Skocz do zawartości
Mars_2000

Problem z dostępnością oryginalnych części...

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć ten wątek, gdyż moja cierpliwość zostaje w ostatnim okresie poddana trudnej próbie i jest już na wyczerpaniu.

Otóż, blisko miesiąc temu dość mocno pękła mi szyba przednia w moim CC, którą w ramach AC musiałem wymienić.

Oddałem auto do warsztatu , dostałem zastępczaka i ....no właśnie .... i od dokładnie 3-ech tygodni, od dnia jak otrzymałem potwierdzenie zaakceptowania mojego zgłoszenia i przyznanie mi wymiany tej pękniętej szyby , cały czekam na nową - oryginalną.

 

W moim serwisie niestety nie umieją mi odpowiedzieć kiedy ona przyjedzie z magazynu centralnego. Przepraszają i każą dalej czekać. Przy okazji usłyszałem o przypadku , gdzie zamówione zostało jedno nadkole do Passata, na które czekali ok. 8 tygodni (!!!) i komentarzu serwisanta, że ponoć główny magazyn VW w Polsce dokonał jakiś poważniejszych zmian w organizacji pracy, które niestety obecnie wychodzą im bokiem ,przez co mają tak duże poślizgi w realizowaniu zamówień i wysyłek.

 

Ktoś z Was wie coś może nt. temat ? Jakieś własne, podobne doświadczenia ?

 

Pytam, bo trochę zaczynam się denerwować tym obecnym stanem (toć to tylko pojedyncza szyba jest, a nie setka części po poważnym dzwonie) i poważnie myślę o wycofaniu się z naprawy w oparciu o szybę oryginalną i zamówieniu jakiegoś dobrej jakości zamiennika od Pilkington'a lub Sekurit Saint Gobain'a. Czy w ogóle da się tak zmienić sposób likwidacji szkody, jeśli jest ona bezgotówkowo załatwiana przez warsztat z moją cesją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem, ze przenosili albo dalej przenosza magazyn w inne miejsce, stad opoznienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrki są od mniej więcej sierpnia, kiedy zaczęli wdrażać nowy system informatyczny obsługujący magazyny. Niestety w nie kłamią cię w serwisie i nie jest to ich zła wola ani bylejactwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja slyszalem, ze przenosili albo dalej przenosza magazyn w inne miejsce, stad opoznienia.

 

 

To prawda przenosili magazyn na większy i dodatkowo zmieniają ten system, no i pracowników do przenosin wzięli Sobie " studentów " na szybko żeby jak najtaniej i oni porobili bajzel bo części kładli jak im się podoba i " gdzie popadnie " zamiast odpowiednio skatalogować i ułożyć , i dla tego jest ten burdel wiem bo kolega tam pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam 2 miesiące (od końcówki września) na świece żarowe. Obiecano mi dodatkowy rabat za opóźnienie.

Jeśli chcę na już to mogą mi z Niemcowni ściągnąć ale będzie sporo taniej.

Więc czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zamiennik pilingtona to zapytaj od razu o gwarancje, mam szybe przednia w b6 wlasnie tej marki (ori sie zbila od kamienia), mam podgrzewana szybe i w chwili obecnej grzeje juz tylko z 6 paskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-( czyli to jednak prawda, co wczoraj usłyszałem.

Najgorszy jest ten brak jakiegokolwiek informacji. W sumie mam czym jeździć, tyle tylko że pewnie o ten długi koszt wynajmu warsztat podniesie końcowy rachunek do ubezpieczalni, a ta pomniejszy mi adekwatnie wartość polisy (bo mam standardową wersję bez ochrony sumy ubezpieczenia), co może mieć znaczenie w przypadku jakiejś kolejnej powazniejszej szkody czy wręcz kradzieży auta.

Nie wiem co robić... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam 2 miesiące (od końcówki września) na świece żarowe

Że też Ci się chce... A tak w ogóle, to ile sobie w ASO za żarówki życzą? Ja kupiłem jakiś rok temu NGK, które nie dość, ze są dostępne od ręki, to jeszcze sprawdzone i pewnie za połowę tego co w ASO liczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 89zł

 

Do tej kwoty dorzcucisz trochę grosza i masz ten sam komplet co w ASO bez napisów i loga VW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile za komplet? Akurat przeglądam allegro i 85/szt. Cz304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja przygoda z pękniętą szybą miała w końcu swój szczęśliwy finał :jupi

Auto odebrałem z warsztatu z nowiutką ORI "made by Carlex", po dokładnie 32 dniach, od chwili jego zostawienia po zgłoszeniu szkody.

 

Strasznie długo to trwało i kiedy miałem już zamiar zmieniać zgłoszenie i wziąć zamiennik to nowa szyba dotarła.

Przy tej okazji ustaliłem również , że w PZU koszt auta zastępczego (jeśli ma się wykupioną opcję "Auto Non Stop") nie wpływa na amortyzację wartości auta po rozliczeniu szkody. To jedyny pozytyw w tej całej sprawie, zważywszy na to ile dni byłem w posiadaniu zastępczaka i bałem się, że będzie to wpływało na obniżoną wartość samochodu w AC. Na szczęście tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koszt zastępczaka pewnie się zrównał z kosztem szyby :)

W Liberty w razie awarii samochód zastępczy przysługuje na 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To koszt zastępczaka pewnie się zrównał z kosztem szyby :)

W Liberty w razie awarii samochód zastępczy przysługuje na 3 dni

Dlatego też świadomie wybrałem droższe PZU, a nie inne TU, bo wszędzie indziej były ograniczenia w ilości dni na jakie przysługuje zastępczak.

A co do kosztu, to obawiam się, że mógł być nawet wyższy, przy czym po wczoraj uzyskanej informacji od agentki, już mnie to nie interesuje. [emoji41]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności