Skocz do zawartości
Gość djmlody

Pytanie o przednie reflektory

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djmlody

Cześć wam moim dzisiejszym problemem jest wybór przednich reflektorów do Vw passat B4 1,9 TDI znalazłem na allegro nowe po 100 zł za sztukę i teraz moje pytanie czy ktoś wie jak one będą się sprawować to jest numer aukcji 164615518 tej na której znalazłem jak może ktoś się zna na tym to dajcie znać czy warto je brać dzwoniłem do niego i mówił ze one są nowe ze to zamienniki jakiejś firmy tylko już nie pamiętam jakiej ale jakoś tanio 100zł za sztukę dajcie znać co wy o tym myślicie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie podróby marki DEPO - efekt: światło duuużo jaśniejsze niż w oryginalnych 15-to letnich (były już rude) ale niestety świecą z "przerwą", tzn jest przerwa w oświetlanym odcinku drogi. Trochę to irytujące. Nie spodziewam się również jakiejś super trwałości tych lamp.

 

Decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nigdy nie kupuj podrób reflektorów.Ja kiedyś kupiłem do golfa i zacząłem się poważnie zastanawiać kto dał im atest.To co one emitowały trudno nazwać światłem.Jakieś plamy o różnym natężeniu światła.Firma NEOLITE czy coś takiego.

 

Dałem do regeneracji stare BOSCHe i efekt - jakby były nowe.Światło równomierne i odcięcie na "mijance" jakbyś nożyczkami uciął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość małysz

Ja tez mam problem ze światłami i dylemat zarazem. Nie wiem czy kupic 100 watowe żarówki czy regenerować lampy. Ja nie widze z zewnatrz by były zerdzewiałe odbłysniki . Jak kupiłem miałem 50 /60 Watt swieciły kiepsko brat mi dal tej samej mocy tylko niebieskie pseudo ksenony tez nie poprawiło sie wiec chyba trza dac wiecej mocy?A moze wy polecicie jakies uczciwe zarówy.

Co do regeneracji kiedys na allegro gosciu regenerował halogeny do passata ja kupiłem od niego same szkło bo miałem pekniete.Ale za regeneracje niechciał wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

małysz, 100 Watowymi to możesz tylko popalić styki w obwodzie zasilania reflektorów(wyłącznik świateł,przełącznik krótkie/długie).

 

Na początku zmierz jakie masz napięcie na żarówkach podczas pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A instalke dorobiłeś na przekaźniki?? ja regenerowalem jeden odblask i świeci lepiej ale mi po głowie soczewki chodzą :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość małysz

To w passacie nie ma od tego typu rzeczy przekaznikow myślałem że tylko w maluchach na tym oszczedzano. Jesli ne ma to niekupie mocniejszych zarówek, sprawdze te odbłyśniki , Hmm tylko jak.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy podchodzą negatywnie do tych zamienników. A ja podejdę z innej strony, bo na plus. Rok temu kupiłem tani zamiennik do mojej Tempry. Okazało się, że świeci bardzo dobrze. Podczas ustawiania na przyrządach nie było żadnego problemu. Ale decyzja należy do Ciebie :)

 

Teraz też przymierzam się do wymiany reflektorów w moim B4, po pierwsze z powodu zestarzałego odbłyśnika, ale też uszkodzonej regulacji na boki w obu reflektorach. I chyba zdecyduję się na te tańsze. Bo znając moje szczęście to zaraz po wymianie ktoś mi wjedzie w przód :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać na allegro jakis powowypadkowych lamp z ułamanymi zaczepami i może z pękniętym szkłem - często się opjawiają w okazyjnej cenie. Żeby tylko odblask był w stanie idealnym a często są - sam mam oryginały Hella i odblaski jak nowe bez żadnej regeneracji. Wymienisz sam odblask a jeśli jeszcz masz mocno wypiaskowane szkła to możesz kupić nowe i wtedy masz reflektory, które świecą jak nowe, wyglądają jak nowe może wyjśc taniej niż badziewskie podróby. Tylko się najpierw przyjrzyj odblaskom dobrze bo może są w dobrym stanie i to nie ich wina tylko instalacji. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

two_pac

Ale Ty masz B3. Tu odbłyśniki są zrobione z włókna szklanego powlekane chromem (chyba?). Nie widziałem jeszcze B3-ki z zaśniedziałymi odbłyśnikami. W B4 mogą być zupełnie inne.

Ja też mam lampy oryginalne, wymieniłem tylko szkła, bo były już mocno "wypiaskowane", odkurzyłem odbłyśniki i też świecą jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu wystawiłem TU swoje oryginalne reflektory. djmlody: jesli do B4 to zachęcam do zakupu 'angel eyes' FK. Sam kupiłem (i dlatego właśnie sprzedaję poprzednie) i za żadne pieniądze nie wrócę do fabrycznych. Jeśli jednak istotny jest budżet, to sprzedam Ci tanio swoje (myślałem o kwocie rzędu 100 zł za oba). Nie są popękane ani porysowane, są szczelne, a osłonki i silniczki przełożysz ze swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

witam

moja mama miała moim paskiem delikatną stłuczke i musiałem wymienić jeden leflektor kupiłem podrube za troche ponad 200 zł niepamiętam firmy ale jakoś na B... teraz widze wyraźnie że ten nowy zamiennik świeci jaśniej od kilkunastoletniego orginału.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

bigkamil

Dużo daje wymiana szkła na reflektorze, stare są zazwyczaj "wypiaskowane", przez co dużą część światła po prostu rozpraszają. Wiem coś o tym, bo moje p.mgłowe przednie ledwo świecą, mimo, że odbłyśniki błyszczące a żarówki nowe - co z tego, skoro szkło matowe :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość K@rol

ja nie polecam podróbek, bo się przejechałem na tym już :|

 

Po stłuczce moim Mondeo kupiłem lampy DEPO, tragedia!

Silniki do elektryki nie pasują, lamp nie można prawidłowo ustawić.

Wyglądają ładnie, bo są białe, a jak ktoś zwrócił uwage to w Mondeo żółknął oryginalne lampy.

ALe jakość światła jest fatalna, odbłyśniki pomału robią sie czarne.

Lepiej poszukać używanych oryginałow.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody

Cześć wam długo nie pisałem bo cały czas poszukuje dalej tych reflektorów do passata i znalazłem na allegro taka aukcje 320 zł za 2 używane reflektory niby Hella dzwoniłem do gościa to mówił ze wszystko z nimi jest ok. Moje pytanie czy się opłaca je kupić za te 320??? Czy będą lepiej świeciły od zamienników. Bo nowe firmy DEPO kosztują 490zl. Gadałem z gościem z DEPO to mówił ze to najlepsze zamienniki ale cos mi się nie chce wieżyc bo teraz mam właśnie DEPO poprzedni właściciel musiał założyć. Są całe zardzewiałe parują od środka jak możecie to doradźcie co zrobić. Bo zaraz musze przedłużyć dowód. A i po drugie jak jadę w nocy to jak się mijam z kimś to drogi praktycznie nie widzę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił używany oryginał :)

Właściwie to tak zrobiłem, no i jestem zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m

Dzisiaj okazało się, że mam pobity klosz. Wygląda na dziurę po kamyczku.

 

Muszę zatem kupić nowy klosz. Przy okazji pomyślałem o jakiejś regeneracji świateł, bo przyznać trzeba, że jakieś takie "przymulone".

 

Jak tylko wiosna przyjdzie, to zajmę się wstawieniem przekaźnika. Wszystko to dla mnie troszkę niejasne ale powinienem dać radę.

 

Stoję jednak przed innym kłopotem. Jakie klosze?

Na Allegro znalazłem same zamienniki plus jedno szkło HELLA, niestety nie na tą stronę której szukam.

 

Ktoś próbował szkieł zamienników? Może lepiej nie kupować i czekać na oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hk48m, ja kupilem dobry zamiennik i zaplacilem we wroclawiu 45zl

klosz wyglada na dosc porzadny i posiada wszystkie oznaczenia homologacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ePiotr
hk48m, ja kupilem dobry zamiennik i zaplacilem we wroclawiu 45zl

klosz wyglada na dosc porzadny i posiada wszystkie oznaczenia homologacji

 

jakiej firmy te zamienniki bo tez musze kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo Ci odradzam podróby i to najczęściej z dalekiego wschodu odblaski pod wpływem temperatury szybko matowieją i najczęściej zamiast pokrywy ze szkła stosują jakąś mieszankę tworzywa sztucznego-czytaj plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności