Jump to content
MarcinKCE

Subwoofer w katalogu z akcesoriami B8

Recommended Posts

Chciałbym nieco odkopać temat. 

Na allegro dostępne są takie oryginalne subwoofery https://allegro.pl/vw-passat-b8-subwoofer-dynaudio-3g0035621c-i7561834831.html

Nie mam w swoim B8 nagłośnienia Dynaudio. Pytanie więc brzmi, jak ten subwoofer podłączyć by działał. 

Potrzebuję go jakoś specjalnie kalibrować i czy ogarnę to sam, czy muszę jechać do ASO (i czy w ogóle oni też to ogarną)

Nie wiem w sumie od czego zacząć by go podłączyć. Są też dostępne na allegro dedykowane subwoofery firmy Alpine, może one będą bardziej pasować pod mój zestaw nagłośnienia.

Z góry dzięki za pomoc w temacie.

Ogólnie rzecz biorąc Dynaudio beretu nie urywa. Lepiej wymienić głośniki i ewentualnie wyciszyć drzwi (droższa impreza się robi), zamiast montować sam subwoofer. 

W sumie mi też nie chodzi o "urywanie beretu" :) Bardziej chciałem podbić dźwięk basem z tyłu, ponieważ fabryczne głośniki, choć nie najgorsze to mogłyby dawać więcej frajdy.

Pytanie tylko, czy kupić ten subwoofer Dynaudio czy może zainteresować wspomnianym przeze mnie dedykowanym subwooferem Alpine. 

Który z nich łatwiej się montuje i dostosowuje by działał jak trzeba. Będę wdzięczny za pomoc.

Edited by Dean

dodanie basów w pierwszej kolejności da efekt trzepania się luźnych kabli wewnętrz drzwi --> może być gorzej, niż bez subwoofera. Będziesz miał basy i dodatkowo brzęczenie kabli. Mam drugiego passka, oba z Dynadio, w obu to samo było przed wygłuszaniem. Posłuchaj u kogoś, jak to brzmi, przejdzie Ci :)

I jak, ktoś jeszcze zamontował to ustrojstwo? :D jaki wychodzi całkowity koszt nie licząc pracy własnej podczas przeciągania kabli? 

Jeszcze raz podbijam - ktoś zamontował system? Czy któryś ASO potrafi to zakodować pod konkretne auto? :) 

To może odkopiemy temat. Szukam tego suba Helix'a 000051419, ale w Polsce to go chyba nie znajdę. Tylko jakieś zagraniczne serwisy. Może ktoś chce sprzedać używkę? :)

Dean,

z używkami bardzo ciężko ale możesz kupić na niemieckiej stronie ahw-show.de ja dwa tygodni temu zakupiłem plus wypożyczenie „dongla” 385€ + 95€ kaucja z czego masz 14 dni na odesłanie i zwracają 70€ 

Odgrzewam kotleta...

planuje coś takiego wpiąć do nowego Arteona i mam pytanie jak to się reguluje?

normalnie jest suwak do subwoofera w Infotainment ...

a jak jest po zamontowaniu Helixa?

jak reguluje się głośność subwoofera?

Ja mam u siebie Helixa - poszukaj na forum, robiłem opis ;-)

P.S. Trzeba po instalacji zaprogramować pod auto. Podsumowując dużo lepsza scena, wyższa, ustawiona pod kierowcę, bo ten mały wzmak jest z prockiem DSP i więcej basu jest ale jak oczekujesz 'masażu pleców' i tornada to go nie będzie. 🙂

6889C9F5-11AC-478F-9BBA-AE47C0642D5C.jpeg

11811FBF-A4FC-4913-8CEA-8C166385C451.jpeg