Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam jeszcze jedno pytanie czy jak zacznę odkręcać te śruby to zdjąć pasek rozrządu a jak mi się przekręci koło np pośrednie to zapłon się nie przestawi czy np wałek rozrządu to nie pognie zaworów nie mówiąc o kole na wale czy tego nie zruszę a może jakoś zaznaczyć sobie na obudowie i będzie dobrze jak na swoje znaki ( na bloku) ustawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że musisz zdjąć paek aby wymienić uszczelniacze.

Ustaw wszystko na zero i zdejmij pasek. Koła są na klinach , nie ma prawa Ci sie nic przestawić. Oczywiście zapamiętaj lub oznacz sobie położenie koła na wałku pośrednim, z jego ustawieniem na znaki jest najwięcej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustaw wszystko na zero

 

Czyli jak bo nie rozumie za bardzo a tak myślę że z tym kołem pośrednim jest najwięcej problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zero czyli na znaki, tak jak byś pasek wymieniał, zawory wtedy masz wszystkie u góry.

tak myślę że z tym kołem pośrednim jest najwięcej problemu.

Nie aż tak jeśli chodzi o ustawienie na zero, po wykreceniu aparatu wybranie na napedzie aparatu musi byc równolegle do osi wala pośredniego i nacięcie na kole musi zejsć sie w jednym punkcie z nacięciem na kole wału.....także jak śruby puszcza to jest jeszcze klin który nie pozwoli Ci w żaden inny sposób założyć koła...no chyba ze pomylisz koła z wałka pośredniego z tym od wałka rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic będę walczył z tym chyba, choć jak tam popatrzyłem to myślę że to strasznie wygląda ciekaw jestem czego jak pasek wymieniałem rozrządu to bez stresu do tego podszedłem a jak ustawić zapłon na znaki coś wie ktoś na ten temat pytam tak w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wał korbowy koniecznie nowa śruba, na pozostałe wałki też dałbym nowe śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada dzieki ale chyba dam mechanikowi bo zaczyna sie robota( dachy) i nie będe miał czasu tego zrobić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności