Skocz do zawartości
Gość marek-1971

Dorabianie kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek-1971

Witam

Ile może kosztować dorobienie kluczyka zapasowego do samochodu z immobilajzerem?

Jeden już magik mi próbował go dorobić - niestety kluczyk nie odpalił samochodu - facet zwrócił kase (130PLN). Oczywiście był bardzo "zdziwiony" że nie działa bo "dorobił już setki takich".

W serwisie chcą jakąś straszną kasę - nie wiem więc czy ten mój jest taki trudny do zakodowania czy facet partacz.

Samochód Passat Variant 1995r benzyna - silnik 2 litry GLY (jeśli to ma jakieś znaczenie).

Strach jeździć nie mając kluczyka zapasowego.

I jeszcze jakby ktoś podał namiary na warsztat dorabiający takie kluczyki w okolicach Przemyśl - Rzeszów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do pytania... czy ktoś wie może, gdzie można dorobic breloczek do nieoryginalnego immobilaizera???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jednego gościa pytałem to zaśpiewał 250 zł, to mi sie odechciało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zielonej gorze w tesco kiedys byl taki magik ze dorabial wszystko do wszystkiego, za kluczyk z imo bral wtedu (2 lata temu) 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..Samochód Passat Variant 1995r benzyna - silnik 2 litry GLY (jeśli to ma jakieś znaczenie)...

Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

 

Dorobić możesz u prawie każdego klucznika posiadajacego kopiarkę do chipów.

U mnie koszt nacięcia klucza to ok 30 PLN oraz 150PLN skopiowanie chipa :przestraszony: .

Nie wiem, czy strach jest jeździć z jednym kluczykiem.

Byłem w Przemyślu, Rzeszowie, Krośnie i jakoś nie bałem się. Nic sie nie stało. :rotfl:

Serwis woła 150PLN za operację na Twoim dociętym kluczyku, ale ta będzie lepiej wykonana, gdyż dopiszą kluczyk używając VAGa. Potrzebny jest do tego PIN. Nie bawią się w kopiowanie, gdyż komunikacja z chipem Philips PCF 7930/7931 to czasami loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek-1971

Strach jeździć w razie zgubienia jedynego kluczyka - słyszałem że dorabianie nie mając kluczyka na wzór kosztuje kupę kasy.

Dorobić możesz u prawie każdego klucznika posiadajacego kopiarkę do chipów.

Taki właśnie klucznik musiał mi zwracać kasę po nieudanej próbie skopiowania chipa.

No a niestety u mnie (w Przemyślu) nie znalazłem innego który by się podjął.

Serwis woła 150PLN za operację na Twoim dociętym kluczyku, ale ta będzie lepiej wykonana, gdyż dopiszą kluczyk używając VAGa

Co to znaczy? Kodują nowy kluczyk od nowa? A jak nie znam numeru PIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DTaras

za taką kasę to bym sobie kupił fejsik, dorobił surówkę uzyskał z aso kod do immo i sam wprogramował vagiem :-)

a na serio - najprosćiej zrób kluczyk bez immo a kostkę immo wklejj na stałe przy stacyjce i dobra. Fabryczne immo złodzieje i tak przechodzą bez problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Picy

Siedze w temacie bo jestem jak to ladnie napisaliście "klucznikiem"(jak w MATRIXie) :D Musial robic partacz, gdyż zrobienie kopiałki to zaden problem. Jesli odczytasz kod i dopiszesz go do nowego imobilajzera i sprawdzisz na maszynce to musi pokazac to samo. Wtedy klucz nie ma wyjscia musi chodzic. A jesli chcesz to mozesz sobie dorobić klucz z wejsciem pod chipa. Powinni ci to zrobic punk, koszt ok 60zł. Potem do serwisu i ci dorobią imobilajzer dopisza do licznika itd. Nie wiem ile kasuja w serwisie. Ja za kopie kasuje 130zł. Zapraszam do Ostrowa Wlkp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek-1971
zrobienie kopiałki to zaden problem. Jesli odczytasz kod i dopiszesz go do nowego imobilajzera i sprawdzisz na maszynce to musi pokazac to samo. Wtedy klucz nie ma wyjscia musi chodzic.

No tak jak bym słyszał tego "partacza".

Mówił dokładnie to samo do czasu kiedy sam spróbował odpalić samochód na tym swoim skopiowanym kluczyku. A potem zaczął mi wymyślać jakieś niestworzone historie na temat że "nedobry samochód i ktoś tam musiał cuś nakombinować przy stacyjce czy gdzieś indziej". Tylko jakoś nie mógł znależć argumentu dlaczego auto na moim kluczyku odpala a na jego nie. Stąd też ten post. A miał i maszykę i sprawdzał 2 razy czy dobrze skopiował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Picy

No więc bardziej technicznie.

 

W twoim roczniku VW dawał imobilajzery stałokodowe.

Były robione na chipach Philipsa PCF 7930 / 7931. Oba chodza bez roznicy jaki dasz. Firma Silca wprowadzila do sprzedaży imobilajzery T5. Teoretycznie jest to zastępca tych philipsów.Moze tu jest problem aczkoliwek nie spotkalem sie z tym aby T5 nie chodzil.Moze sprubuj zaprogramowac na orginalnym Philipsie. Albo przeslij mi swój imobilajzer i odesle ci kopiałke ;) Ostatecznie dorób kluczyk z wejściem pod imobilajzer. Potem jedz do serwisu i po sprawie. Kosztowo wyjdzie cie napewno wiecej. Jest jeszcze jedna opcja, bardzo malo prawdopodobna ale jest. Jesli jestes wstanie otworzyć kluczyk zobacz jaki jest imobilajzer i czy nie ma tam czegos jeszcze. Nie wiem czy wiesz jak to wyglada ale jesli nie to jest to taki maly powiedzmy prostokącik. Przeczytaj co na nim pisze. Moze masz cos jeszzce zamontowane w kluczyku. A samochód Ci nie odpalil wcale czy odpalil i zgasł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO i tak nie podadzą PINu, gdyż to się im nie opłaca. Poza tym robią to tak, że podłączaja auto pod VAG, łączą sie z serwerem w Wolfsburgu i stamtąd VAG otrzymuje PIN.

Jedyna metoda na uzyskanie PINu to odczytanie zawartości motoroli w boxie immo.

 

Ja też tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość igmw2007

a ile trwa dorabianie kluczyka w serwisie w niemczech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności