Skocz do zawartości
Gość kornmen

kontrolka hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kornmen

witam, od kilku dni miga mi kotrolka hamulca ( ta od ręcznego ), dzieje sie to przeważnie na jakiś wybojach, dziurach itp., czasami sie zapala najwyżej na kilkanaście sekund i gaśnie. Czy jest to płyn hamulcowy?? a jak tak to gdzie się go dolewa, a może lepiej cały wymienić, w takim razie jak to się robi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

Tez tak miałem kilka dni temu wystarczy że dolejesz płynu hamulcowego i po kłopocie zrób to i odpisz czy pomogło.Pozdrawiam :ok: a tutaj wysyłam fotke ze zbiorniczkiem płynu hamulcowego przynajmniej mi się tak wydaje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwości chyba dwie: 1. mało lub ubywający płyn hamulcowy, 2. głupiejący włącznik przy dźwigni ręcznego. Jeśli to pierwszy przypadek przede wszystkim ustalić, dlaczego jest mało płynu (dopiero potem zastanawiać się czy dolewać i co, czy wymieniać) - jego ubywanie a docelowo brak może być ciut niebezpieczny. W drugim przypadku szukać w elektryce. No jeszcze trzecia możliwość, ale chyba najmniej prawdopodobna: problemy elektryczne w desce rozdzielczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba dolać płynu hamulcowego bo masz za mały poziom

najlepiej sprawdz czy dzieje się to jak hamujesz na łuku czy gdzies na wybojach bo może to oznaczać ze kończa sie klocki i tłoczek musi na tyle mocno wypchnąć klocki aby zahamować że spada poziom płynu w zbiorniczku na moment mocniejszego hamowania

albo tłoczki ci przepuszczają manczetami "gumki uszczelki" i poziom będzie coraz niższy

więc najpierw sprawdz klocki w jakim są stanie bo jak są zjechane i wsadzisz nowe to stan płynu może sie podnieść bo tłoczek wciśnie się do środka mocniej niż przy zjechanych i dolanie nie bedzie potrzebne a jak najpierw dolejesz i wsadzisz potem klocki to się okaże że masz za dużo płynu i będziesz musiał odciągnąć

więc najpierw klocki i sprawdzenie tłoczków a potem dolewanie w razie potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast myślę, że jeśli tylko nie ma żadnych wycieków płynu -trzeba sprawdzić okładziny sierne hamulców. Tak naprawdę, to spadł poziom płynu, ponieważ okładziny mają sie ku końcowi.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dorzucę ;) Obejrzyj stan złącza przy zbiorniku wyrównawczym i wszystkie powyższe porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kornmen

ok sprawdze te opcje dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek82

Debel_007 jak to twój silnik pokazany wyżej to radzę zmniejszyć stan płynu chłodniczego :rotfl: Bo w tej sytuacji przy niesprawnym korku może ci coś rozsadzić :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

Drogi bodku82 to jest tylko ilustracja pokazująca gdzie jest wlew do płynu chłodneczogo o który kolega tworzący post pytał ja mam paska b4 a to foto jest z allegro chciałem tylko pokazać wlew :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pomoże?Koledze w B4 pacyfic (przejściówka) rok 1996 pali się ciągle kontrolka (czerwona - hamulce) .Wszystko z hamulcami jest ok!!! Klocki,płyn itd. Jak wykasować ,by nie świeciła? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

Nie widze innego wyjscia jak tylko podłączyc pod komputer ten kolegi pojazd skoro wszystko jest oki albo zegary nawaliły w co osobiscie wątpie :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wykasować ,by nie świeciła? Z góry dzięki za pomoc.

Wykasować się nie da, chyba że wyjąć/wylutować. Czytałeś posty wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym i powiedział ze miał podobny przypadek a działo sie tak dlatego ze kabelek idący od hamulca recznego łapał mase i lampka od hamulca głupiała>Polecam równiez to sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności