Skocz do zawartości
Gość pluskwa

Zbiornik na płyn do spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pluskwa

Nie wiem, czy się komuś to zdarzyło, ale w przeciągu miesiąca w dwóch passatacch, jeżdżących w różnych warunkach coś się stało ze zbiornikiem na płyn do spryskiwaczy. Najnormalniej płyn z nich wycieka w przeciągu kilku godzin. Nie wiem, czy to normalna przypadłość passatowa, ale w sumie to zastanawiające, bo zdaje się, że ten zbiornik umieszczony jest w nadkolu i raczej żaden kamień nie powinien ich uszkodzić. Poza tym jaki to musiałby być kamień i do tego jaka musiałaby być jego siła uderzenia, żeby taki zbiornik przedziurować. Chyba, że jest tego inna przyczyna i można ją naprawić samemu, bez udawania się do specjalisty. Nie muszę nikomu tłumaczyć, jak wkurzająca jest ta przypadłość z wyciekającym płynem, biorąc pod uwagę panujące za oknem warunki.

 

Jakieś rady, jak temu zaradzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Trzeba go wyciągnąć i wybadać miejsce przecieku. Przeważnie sprawa do załatwienia od ręki we własnym zakresie. Cieknie albo na zgrzewie albo na uszczelce pompki a wtedy trzeba zakupić nową w ASO. :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić innej przyczyny, jak pęknięcie zbiorniczka. A może płyn miał możliwość zamarznąć? Ja miałem 1/2 zalane płynem do -7, a resztę do -22 i nie zdążyłem przepłukać wężyka do tylnej szyby przed mrozem. Skutek- ciśnienie spowodowało zsunięcie się wężyka ze złączki, bo dysza zamarzła i płyn lał się w karoserię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszła membrana w....( zapomnaiłem fachowego określenia) tym "trójniku" pompki przy zbiorniku płynu do spryskiwaczy. Ten z którego wychodzą wężyki. Wilgotno wokól pompki, pod autem sucho,nic nie widac było dopóki nie zmacałem przy świetle latarki,a w ciągu nocy potafiło pół zbiornika płynu zejść. Wymontowałem, na razie prowizorka tzn. jeżdze na samej pompce i działa.

 

pozdr/brzoska

 

Ocelot B5 1,9TDi 2000r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz temat jest otwarty to zapytam bo mi rowniez cieknie z tym ze jak zaleje do pelna to okolo 0,5 l wycieknie i koniec wiec malo klopotliwe ale jak go wywlec czy trzeba zdejmowac błotnik?? czy tylko od gory 2 sruby i nadkole czy moze to wiekszy wyczyn??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirmur

Witam ja też mam przeciek mam pęknięcie na szwie u góry zbiornika nie leje płynu do końca i jest ok .Może producent zbiorników coś spaprał zły dobór składników plastiku troche mrozu drgań i mamy kłopot pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Niech każdy z Was kto ma kłopoty ze zbiorniczkiem poprostu go wymontuje i odda do spawania plastików. Sprawdę załatwicie za 10zł + trochę Waszej roboty przy demontazu i montażu poszczególnych elementów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie też sie pojawił wyciek ale pytanie jak wyciagnąć zbiornik, czy ktoś juz próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyciągnięcia zbiorniczka ,niestety trzeba zdjąć nadkole .I druga rzecz pęknięty zbiorniczek ---- przerabiałem to .Ja w swoim miałem pęknięcie na szwie ok 10 cm. Pomógł pistolet i laski silikonowe trzyma i wygląda jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam tak czy zbiornik spryskiwaczy różni się w modelach 3B i 3BG? Bo pilnie muszę wymienić w 3BG i nie wiem czy z 3B mogę zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3B nie pasuje, jest w ogóle inaczej ukształtowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki numer części posiada taki zbiornik do AVF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik płynu spryskiwaczy 4-litrowy:

3B0 955 453 AG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stan47
A ja się zapytam tak czy zbiornik spryskiwaczy różni się w modelach 3B i 3BG? Bo pilnie muszę wymienić w 3BG i nie wiem czy z 3B mogę zakupić.

Jeśli wymieniałeś zbiornik w 3BG (B5 FL) - to prosze napisz krótko co trzeba zdemontować aby go wymienić. Kształt zbiornika zupełnie "futurysztczny" ... koszmarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadnę w ten temat. Ja musiałem zdemontować nadkole i niestety chłodnicę IC, gdyż ucho od zbiornika było pod łapą od IC. Roboty było full (właściwy "mocny full" też był), ręce czarne bo z rur i chłodnicy wydostało się trochę czarnej mazi, oczywiście by było dobre dojście, odkręciłem dolną osłonę i również cały przód (zderzak) bo zakładałem zbiornik do ksenonów. Ten bez pompki na lampy został, więc jest do zbycia (goły ale szczelny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem tej strony jak i VW Passata B6. Ja również mam problem ze zbiorniczkiem do spryskiwaczy, po zalaniu go płynem i nie używając go po kilku dniach komputer pokazuje niski poziom płynu, a w garażu na ziemi świerza plama. Jaka może być przyczyna? Czy może to być jakieś rozszczelnienie zbiorniczka? Jeśli tak, to może ktoś pomoże mi jak go wyjąć w Passacie B6 1,9 TDI 2005r? Będe wdzięczny, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem tej strony jak i VW Passata B6. Ja również mam problem ze zbiorniczkiem do spryskiwaczy, po zalaniu go płynem i nie używając go po kilku dniach komputer pokazuje niski poziom płynu, a w garażu na ziemi świerza plama. Jaka może być przyczyna? Czy może to być jakieś rozszczelnienie zbiorniczka? Jeśli tak, to może ktoś pomoże mi jak go wyjąć w Passacie B6 1,9 TDI 2005r? Będe wdzięczny, pozdrawiam.

 

 

może to być pekniety zbiornik, węzyki albo pompka przepuszcza ,żeby wyciągnąć zbiornik musisz odkręcić lewe nadkole i bedziesz miał wszystko na wiezchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem tej strony jak i VW Passata B6. Ja również mam problem ze zbiorniczkiem do spryskiwaczy, po zalaniu go płynem i nie używając go po kilku dniach komputer pokazuje niski poziom płynu, a w garażu na ziemi świerza plama. Jaka może być przyczyna? Czy może to być jakieś rozszczelnienie zbiorniczka? Jeśli tak, to może ktoś pomoże mi jak go wyjąć w Passacie B6 1,9 TDI 2005r? Będe wdzięczny, pozdrawiam.

 

Spryskiwacze reflektorów masz?Jeżeli tak to sprawdź także to bo tamtędy woda/płyn też może się wydostawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam spryskiwaczy reflektorów, więc one odpadają. Pozostaje mi odkręcić nadkole i obejrzeć zbiorniczek, węzyki i pompkę. Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem tej strony jak i VW Passata B6. Ja również mam problem ze zbiorniczkiem do spryskiwaczy, po zalaniu go płynem i nie używając go po kilku dniach komputer pokazuje niski poziom płynu, a w garażu na ziemi świerza plama. Jaka może być przyczyna? Czy może to być jakieś rozszczelnienie zbiorniczka? Jeśli tak, to może ktoś pomoże mi jak go wyjąć w Passacie B6 1,9 TDI 2005r? Będe wdzięczny, pozdrawiam.

 

Napisałeś w złym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności