Skocz do zawartości
Gość magger

Jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,czy ktos zwas slyszal cos na temat klockow RAICAM? wiem ze dobre sa textara atm lucas .ktos mi polecal za niezle pieniadze RAICAM ,moze ktos cos wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Raicamy to klocki średnej jakości ale co najważniejsze to nie mają tendencji do piszczenia.

Rozporwadza jest chyba hurtownia Hart na Polskę. Ja generalnie nie stosowałby ich do swego auta ale wg. mnie nadają się napewno bardziej niż jakieś Sifferty, Roulunds czy inne wynalazki.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie zebym sie napalal ,ale do spokojnej jazdy po miescie sie nadadza? polece je koledze ,on jezdzi bardzo zachowawczo . dzieki hha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowny kolego Magger, poprostu jak będziesz kupować klocki to musisz podać sprzedawcy wszystkie dane takie jak: jakie auto, model, jaki ma silnik, jaką ma moc, czy jest to sedan czy kombi, czasami warto zerknąć czy samochód posiada czujniki klocków hamulcowych. Z doświadczenia wiem, że klienci, którzy chcą kupic klocki to nie mają większego pojecia w co auto jest wyposażone.

 

W zwiazku z czym podalem disz wszystkie nizbedne dane i... po zdjeciu starych mechanik bedem gnal po inny typ niz ten, ktory niby wynikal z katalogu...

 

Przezorny zawsze ubezpieczony.

 

PS. Ilosc takich wpadek katalogowych w poprzednim aucie (malo popularna wersja Golfa), sklania do dmuchania na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

ja dziś nabyłem drogą kupna zestawik tarcze brembo max .95 oraz klocuszki ferodo DS Performance... aż mnie zżera ciekawość jak to będzie chamować:)

muszę jeszcze wężyki w metalowym oplocie sobie strzelić i płyn MOTUL RACING BRAKE FLUID 600 i zobaczymy komu tu staje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś może słyszał o takiej firmie klocków Breck? Sprzedawca powiedział że to są bardzo dobre wyższej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma breck jest spoko, ja sprzedaję ich sporo a do kolegi jakie klocki to właśnie breck lub luc nr luca powinien być gdb1307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może słyszał o takiej firmie klocków Breck?

Breck- polska firma, ogólnie rzecz biorąc nie są najgorsze, można je śmiało zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie by kupic klocki najlepiej tak żeby dobrze hamowały i nie piszczały? Słyszalem, że są najlepsze firmy ATE lub jedne z najlepszych. Kolega kupił sobie firmy Fomar niby nie piszczą, ale hamulce są już gorsze jak na tych klockach poprzednich. Wie może ktoś jakie są montowane w Passacie na pierwszy montaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATE napewno, czy jeszcze jakieś inne to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na Brecki przed wczasami i dopiero nad morzem się dotarły. Ponadto przy dohamowywaniu troszkę piszczą. Na przeglądzie hamulce żyleta. No i cena - 91 PLN chyba niezła za komplet na przód.

Edytowane przez zbylut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o firmie Jurid, bo podobno ta firma jest coś powiązana z ATE. Bo klocki ATE są bardzo drogie kosztują 250 zł. Mam może ktoś włożone klocki Jurida? Sam nie wiem jakie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo klocki ATE są bardzo drogie

 

Uważasz że taka suma za bezpieczeństwo twoje i innych pasażerów to wygurowana cena ?? Za którymś razem może zabraknąć ci tego metra bądź dwóch. Nie kupujesz ich co miesiąc tylko raz na 30 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czy ktoś się spotkał jak się sprawują klocki ZIMMERMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna z najlepszych firm tego typu produktów kupuj jesli chcesz polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie tarcze i jakie klocki na przód powinienem założyć żeby dobrze i szybko HAMOWAĆ ????!! Passat B5 1.9 TDI 115 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od tego co chcesz montować. możesz założyć nacinane możesz założyć nawiercane aby szybciej odprowadzić gaz który podczas hamowania sie pojawia miedzy klockiem a tarcza. Ja bym polecił ze swojej strony klocki i tarcze TRW, lub tarcze brembo i klocki textar i radze załozyc je u mechanika który sprawdzi bicie tarczy po założeniu. uniknie sie wtedy problemów typu A BO HAMOWAŁEM I CAŁA KIEROWNICA MI WALIŁO NA BOKI.

Z nacinanych tarcz polecam firme ATE.

Edytowane przez auchi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że przetestowałem już prawie wszystko co jest na rynku odnośnie hamulców. Moim zdaniem Brembo to masakra, to samo się tyczy naszych polskim ATM Mikoda. ATE są wygodne ale miękkie i szybko się ścierają. Textar to dla mnie jak Lukas. Jeden kicz. Ponieważ na codzień jeżdżę Caddy którego z fabrycznych 105KM wykręciłem na 150KM i 355 Nm musiałem zainwestować w hamulce. Jedyne co mnie nie zawiodło do tej pory to Tarcze Zimmermann wiercone oraz klocki Mintex z serji wyczynowych. Jedyny minus to taki że dopóki się nie rozgrzeją to potwornie piszczą oraz słabej hamują.

Polecam też zwrócić uwagę na płyn hamulcowy bo też go łatwo zagotować.

 

Oczywiście co kierowca to inne preferencje więc nie zawsze podpowiedzi innych mogą dac ci satysfakcję.

 

Jedno jest pewne dobrze sprawdzić i oczyścić piasty przed montażem nowych tarcz bo będą biły przy hamowaniu i trzeba będzie jechać do firmy przetaczającej tarcze na aucie.

 

Dobre tarcze na dobrze oczyszczonych piastach nie trzeba przetaczać !!!

Edytowane przez Buger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Jedyny minus to taki że dopóki się nie rozgrzeją to potwornie piszczą oraz słabej hamują...
to po co komu takie klocki :D to jest dopiero kicz :D klocek i tarcza maja działac odrazu a nie jak sie nagrzeją hehehe. a piszcza bo sa za twarde ;p a z resztą GURAL prawdę Ci powie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności