Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

mam ten sam problem woda z tyłu za kierowcą. Drugi dzień suszę. Jutro szukam przyczyny

 

Miałem zapchany odpływ pod aku i ten pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego. Po raz kolejny nazbierał się syf za kompem. Uszczelniłem dla pewności gumę od linki od klapy.Przy okazji zmieniłem taśmę izolacyjną na kablach. Ta niemiecka - materiałowa już swoje przeszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie to jaki sylikon polecacie do uszczelnienia właśnie takich przypadków

Silikon sanitarny jest najlepszy- bezbarwny. Proponuje też uszczelnić gumową osłonę przez którą poprowadzona jest linka podnoszenia maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu doczekalem sie deszczu.Dobrze dzisiaj popadalo w nocy.Zajrzalem do samochodu a tam sucho.Wiec chyba pomoglo.Za to od strony kierowcy drzwi nadaja sie tez juz do regeneracji.Ale to zrobie jak wroce z weekendu z Polski.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem problem z woda w aucie, jesli dobrze mysle to spływała ona po lince od maski, miałem odpływ pod komputerem tak zawalony ze bylo tam pełno wody która stała, teraz odetkałem ten lufcik a dodatkowo tez otwory pod aku i serwo :], teraz czekam na deszcz i mam nadzieje ze problem został rozwiązany :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz czekam na deszcz

A ja po prostu wlałem tam na max wiadro wody kilkakrotnie dla testu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiegi ktorymi uszczelnilem moje auto:

 

- Zdjecie podszybia, czyszczenie calej przestrzeni z lisci, blota itp

- Uszczelnienie podstawy filtra kabinowego sylikonem

- Udroznienie odplywow pod akumulatorem, serwem hamulca

- Uszczelnienie blach pod tapicerkami drzwi, sylikonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Tez miałem problem z woda w passaciku . Woda pojawiała się na dywaniku od strony pasażera . Woda dostawała się przez drzwi do środka . Poprzedni właściciel musiał coś dłubać przy nich ...może chciał się dostać do zamka :P . Chwile mi zeszło z rozbieranie ich :) potem dokłądnie wszystko wysuszyłem i uszczelniłem silikonem blache pod tapicerką . Jak na razie to jest sucho :) a w czwartek lało u nas okropnie .

Myślę że uporałem się z tym problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanie uszczelniałem w sobotę serwer i linkę od maski sylikonem TYTAN do blach uszczelniający i do dzis ten sylikon mi nie wysech normalnie można palca włożyć i czemu tak może byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie puki co sucho jest jak oczyscilem odplywy pod aku i serwem i tez odpływ pod obudowa komputera, ale zauważyłem że trochę wody zbiera mi sie w uszczelce tylnych drzwi na dole i troche wycieklo na dywanik z tylu ;/;/ uszelka do wymiany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ez odpływ pod obudowa komputera

 

o który to odpływ chodzi bo często czytam ze jest taki odpływ a ja nie mogę go znaleźć mam tylko pod aku i pod zbiorniczkiem hamulcowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie o przypadkach z przodu, a jakie są opcje przecieku jeżeli mam tylko wodę za przednim siedzeniem pasażera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie piszecie o przypadkach z przodu, a jakie są opcje przecieku jeżeli mam tylko wodę za przednim siedzeniem pasażera?

 

nie kumam jak to przednimi siedzeniami pasażera chodzi co o po prostu pasażera po prawo to woda może lecieć przez zużyta uszczelkę filtru kabinowego lub z przewodów z klimy poczytaj napewno znajdziesz cos dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok może źle to ująłem...;/ chodziło mi z tyłu po prawej stronie, pod nogami pasażera? i tam tylko jest mokro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok może źle to ująłem...;/ chodziło mi z tyłu po prawej stronie, pod nogami pasażera? i tam tylko jest mokro...

 

Najprawdopodobniej ściagnąć boczki z drzwi i przykleić folie dzrwi np. silikonem oczywiście jeżeli auto z opisu czyli b4 , bo tu temat dotyczy 3B i 3BG a w tych modelach to uszczelki pod blachą drzwi - było tego na forum .

Edytowane przez robertfx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o który to odpływ chodzi bo często czytam ze jest taki odpływ a ja nie mogę go znaleźć mam tylko pod aku i pod zbiorniczkiem hamulcowym

 

i jak powie mi ktos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam odpływu nie zlokalizowałem a uwzględniając konstrukcję podszybia to odpływ w tamtym miejscu musiał by trafić do środka auta. Może bardziej chodzi o oczyszczenie okolic obudowy komputera, syf w tym miejscu skutecznie utrudnia wodzie przedostawanie się do tych odpływów pod serwem i aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o który to odpływ chodzi bo często czytam ze jest taki odpływ a ja nie mogę go znaleźć mam tylko pod aku i pod zbiorniczkiem hamulcowym

 

 

 

i jak powie mi ktos

Pod obudową komputera nie ma żadnego odpływu.

Tak jak napisał Grzegorz- chodziło tu o czyszczenie okolicy komputera. Pod sterownikiem(komputerem) jest owalny otwór w blasze nadwozia, zabezpieczony uszczelką, przez który przechodzą przewody do środka. Zbierające się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia blokuja odpływ wody z tego miejsca, która po jakimś czasie powoduje uszkodzenie uszczelki i przeciek do srodka auta.... ale to już przeciez było kilka razy napisane w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, już mam dosyć, ze 2 miesiące temu wywaliłem gumę spod serwa bo zalewało mi dywanik kierowcy (anglik) i w porządku z przodu sucho, lałem wodę na szybę i ładnie ciekło po obu stronach spod serwa i aku, dzisiaj wypompowałem przy pomocy strzykawki około litra wody z dywanika tylnego , oczywiście próg mokry czyli kapie z tylnych drzwi już wcześniej zauważyłem na gumowej wycieraczce plamy wody od strony drzwi, czy przez te zasrane drzwi może tyle wody nawalić bo nie chce mi sie wierzyć?? i do tego mieszkam kurna w szkocji ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tylne drzwi może tyle pociągnąć, tym bardziej jak często i solidnie pada. Woda tam spływa w małych ilościach ale skutecznie. Do pewnego momentu ciężko wykryć problem bo stoi pod wykładziną, dopiero jak przekroczy poziom dywanik robi się mokry od zewnątrz. To już sygnał że jest tam jezioro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak powie mi ktos
Bo tam nie ma odpływy takiego jak pod aku, tylko to jest wgłębienie pozwalające odprowadzić wodę do komory aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności