Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

O ile przy słupku można podejrzewać reling lub szybę o tyle przy szyberdachu już nie bardzo.

@przemo16_16 jesteś pewny, że odpływy szyberdachu są drożne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pietrek_g Odpływy lewe - przedni i tylni były zdjete węże i czyszczone myjką ciśnieniową, po czym założone z powrotem, a może te kolanko na które nakłada się wąż przepuszcza wodę? muszę rozebrać i sprawdzić lecz pogoda nie pozwala na razie. Na drugim zdjęciu widać skąd wypływają krople wody w zależności od intensywności opadów szybciej i wolniej, jest to plastikowy element pod szybą szyberdachu który jeśli docisne to własnie rogiem wypływa woda więc gdzieś ona tam musi się zbierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie odpływy, a sam szyber już przecieka? Dlatego ja jednak wolę auta bez niego bo mając klimę i tak bym go nie używał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szyber czyli? Jestem tego samego zdania i to ostatni mój samochód z szyberdachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki szyberdachu bądź prowadnice nie trzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie w takiej sytuacji ściągniecie podsufitki i lanie wody na dach i obserwacja w środku? Dosyć inwazyjna i czasochłonna metoda dlatego to juz dla mnie ostateczność. dziś dobrze wpada, wstawię zdjęcie jeśli pojawią się nowe zacieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak sam szyber by był nieszczelny, to rurki odprowadzą wodę, mam drugiego passka z szybrem i to się sprawdza. Piszesz o lewej stronie a co z prawą? Miałem zapchaną jedną rurkę spustową-prawą przednią i to wystarczyło żeby zrobić powódź w aucie. 
Więc jeżeli stwierdziłeś że to na pewno wina okna w dachu zainteresuj się odpływami, szczelne i drożne odprowadzą wodę nawet jeżeli uszczelka nie do końca trzyma.
Od dołu (żeby nie rozłączyć połączeń) linka od sprzęgła czy hamulca i  zadziała jak spirala w łazience ;) Przednie odpływy masz na przednich słupkach pomiędzy zawiasami, tylne w nadkolach, musisz ściągnąć plastiki. Potem otwórz dach i kontrolnie lej wodę powoli po ramie, u mnie okazało się że odpływ jest rozłączony i woda szła w progi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, The_Saint napisał:

Nawet jak sam szyber by był nieszczelny, to rurki odprowadzą wodę, mam drugiego passka z szybrem i to się sprawdza. Piszesz o lewej stronie a co z prawą? Miałem zapchaną jedną rurkę spustową-prawą przednią i to wystarczyło żeby zrobić powódź w aucie. 
Więc jeżeli stwierdziłeś że to na pewno wina okna w dachu zainteresuj się odpływami, szczelne i drożne odprowadzą wodę nawet jeżeli uszczelka nie do końca trzyma.
Od dołu (żeby nie rozłączyć połączeń) linka od sprzęgła czy hamulca i  zadziała jak spirala w łazience ;) Przednie odpływy masz na przednich słupkach pomiędzy zawiasami, tylne w nadkolach, musisz ściągnąć plastiki. Potem otwórz dach i kontrolnie lej wodę powoli po ramie, u mnie okazało się że odpływ jest rozłączony i woda szła w progi.

To fakt prawej strony nie brałem pod uwagę, jeszcze to sprawdzę ale po wczorajszej ulewie nie wiem co mam powiedzieć, w czasie deszczu woda sączy się w lewym rogu szyby szyberdachu z łączenia szyby z plastikiem, a jakby uszczelnił to dookoła od zakładając że to nie prawe odpływy są winne?

49783407_405079956701484_5074901621440249856_n.jpg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakiera, odpływy na bank zabite szlamem. Ewentualnie rurki spadły z mocowań w ramie.

Teraz czyszczenie czterech kanałów a potem na otwartym dachu lanie wody, będziesz widział czy są drożne oraz ewentualne nieszczelności w połączeniach. Musiałbyś nie mieć w ogóle uszczelki żeby to nie zdążyło odprowadzać wody. 

Oczywiście możesz zakupić silikon i opierdzielić dookoła, może nawet się sprawdzić taki patent ??

BTW: moja podsufitka wyglądała tak samo....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak jak mówiłem lewa strona drożna przepłukane karcherem, wyczyszczę jeszcze prawe bo je ominąłem, sprawdziłem te po której stronie jest przeciek, może to był własnie błąd. Na otwartym szyberdachu mam lać wodę po dachu w jego kierunku i patrzeć czy wpada w rynienki i spływa tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsuń szybę do końca i lej wodę w tą ramkę czarną np z butelki, dobrze jest ustawić auto za każdym razem w dół, od razu widać czy jest przepływ a wyloty gdzie to już pisałem-stamtąd ma lecieć ostatecznie czysta woda.

Zastanawiam się jak ty te odpływy przepłukałeś Karcherem? Tam trzeba zadziałać mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, jak widać zdolnych nie brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam już za wszystkie rady, normalnie - ściągasz rurki odpływowe z ramy szyberdachu na uchylonej podsufitce, przystawiasz cienka końcówkę myjki ciśnieniowej której jesteś w posiadaniu do początku odpływu i psiukasz a woda wylatuję miedzy zawiasem drzwi jak strzała - instrukcja dla mniej zdolnych. Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się upewnić tylko zanim wszystko rozbiorę, żeby nie było na darmo. Wstawie zdjęcia dla potomnych jak problem się rozwiążę

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat, otóż mam wodę pod dywanem od kierowcy i za kierowcą, z prawejj strony sucho, odpływy przy aku drożne nawet kropli wody, guma przy lince otwierania maski ok, drzwiami nie leci na progach sucho(wymieniałem zamki i nawet śladu wody w drzwiach) nigdzie nie widać nawet kropelki wody którędy ona by się wlewała do środka a mimo to mam zamarzniętą podłogę z lewej strony ppd stopami kierowcy i pasażera za kierowcą, gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zaślepki gumowe w podłodze jak i samą podłogę czy gdzieś dziura nie przegniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te zaślepki są?muszę podnieść wykładzinę czy wjechać na kanał i od dołu zobaczyć?rozumiem.że te zaślepki maja być i zadnej dziury ma nie być tak?czy maja być jakieś otwory żeby woda uchodziła nimi na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje "zaślepka" czyli otwór ma być zaślepiony. 

Szukaj ich od spodu.

Wykładzinę też musisz zdjąć aby zajrzeć do modułu komfortu czy nie pływa w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2019 o 05:20, djrolexx napisał:

wymieniałem zamki i nawet śladu wody w drzwiach

Blachy uszczelniłeś podczas montażu?  Stawiałbym na drzwi skoro je ruszałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności