Skocz do zawartości
Gość pluskwa

Zbiornik na płyn do spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odświeżę trochę temat. Mam dziurawy zbiorniczek od strony błotnika, niestety przez uderzenie innego auta. Jest dosyć nisko bo jak wleje jakieś 200ml to już mi wycieka na glebę (pare psiknięć na szybę i pokazuje kontrolka mało płynu) Mam pytanie czy ktoś ostatnio dobierał sie do tego zbiorniczka? czy problem jest go wymontować i od czego trzeba zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Odświeżę trochę temat. Mam dziurawy zbiorniczek od strony błotnika, niestety przez uderzenie innego auta. Jest dosyć nisko bo jak wleje jakieś 200ml to już mi wycieka na glebę (pare psiknięć na szybę i pokazuje kontrolka mało płynu) Mam pytanie czy ktoś ostatnio dobierał sie do tego zbiorniczka? czy problem jest go wymontować i od czego trzeba zacząć?

 

jak ściągniesz koło i nadkole to masz go prawie na widelcu

poza tym jest opis na forum jak i co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ściągniesz koło i nadkole to masz go prawie na widelcu

poza tym jest opis na forum jak i co zrobić

 

Tylko widelec plastikowy :)

Wszystko byłoby ładnie i pięknie gdyby nie intercooler który przeszkadza w wyjęciu zbiorniczka, a którego mocowanie nie jest do karoserii przykręcone, tylko przynitowane. Trzeba zrywać 2 nity płaskim śrubokrętem i młotkiem. Mi zabawa wymiany zbiorniczka zajęła ze 4 godziny, także zaopatrz sie w ciepły garaż i dopiero wtedy zaczynaj dłubać.

A i najlepiej zostaw auto w ciepłym garażu kilka godzin przed rozbiórką, to plastiki Ci nie popękają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko byłoby ładnie i pięknie gdyby nie intercooler który przeszkadza w wyjęciu zbiorniczka

Sławek nie myl 3B z 3BG :) jest tak jak pisze milke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Odświeżę trochę temat. Mam dziurawy zbiorniczek od strony błotnika, niestety przez uderzenie innego auta. Jest dosyć nisko bo jak wleje jakieś 200ml to już mi wycieka na glebę (pare psiknięć na szybę i pokazuje kontrolka mało płynu) Mam pytanie czy ktoś ostatnio dobierał sie do tego zbiorniczka? czy problem jest go wymontować i od czego trzeba zacząć?
jak ściągniesz koło i nadkole to masz go prawie na widelcu

dokładnie jak napisał mielke .

ps. mam takowy zbiorniczek z mojej B5 , jeśli jesteś zainteresowany PW .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie przepraszam za odgrzanie,

 

czytałem tutaj, że zbiornik od 3B nie pasuje do 3BG, a odwrotnie?

kupiłem zbiornik z końcówką AF/AG, facet twierdzi, że wyciągnął go z 3B, co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FL ma całkiem inny zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a w którym miejscu nie pasuje do 3B? bo jak przyglądam się zdjęciom rozebranych liftów, to poza intercoolerem niczym się nie różnią od mojego ATJ.

Wydaje mi się, że ten zbiornik może pasować, jest tylko mniejszy o pół litra od tego z 3B (prawdopodobnie) ze względu na większy intercooler w 130 konnym AWX/AVF.

No nic, jutro rozbiorę i zobaczę.

pozdrawiam

 

_edit

Dzisiaj rozebrałem zderzak, nadkole i próbowałem przymierzyć ten zbiornik od lifta...

Moim zdaniem, wystarczyłoby uciąć jedno z mocowań (to do podłużnicy) oraz dorobić blaszkę mocującą do uchwytu intercoolera i zbiornik bez większych problemów podchodzi do 3B.

Dla mnie to jednak za dużo samoróbki i odpuściłem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś zauważyłem , że w moim cc tez cieknie i tu moje pytanie czy w angliku tez intercooler będzie przeszkadzał czy nie i czy ktoś ma etke albo numery części .Mam bixenon I chyba 5 litrowy zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się straszna rzecz stała bo przypadkowo wlałem do zbiorniczka starą, zeszłoroczną, niewykorzystaną mieszankę paliwową do dwusuwów. Ale nie odpalałem samochodu ani nie używałem spryskiwaczy, zaraz poszedłem po pompkę do oleju i wypompowałem zawartość zbiorniczka i przepłukałem paroma litrami wody z wodociągu. Po przyjeździe ze stacji jeszcze przepłukałem płynem i zalałem nim. Powiedzcie mi czy mogło się coś mimo to stać niekorzystnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, a nawet jeśli to naprawa jest tania i prosta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności