Skocz do zawartości
Gość jedras

Bagaznik-wsuwki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jedras

Witam

Gdzie można kupić ulb dobrac (dopasować) wsuwki adaptery do oryginalngo bagażnika VW passata B4, aby za ich pomoca montować bagażnik docelowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrac (dopasować) wsuwki adaptery do oryginalngo bagażnika VW passata B4, aby za ich pomoca montować bagażnik docelowy.

Pozdrawiam

 

o co ci chodzi stary ??? ;);)

bagażnik docelowy ja woże z tyłu :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakiej firmy masz bagażnik Interpack, thule, amos, mont blanc itp, jeżeli to jest oryginał vw to prawdopodobnie pozostaje Ci ASO lub Allegro. Wcześniej warto sprawdzić ofertę sklepów z bagażnikami może się okazać, że nowy interpack czy thule wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam orginalny bagażnik VW do b3. Też miałem ten problem, gdzieś na allegro to było, ale jakoś podejrzanie wyglądało (robota kowala ;) ) Ostatecznie wsuwki kupiłem w sklepie z bagażnikami. Żaden specjalnie skomplikowany wynalazek. Śruba z płaskim łbem kwadratowym od spodu (takie coś jak śruby do drewna z półokrągłym gładkim łebkiem) do tego kwadratowa podkładka odpowiedniej grubości, między bagażnik bazowy a np. rynnę na rower gumowa podkładka z takimi "cyckami", które mają ją utrzymywać w odpowiedniej pozycji, na koniec podkładka i nakrętka. Za sztukę zapłaciłem coś koło 5 zł. Prawdę mówiąc jak masz tylko chwilkę czasu i podstawowe umiejętności p. Słodowego to bez problemu zrobisz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się tochę pogubiłem. Chodzi o śruby które się wsuwa w rowek przebiegający przez całą długość belk? Śruby te mają służyć do przymocowania dodatkowego osprzętu: bagażnik rowerowy lub na narty?

Jeżeli tak to widziałem takie śruby w dwóch sklepach z bagażnikami, jeden to interpack na Grójeckiej przy Placu Narutowicza a drugi na Grójeckiej 128. Komplet 4szt kosztował ok. 60 zł ale podobnie jak Rodżer zrezygnowałem po dokładnym obejrzeniu tych śrub. Lepsze będą śruby ocynkowane z gładkim okrągłym łbem który można opiłować na kwadrat albo założyć podkładki opiłowane w ten sam sposób i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jedras

Dzięki za podpowiedzi

No właśnie o te adaptery mi chodziło. 15 plnów za śrubę to przydrogo. Czy te z łbem okragłym trzeba opiłowywac, czy można tak je wsunąć byle w listwie się trzymały, bo im większy łeb to i większa średnica gwintu, a szpara w listwie niezbyt szeroka.

O jakich podkładkach kwadratowych piszecie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im wieksza średnica śruby tym mocniejsze mocowanie, śrubę w miejscu mocowania w szynie zawsze można doszlifować do odp kształtu, chodzi mi o uzyskanie w przekroju w tym miejscu jakby spłaszczonej litery "O"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno wyglądać. Z wielkością śruby nie ma co przeginać (wystarczy taka na którą wchodzi nakrętka na kluczyk 10mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy taka na którą wchodzi nakrętka na kluczyk 10mm

 

czyli np. M6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to do mocowania boxu mam M8, ale to uchwytu do nart na pewno wystarczy M6. Dobrze by było mieć łeb śruby większy niż szerokość szyny (rys. Rodżera) żeby było co piłować :594: Jeżeli damy mniejszy z mniejszą średnicą śruby to w to miejsce trzeba będzie dać podkładki spiłowane do szerokości szyny.

Ale z tym drobnym problemem to już na pewno jedras sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jedras

Dzięki, nie mam więcej pytań :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności