Skocz do zawartości
Jankus

Oświetlenie zegarów włącza się razem z zapłonem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam mały problem. Mianowicie włącza mi się oświetlenie zegarów i deski w ciągu 2 sekund od włączenia zapłonu. Regulacja zegarów nie działa. Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej zdechł regulator jasności oświetlenia. Wypnij go - bez niego niepowinno wcale włączyć się podświetlenie wnętrza auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... niedoczytałem zę całe oświetlenie sie pali a nie tylko zegary:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąłem rezystor to się zegary zdechły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyciągnąłem rezystor to się zegary zdechły.

 

Prawidłowa reakcja. Podłóż drugi regulator - powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjadę jutro na szrot i napiszę czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło. Bez rezystora teraz też się włącza. A nawet z odłączonym włącznikiem świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable idą do modułu komfortu tzn jeden szary od włącznika idzie to regulatora jasnossci i od niego idzie szaro niebieski do modułu, ten kabel może być gdzieś zwarty do plusa, kable od komfortu rozchodza się do drzwi (TU JUZ MAJA KOLOR POMARANCZOWO BRAZOWY), jak dojdziesz do modułu, to spróbuj go odłączyć, będziesz wiedział czy moduł tego nie robi, jesli to nie pomoze to przeswietlaj kable szaro niebieskie od włącznika we wszystkie strony, prawdopodobnie na tym szarym kablu po zapłonie pojawi sie plus, wiec moze to robic jakis sklejony kabel z plusem, czerwony kabel (ten grubszy) od stacyjki to wlasnie plus po zapłonie i to on moze byc winowajca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione, naprawione. Winowajcą było radio. A dokładnie źle wpięty przewód w kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalezione, naprawione. Winowajcą było radio. A dokładnie źle wpięty przewód w kostkę.

 

Czyli pewnie grzebałeś pierw przy radiu a potem się pojawił cyrk z oświetleniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności