Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :bry2

 

Stoję przed decyzją o wymianie dwumasy (komplet). Chcę kupić używaną z demontażu i człowiek który rozbiera auta proponuje mi do mojego passka dwumasę z A6.C6.2L.TDI który ma 6-biegową skrzynie i przejechane 160 tys. Mówi że będzie pasować :hmm

 

Może mi ktoś podpowie czy rzeczywiście będzie pasować do mojego Passata i czy warto? Koszt 500 zł.

 

Generalnie borykam się z tym, że:

- jak auto chwilę pochodzi czuję dyskomfort i drżenie w fotelu

- jak auto się nagrzeje, czy to od jazdy czy od słońca, mam problem z ruszeniem z jedynki, w połowie jak puszczam sprzęgło i dodaję gazu zaczyna tak trząść autem, że w bagażniku wszystko lata i muszę wcisnąć sprzęgło bo mam wrażenie że uto się rozleci lub zgaśnie, nasila się to mam wrażenie przy skręconych kołach

- drążek biegów drga, w pewnych zakresach bardziej w innych mniej, plus mam problem z płynnym wrzuceniem 5 biegu bo zgrzyta, jeśli zrobię to powoli i z wyczuciem nie zgrzyta

 

Więcej problemów nie widzę, ale na tej podstawie mechanicy doradzają wymianę dwumasy, trochę to dołujące bo jak się okaże że to nie dwumasa to koszty wzrosną... :kwasny

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazują na dwumas. To samo było u mnie. Trochę jazdy w korkach i auta mało nie rozerwało przy ruszaniu.

 

Pytanie tylko czy warto dawać używkę która nie wiadomo w jakim jest stanie za 500zl czy nówkę za 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko czy warto dawać używkę która nie wiadomo w jakim jest stanie za 500zl czy nówkę za 1000zł.

 

Marcin za 1 tyś? za komplet dwumasa-sprzęgło-docisk-łożysko? mi w sklepie podali cenę między 1600 a 2000 za komplet luka.

 

Używka dlatego że zamierzam zmienić auto w przyszłym roku. Na coś nowszego....

 

160 tyś najechane i chcesz to pakować do auta...?

 

Dlatego pytam, trudno znaleźć dwumasę na szrocie z mniejszym przebiegiem do mojego auta.

Edytowane przez ukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin za 1 tyś? za komplet dwumasa-sprzęgło-docisk-łożysko? mi w sklepie podali cenę między 1600 a 2000 za komplet luka.

Używka dlatego że zamierzam zmienić auto w przyszłym roku. Na coś nowszego....

 

 

 

Chodziło mi o samą dwumasę.

 

Cóż jeżeli za rok masz się pozbyć auta to zmienia postać rzeczy ale zawsze możesz wstawić teraz nówkę i zrobić z tego dużą zaletę auta - świeżo wstawiony komplet vs niewiadomy stan w innych autach.

 

 

Zagadaj do forumowych sprzedawców po części. Kupisz sporo taniej niż w sklepach.

 

Ta A6 to jaki dokładnie silnik ?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zagadaj do forumowych sprzedawców po części. Kupisz sporo taniej niż w sklepach.

 

Ta A6 to jaki dokładnie silnik ?

 

O silniku na razie wiem niewiele - tylko tyle co napisałem, auto jeszcze nie przyjechało na plac, w tygodniu ma być.

 

Do którego z kolegów warto się uśmiechnąć? nie znam forumowiczów i nie wiem do kogo zagadać :czapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności