ESK? I jak lepiej zrobić, zastosować oryginalne Tweetery czy kupić w zestawie z wooferami?

Chcę zbierać sprzęt do kupy , a przy ociepleniu zabrać się do montażu.

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,ja polecilbym Ci na glosniki do drzwi na przod :infinity 6530cs z zwrotnicami i tweterami 300/350zl ,

co co podlaczenia to polecam zestaw gotowy kabli podlaczeniowych holywood cena 100/120zl ,i podlaczasz glosniki pod zwrotnica a zwrotnice pod wzmak .

Mam tak zrobione u siebie i jestem mega zadowolony z efekt zajebysty :)

 

Twetery pasuja idealnie w miejsce orgi tylko trzeba kleic :)

 

 

co do kabla to mam 1.5 i dziala idealnie ,zero zaklocen

 

glosnik/zwrotnica/wzmacniacz

Edytowane przez Tatsic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić was o poradę jakie głośniki wybrać na przód bo szukam, czytam ale dużo sprzecznych informacji i mam nadzieję że ktoś tutaj mi pomoże ;) Jak na razie głośniki miały by grać pod samym radiem czyli Pioneer avh-x5500bt (tutaj link do parametrów http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/AVH-X5500BT/page.html ). Szukam czegoś do około 300-400zł. Głownie słucham Hip hopu, disco, popu czasem rocka tak że można powiedzieć że wszystkiego po trochu. Jak pisałem wcześniej jak na razie będzie to grać pod samy radiem, ale z czasem myślę że zainwestuje w wzmacniacz. Myślałem o jakichś Hertzach, Helixach albo u-dimension bo widziałem że ludzie sobie chwalą, ale nie wiem jak to z nimi faktycznie jest. Właściwie to mam już zakupionego suba do bagażnika i jest nim JBL GTO 1014 ( http://www.jbl.info.pl/p119,gto-1014.html# ) i będzie on grał w takiej skrzyni http://www.basser.pl/podstrony/3produkcja/zdjecia/passat_b5kombi/passat_b5kombisub.jpg i potrzebuje dobrać też do niego wzmacniacz, i może jest taka możliwość żeby dobrać jeden do wszystkiego tz do głośników przód i tego suba? Da radę tak zrobić czy to nie wypali i lepiej brać wzmaka 2- kanałowego a do przodu dokupić innego? Mam też upatrzone już kable pod to drugi rozwiązanie właśnie: http://allegro.pl/show_item.php?item=3980744973 nadadzą się? Dopiero się w to wszystko zagłębiam bo to moja pierwsza taka zabawa z CA dlatego chciałbym uzyskać waszą pomoc :) Planuje też z czasem wygłuszyć drzwi z przodu, ale to za jakiś czas. Przepraszam za tak rozbudowany post, ale mam nadzieje że ktoś będzie w stanie mi coś doradzić :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego od wygluszenia musisz zaczac zeby to mialo jakis sensowny efekt ,co do glosnikow zdania sa podzielone ,ja uwazam ze infinity 6530cs w tej cenie to b.dobry wybor,

wzmacniacz 4 ero kanalowy wystaczy Ci zeby wszystko zasilic razem z glosnikami

Co do kabli specjalisa nie jestem ,lecz zaufalem forumowiczom ....pozdro all.....i zalozylem kable Holywood okolo 120zl zestaw z 2xRCA (bo z tym co w linku jest tylko jeden kabel RCA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej mocy potrzebny byłby mi ten wzmacniacz żeby dał radę mojemu subowi i głośnikom które podałeś? No i jakiej firmy byś mógł polecić? Skoro mówisz ze wygłuszenie jest ważniejsze więc może od tego faktycznie zacznę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JBL GTO 1014

 

Kiepskie opinie chodzą o tym subie - czytałem, że membrana się rozkleja ... W podobnej cenie mogłeś kupić coś dużo lepszego, a tak zaoszczędziłeś na subie a wydasz na wzmak. Musisz kupić coś mocniejszego, żeby go napędzić (min. 275W). Tu w grę wchodzi raczej jakiś mono, choć moim zdaniem nówka wyjdzie drogo - no chyba, że zainwestujesz w najniższą półkę z przekłamanymi parametrami, co kompletnie mija się z celem.

A można było zaopatrzyć się w głośnik 200-275W i do tego wzmak 4 kanałowy, zasiliłbyś przód, suba i zaoszczędziłbyś kasę na przyzwoitym wzmaku

 

Czasami dziwi mnie to że ludzie inwestują w mocniejszego suba a później nie mają go czym napędzić :przestraszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie i wiem że ludzie nie zbyt chwalą, zakupiłem go używanego na próbę za 1/3 ceny nówki i tylko dlatego się skusiłem, jeśli będzie zły to oddam bratu, a ja będę szukał dalej :) No i to mój pierwszy sub jakiego zakupiłem tak tak że doświadczenia w tym za bardzo nie mam :P Nie chciałbym sprawiać problemu, ale wiem że się na tym znasz no i czy mógłbym prosić cię o radę jakiego suba no i wzmacniacz warto było by kupić żeby tak jak pisałeś dobrze grało z tyłu i do tego było zasilanie na głośniki z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suba skoro już masz to niech zostaje - będziesz miał na testy a jak ci wystarczy to kiedyś zmienisz. Daj tylko znać ile możesz przeznaczyć na wzmak i czy chcesz nowy czy używkę ??

 

Nie chciałbym sprawiać problemu

 

Po to jest to forum, żeby sobie pomagać i doradzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym nowy, ale wiem że używany będzie tą samą cenę lepszy więc może być używany. A co do ceny to mam tak do 500 zł. Oczywiście im mniej tym lepiej:) Jakie kable mógłbyś ty polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną (przynajmniej na Allegro) w tym przedziale cenowym niewiele jest tego co jest godne uwagi.

 

Używki:

 

RODEK R4100A2

Macrom ST 4.075

ALPINE MRV-F405

 

Nówki

 

GROUND ZERO GZIA 4115HPX

 

I tańszym kosztem z nówek, czego "ja" raczej bym nie kupił:

 

CarPower HPB-604

Crunch GPX1000.4

MacAudio ZX4000

 

Zestaw kabli:

 

HOLLYWOOD CCA-24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wielkie dzięki :respect kable wezmę na pewno :) A co do wzmacniaczy to powiedz jeszcze czy bez problemu uciągną suba i głośniki np te co kolega Tatsic podał wyżej? Czy może Ty poleciłbyś coś innego w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz brać pod uwagę wzmak, który jest stabilny przy 2 Ohm, bo te Infinity maja 2 Ohm'ową impedancję.

 

Ja brałbym pod uwagę w tym przedziale cenowym jeszcze te zestawy:

 

FOCAL PREFORMACE PS 16

u-Dimension EL Comp 6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśle to i napewno coś wybiorę:) jeszcze raz dzięki wielkie, ułatwiłeś mi sprawę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności