Skocz do zawartości
vario2g

Przebieg a chip tuning

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Mam paska 1.9 TDI 110 z98r.Przebieg 250 tys.km.Co sądzicie o chipowaniu silnika z tym przebiegiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mayaha

Moim zdaniem przebieg jest jak najbardziej ok. Oczywiście jeśli jest on rzeczywisty, a nie "kombinowany" :hyhy: . Jeśli chiptuning będzie wykonany z głową to wszystko powinno pięknie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest juz znaczny, jak na chec podwyzszenia parametrow silnika. Tego przebiegu nie wytrzymuje czesc turbin pracujacych na fabrycznym programie. Mysle, ze nikt ci tu z fusow nie wywrozy, ponieczna bedzie wizyta u tunera celem wstepnej diagnozy silnika, stanu turbiny itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawronik
Czesc. Mam paska 1.9 TDI 110 z98r.Przebieg 250 tys.km.Co sądzicie o chipowaniu silnika z tym przebiegiem?

Zgadzam się z mayaha. Ja u siebie zakładałem przy ok. 205kkm (faktycznego!) przebiegu i auto zrobiło się nie do poznania! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedz na hamownie, sprawdz ile koników biega już na łące. to Ci pomoze podjac decyzje. jesli jest jeszcze seria, to wrzuc sobie program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45

Witam ja w swoim pasku zrobiłem chipa przy takim przebiegu wszysto jest ok przejechałem już 10 tyś turbina jak nie cieknie to jeszcze powinna trochę wytrzymać jest tylko jeden problem dzisiaj już nie czuję że pasek jest po tuningu przyzwyczaiłem się»

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Nic sie nie stanie o ile wszystko jest sprawne. "Dół" silnika jes na prawde bardzo wytrzymały i 500tys to minimum ile powinien wytrzymać a słyszalem o takich które miały 800tys i było ok.

Jak powiedział Kuba turbo moze pasc ale IMHO nastapi to wtedy gdy i tak było ono juz na wykończeniu (bardzo niewykluczone ze tak było u mnie :( ). Jak padnie to zalozysz te od AWX :ok: i bedzie jeszcze wiecek "kucy" :-D Zreszta pady turbin przy 250 to raczej efekt jazdy na bylejakim oleju albo gaszenia silnika tuz po ostrym "pałowaniu" bez wychłodzenia trubiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o chipowaniu mojego silnika, czy przebieg nie jest za duzy? Do ilu mozna w pelni bezpiecznie zchipowac ten silnik? I jaki jest orientacyjny koszt? Moze ktos chipowal podobny model? Dzieki za odpowiedzi!

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość derg

ja wlasnie jestem bez auta do poniedzialku bo oddalem go na chipa i do zrobienia jeszcze mam pare innych rzeczy takze wypowiem sie w poniedzialek moj przebieg to 220 000tyś i gosc powiedzial ze jest to bezpieczne o ile sie go za duzo nie podkreci wniosek: dobry program i osoba znajaca sie na rzeczy i smialo mozna zakladac. Co do chipa to mnie on kosztuje 1000zł wrazenia z jazdy podam w poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niesaowite nie sa ale roznica jest znaczna. Przebieg 180tys km nie jest dla diesla duzym przebiegiem. Wazne jest tez jak byl exploatowany i jak dbany.

Z tego silnika 101KM teoretycznie da sie zrobic 140KM ale takie 130 to bezpieczna wartosc. Wiele tez zalezy co powie tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy przy moim przebiegu 310 kkm, mozna i czy warto bawić sie w chip tuning???? Czy mozna to powierzyć to znanej firmie z krakowa na V??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Ma mam 200 000 km przebiegu i mam chipa do 142 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przebieg się liczy ale stan techniczny silnika ... dobry tuner przez wirusowaniem najpierw sprawdzi w jakim stanie jest silnik, diagnostyka prawde mu powie ... pomiar na hamowni też często odzwierciedla stan techniczny jednostki napędowej :)

 

Najpierw warto zainwestować w dobre hamulce :) ja swoje seryjne dobiłem w 2 tyg po zrobieniu modyfkacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powierzyć to znanej firmie z krakowa na V??

raczej nie ,bo nie jest to bdb firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biszi24

witam, tydzień temu wstawiłem chipa do swojego passacika 115km a teraz 150km miałem też obawy bo przebieg faktyczny 300tys. myślę że jak silnik jest oki i dbano o niego to śmiało można zakładać. Zaraziłem kolegów bo im też już mało i niedługo dołączą do zchipowanych. trzeba ryzykowac najwyżej coś co i tak jest na wykończeniu trzeba bedzie wymienić i tyle sam silnik wytrzyma chipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od kondycji silnika.dobra firma zanim zalozy chipa sprawdzi kondycje silnikia i podejmie sie decyzje czy warto to zrobic.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

Ile kosztuje sprawdzenie mocy auta na hamowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50-150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Mam paska 1.9 TDI 110 z98r.Przebieg 250 tys.km.Co sądzicie o chipowaniu silnika z tym przebiegiem?

 

Jeśli to prawdziwy przebieg... ( dobrze jakbyś mógł to sprawdzić - jeśli auto jest z Niemiec to może się udać sprawdzenie historii przez sieć serwisową VW po nr. VIN ) to nie ma tragedii. Oczywiście ważne w jakiej to jest kondycji, jak pracuje geometria turbiny, przepływomierz , korekcja na cylindrach itd.

Sam przebieg nie jest wysoki, ostatnio tuningowałem Passata 2004 na automacie z przebiegiem 320 tyś.km i chodzi, jakiś czas temu robiłem Transportera T4 z 2001r. 550 tyś przebiegu, - więc Twój jak na 98rok wcale nie jest taki wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pasek ma przejechane 260 tyś. km 2000r. co myslicie o chipie (co prawda 101km to nie za dużo ) przydało by sie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności