Skocz do zawartości
Gość _robi_

Kupilem Passata B5 4 motion w usa.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha
duzo z was ma mylne pojecie na temat aut z USA.

 

Miałem okazję być już tam 5-krotnie i nawet raz poprawiałem montaż klocków hamulcowych w Acurze mojego kuzyna. Ponoć robotą była zrobiona u dealera za $299

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _robi_

Ja tez bylem tak kilkukrotnie, moze poporostu nie spotkalem sie z tego typu fachowcami, moi znajomi sprowadzali mnustwo aut, zadko sie zdarza zeby jakies bylo w zlym stanie technicznym, tam sa zupelnie inne drogi aa jesli chodzi o specow Polsce tez nic nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _robi_

Dobre to jest, ale chyba zgodzisz sie ze mna ze to jakas ekstremalna sytuacja, oni maja to do siebie ze jak sa male szkody wymieniaja wszystko na nowe a jak cos wiekszego to auto idzie do ubezpieczalni albo na szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wrybek

A ja się wtrące!!! :)

Kupiłem swojego passata 2.8 v6 we wrześniu w Austrii, po leciutkim dzwonku.

Spsuty miał zderzak i atrapę. Przebieg 150tys km, serwisowany, zadbany i ogólnie cacy.

I jestem z niego bardzo i to bardzo zadowolony!!!! Silnik rewelka, zawieszenie (jeszcze) cacy. Nie skrzypi, nie strzela na spawach :). A że pali sporo to jego urok.

Ja bym na Twoim miejscu go sobie zostawił.

 

Jak mądrze zagrasz to sprzedasz go bardzo szybko.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Mam pytanie czy oprócz tego, że każdy Passat na rynek USA ma wokół zderzaków chrom z obrysówkami, nie występuje tam Climatronic (wszystkie z USA, które widziałem miały tylko zwykłe pokrętła) i na desce są inne miary stopni i odległości oraz prędkości to różni się np. nastawami zawieszenia albo czymś jeszcze innym?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _robi_

A ile pali ci twoje V6 4motion? Ja chyba zostawie sobie golfa, wrzuce chipa na 215KM i bede smigal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wrybek
A ile pali ci twoje V6 4motion?

 

W mieście 13-16l a w trasie udało mi się zjechać do 10l. oczywiście 98 :)

 

golf to kurduplasty troche jest, po za tym jak go podkręcisz to spali więcej niż passek i napedu na 4 kółka nie będziesz miał.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _robi_

Dzis kupilem jeszcze "toyote" sciona TC z 2005 roku, co sie pierwsze sprzeda to dobrze a co zostanie bede jezdzil, chociaz najbardziej chcial bym zostawic GTI ze wzgledu na moc. 16 to troche duzo, ale naped na 4 i automat robi swoje, chociaz jeszcze 3 tygodnie temu mialem chryslera pacifice 3.5 250km i palil tyle a nawet nieco mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

ribi a w jakim Ty miescie siedzisz w USA?\jestes tam teraz

 

jak kupujesz auto w USA to nie musi ono byc 6 miesiecy zarejestrowane w tym ze kraju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i kazdy weszy podstep, i nikt nie widzi w tym zadnej rewelacji....

-ciezkie jest zycie handlarza: a mialo byc szybko latwo i bogato ;)

:hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _robi_

Ja nie kupuje na mienie przesiedlencze wiec nie musi byc zarejestrowane w USA na mnie. Ja nie wiem o co wam chodzi, zazdrosc was zrzera? Na kazdym kroku probujecie dowalic i jakos wam nie wychodzi. Jesli chodzi o Passata mialem juz 2 telefony, jedna osoba jest powaznie zainteresowana golfa chce moja kolezanka pod warunkiem ze pomoge jej sprzedac inne auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawełv6

przeczytalem calego tego posta i już wiem napewno że właściciele silników TDI myślą że złapali pana boga za nogi nabywając to niby jarmoczące się cudo i myślą że wszyscy posiadacze benzyn i do tego 2,8 to debile . Zalecam żeby się przejechali takim samochodem co ma silnik nie jak w traktorze i zobaczą o co chodzi , a teksty że wczasie jazdy nie ma różnicy to wierutna bzdura a co do ekonomi niech ktoś przed zakupem TDI porówna ceny TDI a benzyna+gaz to zobaczymy co mu wyjdzie .

 

Pozdrawiam wszystich miłosników TDI

 

 

V6 GÓRĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez przeczytałem całość i, lekko też się dziwię, bo płynie z postów sama krytyka wobec _robi_,

co za różnica B5 V6 2.8 a B3 VR6?bo nad tym drugim jest wielki zachwyt na forum , a tu ktoś napisał o B5 i wrecz odwrotnie...tylko dlatego że z USA?

co do rozbitych to Holandia,Niemcy , Belgia czy inne kraje też nie są lepsze , wszędzie sprzedaje się auta po dzwonach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _robi_

Ktos na sile probuje przekonac mnie do tego ze to zly zakup tylko dla tego ze sam dokonal innego wyboru, wyzszosc benzyny nad dieslami jest widoczna w serwisie gdzie kazda usterka slono kosztuje czasami kilkukrotnie wiecej niz benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktos na sile probuje przekonac mnie do tego ze to zly zakup tylko dla tego ze sam dokonal innego wyboru, wyzszosc benzyny nad dieslami jest widoczna w serwisie gdzie kazda usterka slono kosztuje czasami kilkukrotnie wiecej niz benzyna.

Proponuję już nie czytać tych bzdetów wyżej i zamknąc temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _robi_

Czy wszystkie 2.8 z tego roku mialy silniki 30V?? jesli nie to czym sie roznily?? Kolega mi powiedzial ze sa wersje z mniejsza iloscia zaworow ktore maja mniej koni czy to prawda czy tylko w blad mnie ktos wprowadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wszystkie 2.8 z tego roku mialy silniki 30V

To nie wiesz co kupiłeś?

 

Było kilka typów tych silników ale wszystkie miały 30V a moce 132, 140, 142 KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Aj jak się już tak rozwineliście to dorzucę swoje 3 grosze.

 

trochę unormuję moje upodobania

1. lubię wygodę (dlatego mam passat)

2. mogę wydać raz większe pieniądze (mniej boli) niż kupować na raty

3. lubię czerpać przyjemość z jazdy (dlatego mam automat)

4. chcę się czuć bezpieczny (dlatego mam passata - ma sie co zgniatać, no i szukam 4x4)

 

to są moje upodobania a teraz porównam obecnego B5 TDI i B5 V6 i nie jestem idiotą debilem itd itp. poprostu mam swoje zdanie - wiem nie każdy półgłówek to uszanuje - ale z takimi nie podejmuję dyskusji, zresztą głupole nie kupują passatów = więc nie powinno ich tu być ?

 

1. lubię wygodę - passat = amerykanie zawsze lubili wygodę - czyli skóra,klima,elektryka to standard

2. wolę raz wydać większe pieniądze niz kupować na raty - dlatego mam TDI (droższy w zakupie - tańszy w użytkowaniu - paliwko i zużycie, no może naprawy - ale jak ktoś zna podstwy działania silnika i "troszczy" się o niego - paski,filtry,oleje to za dużo awarii ni ebędzie miał)

3. w USA tylko samochody maniaków mają sprzęgło - automat jest przyjemniejszy - i proszę nei atakujcie mnie jeśli nie jeździliście automatem przez conajmniej miesiąc w jakimś dużym mieście...

4. no i 4x4 co prawda tu gdzie jestem teraz 4x4 to bardzo dobra rzecz to jednak w Polsce aż tak bardzo nie jest mi potrzebne - wolę morze - nie lubię gór

 

 

więc co do amerykana - jakbym nie przejmował sie ilością beznzyny którą może wciągnać (mam CIĘŻKĄ nogę) to naprawde wziął bym 2.8 albo nawet te 3.6 które ma wyjść/czy wyszło, i nie przejmowałbym się naprawdę jak sie robi/naprawia - wszędzie są partacze i dobrzy mechanicy - zalezy czy auto było robione do dalszego użytkowania czy na szybcika do sprzedaży - O ILE MIAŁO jakiegoś dzwona

 

GRATULUJE ZAKUPU! - nie jestem ignorantem i szanuję twój wybór, szczerzejak nie przejmujesz sie benzynką to zostawiłbym Passata bo to przedewszystkim dostępny "luksus" a z 2.8 to i przyjemność

Pozdrówka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności