Skocz do zawartości
Gość ePiotr

Gdzie szukać przekaźnika świec żarowych - B4 TD Kanada

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ePiotr

moze ktos wie gdzie sie znajduje albo jak jest oznaczony i jak go rozpoznac???chodzi o przekaznik swiec zarowych w B4 ,1.9TD z 1995 roku wersja KANADYJSKA bo cos mam namieszane w elektryce i swiece przestaja grzac dopiero po uruchomieniu auta(chyba jakis pomyslowy dobromir zapodal + na stale tylko jeszcze nie wiem gdzie :kwasny: )

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
swiece przestaja grzac dopiero po uruchomieniu auta

W moim też grzeją jeszcze przez jakiś czas po uruchomieniu auta.Mimo że kontrolka się już nie pali.Wydaje mi się że tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one grzeja jeszcze ok. 2 minuty tylko dioda tego nie sygnalizuje. chyba zaczynaja grzac po zamknieciu drzwi kierowcy, a wylaczane sa [nie pamietam] czasowo lub temperaturowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

souler - a co to za patent, ze dopiero po zamknięciu drzwi - świece grzeją? :zdziwko: Jak TO sprawdziłeś? Wychodzi na to, że przy otwartych drzwiach go nie uruchomisz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Jest dokładnie tak jak kolega pszemek pisze. Świece mają pracowac jeszcze ok 2, nawet 3 minuty po uruchomieniu silnika. Ja miałem problem z przekaźnikiem, na którym wystąpiły zimne luty. Rozebranie go i podlutowanie styków załatwiło sprawę (kontrolka się zaświecała a prąd na świecach "bywał" na zimnym silniku ;) ). Jeśli chodzi o przekaźnik, to w mojej wersji znajduje się za tablicą bezpieczników, jakby pod narożnikiem przedniej szyby. Dochodzą do niego grube czerwone przewody z białym paskiem (nr 102) jak na foto. Nie wiem, czy tak jest w B4 z tym silnikiem, ale opisywane zachowanie auta jest poprawne, wiec nie będzie pewnie potrzeby rozbierania czegokolwiek (fotka może się przydać ewentualnie tym, którzy będą poszukiwać tematu świec bądź przekaźnika). Pozdrawiam

 

48pk2lx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty? to chyba za długo, mi grzeje kilkanaście, no może do 30 sekund po uruchomieniu auta, świeczki wymienione, ładna, równa praca bez dymów wolnych obrotów nawet na dużym mrozie

 

3 minutu to wydaje mi się ze moga grzac świece płynu chłodniczego a nie żarowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Ale Ty masz zupełnie inny silnik! W silniku 1Z (już sterowanym komputerem) świece pracują bez porównania krócej niż w silniku starszej generacji jak AAZ czy np SB. W tych silnikach świece mogą nawet do 3 minut pracować przy już pracującym silniku, co nie zdarza się w silnikach 1Z czy AFN (przynajmniej ja nie słyszałem o takich czasach pracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no byc może, pewnie tak długi czas grzania ma wpływ na ich żywotność niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ePiotr

dzieki wszystkim za info. a w szczegolnosci kol.rafalito za foto :zdrowko: ale u mnie (moze zle zadalem pytanie)swiece przestaja grzac dopiero w momencie uruchomienia auta,jezeli przekrece kluczyk,zgasnie dioda od swiec i jeszcze przez np.5 minut nie uruchomie auta to caly czas grzeja a gasna zaraz po uruchomieniu a tak nie powinno byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Po przekręceniu kluczyka w pozycję środkową świece przy zimnym silniku powinny zacząć grzać. Jeśli nie uruchomisz silnika będą grzały jeszcze jakiś czas (ale nie 5 minut!) i przekaźnik powinien rozłączyć zasilanie świec (wystaczy włączyć lampkę sufitową i patrzyć kiedy przekaźnik rozłączy świece - od razu robi się jaśniej ;) ). Sprawdź dla spokoju czy czujnik temperatury na rurze między głowicą a chłodnicą (4-pinowy) ma dobry styk z kostką i jeśli tak jest a mimo to świece grzeją cały czas to zostaje przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności