Skocz do zawartości
toomi

Bezpieczeństwo z dostępem bezkluczykowym, Kessy

Czy masz dostęp bezkluczykowy w swoim aucie?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz dostęp bezkluczykowy w swoim aucie?

    • Nie mam
      2
    • Mam, nie zabezpieczam dostępu bezkluczykowego
      5
    • Mam, zabezpieczam dostęp bezkluczykowy
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Do pochylenia się nad tematem skłonił mnie ten materiał:

Dopiero zdałem sobie sprawę z realności zagrożenia. Czy już używacie zabezpieczeń przeciwko temu sposobowi?

Edytowane przez toomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepszym zabezpieczeniem na to nie jest AC? Tak sobie myślę, że nie dałbym się zwariować. Dobrze wyposażony złodziej buchnie każdą furę, jeśli Ci na niej zależy - ubezpiecz ją... Tak samo jest zresztą ze wszystkim innym - domem, mieszkaniem, wartościowym rzeczami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mając Paska trzeba mieć AC. Moim zdaniem lepiej niewielkim kosztem się zabezpieczyć, niż dostać kasę z ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakieś skuteczne zabezpieczenie na to? mam na myśli takie, które spowoduje, że kradzież tym kanałem będzie niemożliwa a nie tylko utrudniona o kilkadziesiąt sekund?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zmanipulowanym filmie jest o tym mowa przez kilka sekund i na samym końcu. Trzymaj kluczyki w głębi domu w metalowym pudełku lub specjalnym pudełeczku blokującym sygnał. Jak nosisz przy sobie to tak samo, jakiś futerał który nie pozwoli zewnętrzemu urządzeniu się podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli "zrezygnuj z wygody, o którą chodziło z keyless access" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim kanale na YT Zachar off testował ciekawe rozwiązanie problemu z keyless. Pomiędzy bateryjkę a kluczyk keyless wkłada się moduł który odcina zasilanie kluczyka. Moduł posiada czujnik drgań dzięki temu rozpoznaje kiedy właściciel idzie (wtedy wyłącza zasilanie). Aby aktywować kluczyk trzeba dwa razy odpowiednio nim potrząsnąć lub klepnac.

Kosztuje to około 550 zł.

 

Zastanawiam się nad zakupem. Co myślicie o tym module ?

 

 

Edytowane przez pirzol
Dodany link i poprawiono literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności