Skocz do zawartości
MORGOOTH

Doświetlanie zakrętów w lampie - jakie żarówki?-B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam doświetlanie zakrętów w lampie (Xenon) Passat B6 HIGHLINE. Wyczytałem na forum, że zamontowane są tam żarówki H7.

 

1. Czy ktoś z was wymieniał żarówki na inne o barwie zimny biały?

2. Ewentualnie czy diody Led SMD będą się w tym sprawdzały?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał info w liczniku o przepalonej żarowe i tam coś jest napisane o małej ilości światła w uwagach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem, doświetlanie w lewej lampie świeci za wysoko... Co może być przyczyną?? Sprawdzałem czy żarówka jest dobrze włożona ale wydaje się wszystko ok. Prawa strona świeci idealnie w dół a lewa oświetla samochody stojące na skrzyżowaniu, jak mam włączony kierunek. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Spróbuj je jeszcze raz wypoziomować, może coś przestawiłeś podczas wymiany.

2. Wyjmij i włóż jeszcze raz żarówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość mnie zżera...

W jednych B6 doświetlanie zakrętów realizowane jest przez dodatkową żarówkę w reflektorze głównym (jak u mnie), a w innych przez halogen przeciwmgielny. Od czego zależy dany rodzaj doświetlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświetlenie zakrętów w wersji bixenon realizowane jest lampą główną. W niej za doświetlenie statyczne odpowiada żarówka typu H7.

Osobna lampa - ta ponieżej - to światła przeciwmgielne, które nie świecą na boki (na chodnik).

W konfiguracji modułów można włączyć taką opcję, że światła przeciwmgielne działają w zakrętach przy małej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w samochodach ze zwykłym reflektorem nie było fabrycznie doświetlania zakrętów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Że nie można założyć nowego wątku to napiszemy tu

 

Passat Kombi 2,0 1999 170KM

 

Chodzi o doświetlanie zakrętów odbywa się u mnie poprzez halogeny. Oby dwa działają jak się je zapali nie ma problemu ale podczas doświetlania zakrętów to już problem

Ponieważ Lewy(kierowcy) zapala się i gaśnie a Prawy nic

Na desce komunikat o spalonej żarówce w komputerze też komunikat (czerwone zegary)

 

Czy to jakaś poważna usterka czy można to jakoś naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ Lewy(kierowcy) zapala się i gaśnie a Prawy nic

Na desce komunikat o spalonej żarówce w komputerze też komunikat (czerwone zegary)

Czy to jakaś poważna usterka czy można to jakoś naprawić ?

Przypuszczalnie kończą ci się wtryski. Prawdopodobnie turbina też jest na wykończeniu.

A tak poważnie to musisz podpiąć komputer i sprawdzić w grupie 09/Bajt20 sprawdzić jaką masz wartość przyciemnienia halogenów. Przypuszczalnie ustawioną masz za małą wartość i żarówka ma problemy z zapaleniem się (btw jakie masz tam żarówki?). Bezpieczna wartość to 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no dobra myślałem że można to jakoś łopatologicznie podejść ale bez kompa się nie obejdzie... wiesz co nie zaglądałem jakie są tam żarówki ale myślę że H7

 

p.s.

pewnie podłączenie do kompa jakieś 150zł za 10min roboty :D

Edytowane przez Gosc71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz co nie zaglądałem jakie są tam żarówki ale myślę że H7
Masz żarówki HB4, ale mi chodziło raczej o to czy masz zwykłe czy jakieś ledowe włożone.

Napisz w temacie regionalnym, może ktoś z regionu podepnie ci kompa za piwko. Poza tym wcale nie muszę mieć racji, ale z opisu który dałeś to tak by pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już o to w jakimś wątku związanym ze światłami ale do dzisiaj cisza więc zapytam tutaj. Ustawiłem sobie halogeny jako dzienne i działają po zwolnieniu hamulca ręcznego - tak by mieć możliwość uruchamiania silnika bez jakichkolwiek świateł. Lampy mam xenon więc doświetlenie działa teraz nawet jak mijania (xenon) się nie świecą. Nie wiem w której grupie tego w kompie szukać? Teraz wygląda to i jest bez sensu bo po co mi w dzień doświetlanie zakrętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol dzięki za podpowiedź spróbuje napisać w innym dziale :D a nóż

pamiętam kiedyś jak miałem polo 97r. to 100 konne to wystarczyło do podłączenia do kompa coś takiego podobnego zwykły kabel usb z oprogramowaniem

 

http://allegro.pl/vag-k-can-commander-3-6-pl-full-audi-seat-skoda-vw-i5698995268.html#thumb/5

 

czy teraz też by to zadziałało ? tylko jak oglądałem różne aukcje to najczęściej a prawie zawsze są podane roczniki do 2004r :/ a ja mam 2006 więc mam pewne obawy że coś może nie załapać :D na takie proste rozumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności