Skocz do zawartości
Sebastiann

Problem z DSG - symbol klucza

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc koledzy / kolezanki

 

Może ktoś mi pomoże, przeglądnąłem dużo wątków o DSG ale tego nie znalazłem.

 

Pacjent: passat cc 2011 1.8 TSI - przebieg 96,000 DSG 7

 

Problem : dzisiaj pierwszy raz podczas jazdy zaczął migać symbol klucza na zmianę z D1 ( odpowiednio D2,3,4,5,6,7 ) rowniez z N i P ( na postoju )

 

Auto jedzie normalnie zadnych problemow, przyspiesza itp nie jest w trybie awaryjnym bo przekraczam predkosc 60km/h normlanie.

 

Zatrzymałem się, zgasiłem silnik i po chwili odpaliłem - problem zniknął. Dojechałem do domu - nic nie pojawiło się.

 

Na VCDS pokazło błąd:

 

006079 - Pompa Hydrauliczna P17BF - 000 ochorna przed zabawą aktywna ( np wielkorotne uruch.przez dziecko - Sporadyczny )

P17BF -0001 - Sporadyczny.

 

Wykasowałem błedy. Odpaliłem auto , przejechałem się trochę po chwili znowu wskoczył klucz migający. Po zgaszeniu auta znowu ustało i te same błedy.

 

 

Co to może byc? spotkał się ktoś z tym kiedyś ? co to w ogóle za bład??

 

Proszę o pomoc panowie

 

dzięki

 

IMG_1815.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

Jest "lekki" wyciek oleju na łączu obudowy mechatroniki. Cieknie. jestem umowiony na pon do ASO ...

Skrzynia mimo tego dziala bezproblemu, zmienia biegi płynnie itp... mam nadzieje ze to tylko ubytek oleju a nie ze calą mechatronike szlag trafil :/

Edytowane przez Sebastiann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

006079 - Pompa Hydrauliczna P17BF - 000 ochorna przed zabawą aktywna ( np wielkorotne uruch.przez dziecko - Sporadyczny )

P17BF -0001 - Sporadyczny.

 

[ATTACH=CONFIG]153660[/ATTACH]

 

dobrze tłumaczone te błędy ......

Chyba trzeba dorosnąć by z DSG jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do błędu "zabawy" to może gdzieś w przełączniku lub samej mechatronice jest kiepski "styk" i to generuje takie błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update dla innych jeśli kogoś to przytrafi: w ASO diagnoza - awaria mechatroniki - do wymiany :/ Auto 6 lat 96,000 km przebiegu - Dzisiaj miałe rozmowę z szefem całego dealera/serwisu , wystąpili do Niemiec o "dobrą wolę" - efekt 100% za cześć ( 5000 zł ) pokrywa VW, robocizna 70% VW / 30 % ja wiec uważam, że uczciwie. Dodakowo na nową cała mechatronikę 2 lata gwarancji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym byles serwisie? Struga? Auto juz raczej nie na gwarancji wiec ciekawe dlaczego zgodzili się na pokrycie 100% kosztów cześci (co jest bardzo pozytywne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Łopińskiego na Madalińskiego, tam kupowałem auto i serwisowałem. Auto wiadomo już po gwarancji, a wg osoby która kontaktowała się z Niemcami dużym elementem pozytywnej decyzji było to że przez te 6 lat było pełne serwisowanie w ASO. 100% za częsci , 70% za robociznę, mnie dodatkowo cieszy to ze 2 lata gwarancji na mechatronikę będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności