Skocz do zawartości
Gość pazder

LAMPY PRZEDNIE PASSAT B5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na czym konkretnie polega twój problem...ale nie myślałeś o regeneracji lamp. Wiele wątków poświęconych jest na ten temat. Oczywiście po takim zabiegu nie będą świeciły jak nowe, ale musisz przekalkulować 2 możliwości: 1. nowe lampy - kilkaset złotych, 2. regeneracja - we własnym zakresie tj. ok. 30 zł + nowe dobre żarówki tj. 2 x 45 zł = ok. 120 zł. Ale powtarzam nie wiem w czym problem dokładnie;)

 

No niestety.Próbowałem odnowić swoje lampki we własnym zakresie ale nic to nie dało.Odbłyśniki są bardzo zniszczone i ponadpalane więc nic dobrego z nich już nie zrobię a więc i dobre żarówki nie wiele pomogą.

 

---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 09:02 ----------

 

Wiadome jeśli chodzi o nowe hella to będzie miód malina:mlask

Używane tańsze, ew można oddać do polerowania i różnicy dużej nie będzie.

 

W sobotę akurat gościu nam opowiadał że kupił do B6 bi xenon nowe , pojeździł 5dni i niestety bomba. Uchwyty połamane z czego prawa do wywalenia:P. Więc kasa poszła....

Czego Tobie ani nikomu nie życzę.

 

I nad tym się zastanawiałem ale po dość wnikliwym zagłębieniu się w temacie...poczytałem i podzwoniłem...kilka osób stwierdziło że wszystko ładnie i pięknie wygląda na foto.Używki mogą sie sprawdzić ale tylko z wyglądu.Ksenony mają to do siebie że z czasem ich użytkowania najbardziej po dup...e dostaje samo wnętrze soczewki, gdyż tam wydziela się najwyższa temp, a co za tym idzie-wiadomo,a czego gołym okiem nie jesteśmy dostrzec.:taksobie

 

---------- Post added at 09:19 ---------- Previous post was at 09:09 ----------

 

Dam Ci inną radę skoro patrzysz na lampy za 3 tyś...kup komplet depo +spryski+kpl. poziomowanie i wyjdzie tyle samo a będziesz miał wszystko na legalu.A tak kupisz lampy za 2950pln a zabiorą Ci dowód przy pierwszej kontroli :P

Chyba,że osprzęt ten pozsiadasz czego nie napisałeś.

 

 

Z tym też różnie jest. Większość a może mniejszość-trzeba mieć punkt odniesienia-ale słyszałem że jeśli posiada się oryginał w jaki to dany model był wyposażony,a w tym wypadku VW wyposażał swoje modele w oświetlenie Hella to też zupełnie inaczej na to patrzą ci mądrzy w mundurkach.Ale wiadomo nie wszyscy są inteligentni a częściej próbują pokazać że są najmądrzejsi...Ciężki temat,wiem.Poprosiłem o pomoc gdyż myślałem że może ktoś był przed podobnym dylematem i jakoś rozsądnie to rozwiązał.Myślę jednak że postawie na depo a z czasem zaopatrze się w spryski bo nie uważam abym samopoziom był rozwiązaniem w tym modelu.W każdym razie bardzo dziękuje za pomoc i wnioski.Pozdrawiam zainteresowanych tematem i chęcią pomocy.Wieczorem jeszcze poważnie rozważę temat a może ktoś jeszcze doradzi jakieś sensowne i nowe rozwiązanie.Jeszcze raz dzięki wszystkim za zainteresowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze Ci podpowiem,ze jak kupisz nowe lampy depo H7+H7 naturalnie na soczewce i do tego założysz dobre żarówki + ileś tam % to przestaniesz myśleć o zenonach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się jakoś cleary niespecjalnie podobają

aqrat u ciebie widział bym jakiś fajny 'smoked front'-czy to ori ciemne lampy czy to samoróbki

ale z tych dwóch to zwykłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale z tych dwóch to zwykłe
ok dzięki za wypowiedź może ktoś wie jak te lampy świeca (zdjęcia mile widziane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dołożyć trochę kasy i kupić 2 ori lampy hella D2S i od koleżanki z forum zakupić zestaw przetwornic i będzie xenon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej dołożyć trochę kasy i kupić 2 ori lampy hella D2S i od koleżanki z forum zakupić zestaw przetwornic i będzie xenon
a co mi da zestaw xenonów bez poziomowania i sprysków jedynie zabranie dowodu rejestr czego wolę uniknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co mi da zestaw xenonów bez poziomowania i sprysków jedynie zabranie dowodu rejestr czego wolę uniknąć
od czegoś trzeba zacząć :D ile narodu tak śmiga i dają radę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od czegoś trzeba zacząć ile narodu tak śmiga i dają radę
to powiem inaczej nie stać mnie na xenon wole normalne żarówki tylko mam pytanie czy lepiej kupić zwykłe czy te "czyste" i jak to świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te czyste reflektory wyglądają fajnie, ale jak to świeci to nie wiadomo. Spróbuj poszukać użytkowników allegro którzy kupili takie reflektory od tego kolesia/firmy co podałeś i napisz meila z pytaniem czy sobie chwalą. Ja tak raz robiłem ale dotyczyło to żarówek 100W xenon efekt do mojego MK3 :D stare czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te czyste reflektory wyglądają fajnie, ale jak to świeci to nie wiadomo. Spróbuj poszukać użytkowników allegro którzy kupili takie reflektory od tego kolesia/firmy co podałeś i napisz meila z pytaniem czy sobie chwalą. Ja tak raz robiłem ale dotyczyło to żarówek 100W xenon efekt do mojego MK3 :D stare czasy :D
Mi też się podobają :D te czyste, zrobiłem jak pisałeś teraz czekam na odpowiedzi :D

 

Jak ktoś z forumowiczów ma takie czyste lampy nie xenon to niech się wypowie co do jakości i oświetlania drogi i na jakich żarówkach jeździ

z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi też się podobają :D te czyste, zrobiłem jak pisałeś teraz czekam na odpowiedzi :D

 

Jak ktoś z forumowiczów ma takie czyste lampy nie xenon to niech się wypowie co do jakości i oświetlania drogi i na jakich żarówkach jeździ

z góry wielkie dzięki

co do żarówek to jak tam idą H7 to polecam http://allegro.pl/zarowka-osram-h7-night-breaker-plus-wawa-sklep-i1858607129.html ja je mam na "długich" i dają radę :D w moim byłym MK3 też miałem tylko że H4 i bardzo byłem zadowolony. Fakt trochę kasy za 2 żarówki ale ... pocieszę Cię tym że ostatnio za dwa palniki Osram D2S dałem 450 zł :D hehe :D pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja je mam na "długich
co masz na mijania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co masz na mijania ?
Osram D2S, potocznie xenon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osram D2S, potocznie xenon :D
hehe :D cwaniak :fajny a przed xenonem co miałeś na mijania w pasku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe :D cwaniak :fajny a przed xenonem co miałeś na mijania w pasku ?
już takiego paszczaka kupiłem :D to jest ori xenon. Cwaniak hmm nie powiedział bym, jak bym wiedział jakie są kaszty eksploatowania takiego typu oświetlenia to grubo bym się zastanawiał :D drogie to cholerstwo hehe :D ale wrażenia z jazdy bezcenne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te clary do b5 w ogole nie swieca, indi mial takie i jak szybko zakladal tak szybko sciagal.

Najlepszm wyjsciem na dobre lampy to kupno ori xenonu, pelna regeneracja kompletu lamp to koszt ok. 300zl za wszytsko tj. polerowanie szkiel, regeneracja soczewek i odblaskow dlugich wraz z maskownica soczewek i ma sie nowe swiatla helli za 600-700zl.

do tego zestaw D2S porzadny ok. 200-300zl i ma sie nowe ori swiatla, ktore zadne z chinskich producentow niepobije w swieceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drogie to cholerstwo
jakośc za cenę nic za darmo nie ma

Ale wróćmy do tematu

Czekam na opinie użytkowników tych "czystych" lamp jeśli są tacy na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nowe-lampy-vw-passat-b5-komplet-kier-tuning-clear-i1870799637.html

Mam u siebie założone W/W jestem zadowolony. Świecą świetnie, z regulacją też nie było problemu,załamania światła są super , z przeglądem nie było problemu.

Poziomowanie działa.

Jedyny problem był z włożeniem silniczka do regulacji wysokości swiecenia,bardzo ciężko wchodzi. No i nie ma wersji z Halogenem, przynajmniej ja nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/nowe-lampy-vw-passat-b5-komplet-kier-tuning-clear-i1870799637.html

Mam u siebie założone W/W jestem zadowolony. Świecą świetnie, z regulacją też nie było problemu,załamania światła są super , z przeglądem nie było problemu.

Poziomowanie działa.

Jedyny problem był z włożeniem silniczka do regulacji wysokości swiecenia,bardzo ciężko wchodzi. No i nie ma wersji z Halogenem, przynajmniej ja nie znalazłem.

a zdradzisz jakie masz żarówki ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności