Skocz do zawartości
Jadam

1,4 tsi caxa problem z rozrzedzaniem oleju...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam pytanie czy ktoś z Was ma podobne obserwacje w swoim samochodzie 1.4 TSI Caxa...

Od mniej więcej 20-25 tyś km zauważyłem że auto zużywa wiecej paliwa.. około 1 litra... równocześnie pojawia się problem że olej mimo że jest odpowiedni czyli 5w30- w krótkim czasie po wymianie zmienia swoją barwę na prawie czarny i do tego mam wrażenie że się rozrzedza, co szczególnie widać jak sprawdzam poziom- na zimnym silniku olej kapie mi niczym woda....

Czy ktos miał podobny przypadeki czy jest opcja ze paliwo dostaje sie do oleju.. - dodam ze olej nie ubywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan trzyma ciagle taki sam? to ze nie ubywa to wiesz o niczym nie swiadczy bo jak paliwo dostaje sie do oleju to mozesz miec albo nadstan albo rowno pod warunkiem, ze olej ktory "pojdzie" do wypalenia zostanie zastapiony paliwem. Jak masz rzadki olej to na moj gust ewidentnie idzie do niego paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stan trzyma ciagle taki sam? to ze nie ubywa to wiesz o niczym nie swiadczy bo jak paliwo dostaje sie do oleju to mozesz miec albo nadstan albo rowno pod warunkiem, ze olej ktory "pojdzie" do wypalenia zostanie zastapiony paliwem. Jak masz rzadki olej to na moj gust ewidentnie idzie do niego paliwo.

 

DO tej pory stan był na poziomie- z tendencją spadkowa- tylko że aut dużo latało w trasy- od kiedy dałem go żonie która jeżdzi delikatnie i tylko po mieście- odnoszę wrażenie że przybywa właśnie oleju- stąd moje powiązanie faktów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miasto dla auta to mordega, co chwile zapalasz i gasisz silnik, zatrzymujesz sie i ruszasz co daje wieksze obciazenia dla silnika. Dlatego raz, ze czesciej powinno zmieniac sie olej jak i rozrzad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale co się to ma do mojego postu- olej wyminiam co 10 tyś- a rozrząd.. tam jest łańcuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że łańcuch się w obecnych autach wymienia częściej niż pasek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Meritum

postów o olejach i rozrządach w 1.4 TSI jest pełna i tam zapraszam na wywody- ja szukam kogoś kto ma taki problem jak ja- Znalazłem już temat podobny w skodzie jak i na forum golfa- dlatego tylko się upewnić że idę dobrym tropem- Pompa Nadciśnienia czy jak ktoś nazywa pompa wysokiego ciśnienia (paliwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym, że łańcuch się w obecnych autach wymienia częściej niż pasek...

 

Przy założeniu, że te "obecne" auta to foldzwageny :lol

 

Bo w innych nie słyszałem :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem z rozrzedzeniem oleju przez paliwo, Jadam rozwiales problem czy to puszcza paliwo pompa wysokiego cisnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności