Skocz do zawartości
chuck norris

Problemy związane z używaniem HID (konrtoli policji)

Czy miałeś/aś kiedykolwiek problem zw. z używaniem HID  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy miałeś/aś kiedykolwiek problem zw. z używaniem HID

    • Tak, zabrali mi dowód rejestracyjny
      0
    • Tak, ale dostałem tylko mandat
      2
    • Tak, ale nic mi nie zrobili i puścili mnie dalej
      1
    • Tak, diagnosta nie zrobił badania technicznego
      1
    • Tak, nie wypłacono mi odszkodowania
      0
    • Nie, ani diagnosta, ani policja nie doczepiła się do tego
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym dowiedzieć się ile osób miało problemy przy badaniach technicznych, kontroli policji, stłuczce z racji posiadania HIDów. Proszę także o wypowiedź jaki był to problem.

Trochę się mówi o montażu HID na forum, ale nie ma zbyt wiele postów o tym komu zabrali dowód, przymknęli oko na to bądź jakie były tego konsekwencje. Proszę każdego kto miał jakieś problemy o opisanie swojej przygody.

Edytowane przez chuck norris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma homologacji na kloszu - nie ma o czym mówić. Przymknąć to może policjant w trakcie kontroli oko na niedziałające, ale obecne samopoziomowanie gdy jest ori xenon. Zwykły reflektor jak i soczewka nie są dostosowane do tak dużego źródła światła i nikt i nic u mnie tego zdania nie zmieni. Jak sam kiedyś jeździłem na tym czymś to robiłem próby, ktoś jechał moim autem naprzeciwko i pomimo dobrego ustawienia ze zwykłej soczewki była mocna poświata, która oślepiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w poprzednim samochodzie chyba 3 lata z HIDami nie miałem żadnych problemów . Teraz nie mam HIDów chociaż nie powiem chciałbym . Spryskiwacze posiadam ale przekonać się nie mogę . Zawsze będą pozytywne i negatywne opinie ale wszystko pięknie ładnie dopóki się coś nie stanie jakaś stłuczka czy coś i wtedy nasze HIDy przyniosą więcej problemów niż zalet. Jasne że lepiej świecą fajnie wyglądają itd. Wiem że w innych krajach może i jest to dozwolone ale moim zdaniem jednak ten układ samopoziomowania i przystosowany do tego w pełni reflektor wraz ze spryskiwaczami wysokociśnieniowymi jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kierowcy co sobie zamontował takiego HID'a najgorszy nie jest mandat czy zabranie dowodu ale wypadek po którym zacznie się dochodzenie i sprawdzanie stanu technicznego auta. Nielegalny ksenon to świetny argument dla policji aby winę za wypadek przypisać kierowcy który oślepiał innych. Bo według policji takie światła zawsze oślepiają i koniec kropka, nawet nie ma co z nimi dyskutować. Według mnie ryzyko jest zbyt duże, lepiej klasyczny halogen ale z reflektorem po regeneracji odbłyśnika jeśli jest problem z mocą światła. Nie mówiąc już o tym jak takie Chińskie zestawy HID są zawodne, przetwornice padają w tempie ekspresowym i często są problemy z zakłóceniami radiowymi przez tandetne nie ekranowane kable wysokiego napięcia do palników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :D i proszę o więcej :D :D

Moje lampy były tak mocno zmatowione-zżółknięte i odbłyśnik podobnie a na dodatek uszkodzone regulacje odbłyśników że stwierdziłem że lepiej będzie kupić zamiennik, i kupiłem DEPO...to był błąd. Jak wsiadam do audi z lampami halogenowymi w dobrym stanie to na prawdę widać różnicę. Szukam teraz jakiejś alternatywy żeby nie kupować znowu innych lamp ale żeby było jaśniej przed autem. Sądziłem że skoro soczewkę mam nową to będzie dobra opcja żeby wsadzić w nią hidy, ale zaczynam powątpiewać w powodzenie tego planu.

Akurat ostatnio jechały dwa paski b5fl za sobą, jeden na hidach i miał ładne lampy, który mnie w ogóle nie oślepił, ale wpadło mi w oko że soczewka jest tak mocno biała że musi mieć tam hid, a drugi miał ori bixy które waliły po gałach jak nie wiem co (miał trochę pożółknięte lampy) i podjarałem się tym faktem że ludzie jeżdżą na hidach i są przypadki gdzie świeci to lepiej niż ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz pisalem gdzies

wszystko zalezy od ustawienia zarowki/palnika

 

metoda prob/bledow trzeba sie pobawic w podginanie jezyczka tak aby soczewka skupiala swiatlo idealnie a wtedy nic nikomu nie bedzie razic

 

jak nie wierzycie to podjedzcie sobie pod sciane,zdejmijcie sprezynke zarowki/palnika i minimalnie zmieniajcie kat

bedziecie widziec roznice na scianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem obecny samochód z HID-ami, po 2 tygodniach spalił się jeden palnik. Nie mogłem tego nigdzie dokupić, żeby była taka sama barwa światła i żeby nie kosztował majątku. Wywaliłem to dziadostwo i są oryginalne H7. Nie narzekam na tą zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie 1 spalil to za krotki czas drugi tez by poszedl

tak samo jest z zarowkami

 

co do barwyto nigdy nie znajdziesz takiej samej w stosunku do uzywanej

barwa delikatnie sie zmienia wraz z czasem palenia

zawsze sie kupuje palnki parami tak jak zarowki i wymienia odrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie 1 spalil to za krotki czas drugi tez by poszedl

tak samo jest z zarowkami

 

co do barwyto nigdy nie znajdziesz takiej samej w stosunku do uzywanej

barwa delikatnie sie zmienia wraz z czasem palenia

zawsze sie kupuje palnki parami tak jak zarowki i wymienia odrazu

 

Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o temperaturę światła, która jest na palnikach. W sklepie tuningowym już mnie gość chciał kasować na 120 zł, ale odpuściłem temat. Generalnie lepiej mi się jeździ na markowych H7-kach niż na tamtym wynalazku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności