Skocz do zawartości
passatcik6

Szum na pół sprzęgle

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszytskim . Mam do was pytanie co moze byc przyczyna tego ze jak wcisnę sprzęgło do połowy to spod maski słychać taki szum jak pompa wspomagania w starych autach szumiała i ten sam szum słyszę gdy nacisnę hamulec i dojeżdżam do skrzyżowania to cos mi szumi a gdy juz stanę to nagle juz nie słychać szumu . Na postoju słychać szum po wciśnięciu sprzęgła a przy jeździe ten sam szum chyba słychać od naciśnięcia hamulca . . Jak nacisnę hamulec to tez szumi cos i jak juz dojadę i auto sie zatrzyma to juz nic nie słychać - żadnego szumu . Jakos to jest z sobą powiązane ? I przy tym jak naciskam na postoju sprzęgło jest jednokrotny stuk i tak samo np jak zmieniam bieg z 4 na 5 i puszczam sprzęgło to tez słyszę stuk jednokrotny .Dwumasa nie dawno wymieniona .

Edytowane przez passatcik6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wymieniali ci dwumase to nikt ci nie mówił że na wałku sprzęgłowym masz luz? Jeżeli jest luz na tym łożysku to po wciśnięciu do połowy sprzęgła wałek skacze i wydaje taki dziwny dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truna a to moze byc cos wspólnego z tym jak hamuje na luzie to tez tak szumi i przy naciśnięciu na postoju wydaje sie taki jednokrotny stuk ? Jesli jest luz to co jest do wymiany ? Droga sprawa ? Chce teraz oddać auto na rozrząd wiec od razu chce aby zrobili mi porządek z tym . Mechanik nic nie nie mowil :/

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ogladajac ten filmik tej jednokrotny stuk to na 99% ten stuk

. I do tego wyczytałem ze to moze byc także powiązane z tym ze wolno odbija sprzęgło a u mnie wlasnie sprzęgło odbija nie tyle co jakos bardzo wolno ale po puszczeniu widać ze w pewnym momencie lekko jakby z trudnością odbija . Jak jest od -2 to jeszcze wolniej odbija i odbijając nie czuć sprzezystosci sprzęgła wiec odpuszczam sprzęgło na czuja bo jest takie jakby "upośledzone " :) . Wiec wsZytskie moze rzeczy które opisałem mogą byc przyczyna jednej rzeczy ?

 

 

 

jeszcze mam tak ze koło lewego jakby koła słychać co jakiś czas takie delikatne stukanie które przestaje na 2-3 sekundy i znowu stuka ale to bardziej przypomina jakiś pasek który przeskakuje .

Edytowane przez passatcik6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamowanie na postoju nie ma nic wspólnego z tym wałkiem. Może jesteś przewrażliwiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie wyczytałem ze przy hamowaniu moze cos szumieć . Wyczytałem to w innym wątku . Szum słyszę bardzo dokładnie . Ten sam szum czasami jest na postoju po naciśnięciu hamulca

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy ten oring muszę wykonać sam bo chyba w ASO nie kupie ? On jest przy lewym kole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o pierścień żeby skasować luz na łożysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki chodzi o ten pierścień . Bo widziałem poradę dotycząca kasowania luzu i tam koleś sam dorabiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę ten dekielek aby znalezsc ten luz ? Za Lewym przednie koło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie masz objawów tego luzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos doradzic mam silnik 2.0 170 km BRM czy pompa oleju w tym modelu to problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian co masz na myśli ze nie mam objawów tego luzu ? To co może powodować taki stuk przy naciśnięciu sprzęgła czy to ze wolno przy mrozach sprzęgło odbija i ostatnio tez zauważyłem ze cos lekko szumi a jak nacisnę pedał hamulca to juz nic nie szumi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze mi ktos doradzic mam silnik 2.0 170 km BRM czy pompa oleju w tym modelu to problem

 

Pompa oleju w tym silniku to wielki problem. Lektura całego tematu: http://forum.vw-passat.pl/threads/40909-Pompa-oleju-zawodny-mechanizm-nap%C4%99du

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w mojej sprawie ktoś mi doradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawem luzu na łożysku jest zazwyczaj problem z wrzuceniem/wyjeciem biegu np. wstecznego. Troche dziwne ze po naciśnięciu hamulca na postoju coś przestaje szumieć. Chyba ze w czasie jazdy to stawiał bym na klocki :P Oddaj do dobrego mechanika to ci ogarnie temat. Wejdz na region i zapytaj kto niedaleko robi dobrze. Sam ze swoją wiedza tego nie naprawisz. Luz na wałku można szybko zweryfikować otwierając dekielek. Najprostszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dekielek jest umiejscowiony za przednim lewym kołem ? I nie powinno byc żadnego luzu ?? Czy jakiś delikatny moze byc ? Moze szumi ni jakiś przewód od serwa ? Bo także sprzęgło mi odbija tak ze od połowy wolniej choc w miarę szybko . Jak jest mróz to juz wolniej odbija i wgl sprzęgło podczas mrozów nie stawia oporu , nie czuć oporu odbijanego sprzęgła . Moze to ze szumi to cos wspólnego z tym ze wolno odbija sprzęgło bo to na tym samym płynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności