Skocz do zawartości
Gość Jacek75

passat TDI 4 motion

Rekomendowane odpowiedzi

prawda jest taka ze 4 motion jest ciezki. bardzo ciezki. żeby toto jechalo sensownie jak na dupowóz to powinno miec okolice 250km.

 

Najlepszym rozwiazaniem bedzie 130km plus IC, GT22, wtrysli i zeby zrobic z tego te 210-220km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
i jedno i drugie, zalezy od rocznika. najpierw byl torsen. potem zmiana nazwy na 4motion = haldex

 

w 3BG byl tylko torsen niezleznie od rocznika i nazywal sie 4Motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaznie? a w 3B nie bylo Torsena???? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odwrot. 3b mialo torsena, a haldex jest w 3bfl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w 3B podejrzewam ze tez byl torsen jak w 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to souler dales do pieca:) 3B i 3BG to przeciez p[raktycznie identyczne konstrukcje. Obie maja tosena :)

nowy parch zwany 3C ma hadlexa :D:D:D:D:D jak skoda octavia :):):):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.9 tdi 4 motion w automacie nie narzekam to kwestia gustu i przyzwyczajenia

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia :

jesli 2.5 tdi V6 to z literka B na poczatku oznaczenia motoru (oprocz BFC)- wyeliminowano problem wycierajacych sie wałkow a to naprawde zmora widlastych 6.

1.9 tdi 130KM w 4rech butach nawet po chipsie szalu nie robi ale milo sie przemieszcza. By wykorzystac w pelni potencjal 4x4 to 220KM by trzeba bylo zrobic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 4motion to tylko z silnikiem 2.5

Mój spisuje sie jak narazie rewelacyjnie. Rozmawiałem o tych silnikach w serwisie Audi

i twierdzą,że nic im nie brakuje. Wiadomo, należy robić wszystkie wymiany na czas

a nic nie powinno się dziać. Mój po wymianie rozrzadu zmniejszył zużycie paliwa i norma jest do przyjęcia. Dźwięk silnika też jest naprawde przyjemny, odejście może nie rewelacyjne ,ale przyzwoite i nie ma tutaj nic do zarzucenia. Jak bym kupował jeszcze raz passata to właśnie z piecem 2.5 4 motion,ale są oczywiscie gusta i gusciki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to souler dales do pieca:) 3B i 3BG to przeciez p[raktycznie identyczne konstrukcje. Obie maja tosena :)

nowy parch zwany 3C ma hadlexa :D:D:D:D:D jak skoda octavia :):):):):):)

 

 

 

 

 

 

a byc moze ja sie na tym nie znam, a pamiec mam slaba :D zreszta kto by sie tam przejmowal awd, gdy nie ma sie 300+. zabawka przydatna w zimie i na sliskim, bo nie na streetowe hulanki noca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalem passata tdi kombi 4x4.

Chcialem miec cos mocnego wiec pomyslalem 2.5 180koni !!

Ale po rozmowach z CompSport oraz zaprzyjaznionym mechanikiem mam 1.9 avf :)

Wytumaczyli mi ze mnie nie stac na to zebym naprawial samochod a tym bardziej by stal u mechanika zamiast pod domem.

 

Pozatym ciezko znalesc 2.5tdi 180 4x4 z manualem, i raczej nic z tego wiecej sie nie wykrzesa.

A 1.9tdi AVF mozna robic dopuki kasa w kieszeni, pozyjemy zobaczymy mam plan na 200+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto by sie tam przejmowal awd, gdy nie ma sie 300+. zabawka przydatna w zimie i na sliskim, bo nie na streetowe hulanki noca.

 

 

 

i tym jakże bolesnym(dla posiadaczy paskow), acz prawdziwym stwierdzeniem kończymy dywagacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności