Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze światlami cofania i mam takie pytanie ...zwieram przewody ze soba i swiatla sie pala po wlaczeniu zaplonu czy to na luzie biegu czy wstecznym czy to jest prawidlowe ? i czy wystarczy zmiana czujnika czy po zwarciu tych przewodow powinno sie palic tylko na biegu wstecznym ?

Edytowane przez rainman777
Poprawiony tytuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie ...zwieram przewody ze soba i swiatla sie pala po wlaczeniu zaplonu czy to na luzie biegu czy wstecznym

Może napisz to zrozumiale bo nikt nie wie o jakich przewodach piszesz. Jeżeli zwierasz przewody przy czujniku wstecznego w skrzyni biegów (chociaż to tylko moje domysły) to jakiej innej reakcji oczekiwałeś, że samochód dalej rozpozna wrzucony bieg wsteczny? Za to właśnie odpowiada czujnik, który zwiera przewody, tyle tylko że robi to dopiero po wbiciu wstecznego biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może napisz to zrozumiale bo nikt nie wie o jakich przewodach piszesz. Jeżeli zwierasz przewody przy czujniku wstecznego w skrzyni biegów (chociaż to tylko moje domysły) to jakiej innej reakcji oczekiwałeś, że samochód dalej rozpozna wrzucony bieg wsteczny? Za to właśnie odpowiada czujnik, który zwiera przewody, tyle tylko że robi to dopiero po wbiciu wstecznego biegu.

 

zwieram przewody od czujnika czyli uszkodzony czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwieram przewody od czujnika czyli uszkodzony czujnik?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik, a właściwie - włącznik świateł cofania/wstecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest popiete druga wtyczka z 2 zylowym przewodem obok wtyczki od wstecznego ?Bez tytułu.png

Edytowane przez marcin123q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co jest popiete druga wtyczka z 2 zylowym przewodem obok wtyczki od wstecznego ?

 

Czujnik prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te drugie gniazdo to od czujnika wsteccznego tak ? bo nie mam wtyczki tylko dwa gole przewody........ Ten czujnik jest wkrecany w skrzynie ? jakim kluczem go odkrecic ? i czy mozna jakis czas jezdzic z wyjetym tym czujnikiem ?

Edytowane przez marcin123q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) tak

 

b) nie jest wkręcany a z tego co pamiętam przykręcany do skrzyni pomiędzy czujnikiem a skrzynią siedzi oring uszczelniający.

 

c) jak wykręcisz czujnik to wyrzyga Ci cały olej ze skrzyni biegów przez otwór po czujniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby kupic drugi to najlepiej go wyjać i po numerze czy do b5 jest jeden typ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik wyjęty ze skrzyni (wciśnij trzepień) jak się wsteczne zapalą to masz to samo co ja: wytarła mi się końcówka czujnika i wałek w skrzyni niedostatecznie go wciska. Lekko go kombinerkami ścisnąłem i się ciut wydłużył (uwaga plastik bardzo delikatny) i działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odkrecic ta blaszke na klucz 13 ? I powinien czujnik wyjsc czy jeszcze cos go trzyma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności