Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi tego co w BMW x6 u taty, gdy załącza tryb ECO zegary zmieniaja się na delikatne, barwy tarcz są "spokojne", a gdy wrzucamy tryb sport, zegary staja sie agresywne, czerwone itd. Wydaje mi się, że to nie jest jakiś szczyt techniki wrzucić 3 opcjonalne wyglądy zegarów, lecz mysle VW chce zostawić coś na lifting i może wtedy wprowadzi taka zmiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO nie są nowe :) To jest ustawiane przez kabel. Kilka(naście/dziesiąt) stron temu kolega pokazywał zmiane ustawień dla AID.

A jeśli chodzi o grafiki, to baaaardzo wątpię aby było możliwe ich zmienianie. TO są kwestie bezpieczeństwa i wątpie aby było możliwe takie dowolne modyfikowanie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty mówisz Radek...? Jesteś w stanie wskazać odniesienie, bo jakoś tego nie widziałem? Przez VCDS to można zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, dla Ciebie zszedłem w mróz robić zdjęcia z AA, to teraz szukam tego :)

Lista dostępnych kodowań:

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=CA30F13877DEE8C6!620&ithint=file%2cdocx&app=Word&authkey=!ACw9SCZllyg95KU

 

Posta kolegi ze zdjęciami jeszcze nie znalazłem, ale szukam :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

HA!

Mówiłem, że tyla wycieraczka włącza się sama:

Heckwischer - automatisch aktivieren bei aktivem Frontwischer auf Stufe 2 oder höher

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Prosze bardzo:

MFA - Skin ändern

 

STG 17 > Anpassung > Kanal "Displaydarstellung" > Wert anpassen

 

"Variante 1" > normale Darstellung "Variante 2" > sportliche Darstellung (Carbon)

 

Szymon - wisisz mi piwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie który z kolegów to robił i zrobi za jakaś przyzwoita opłata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzięki Radek jesteś niezastąpiony :D :piwko

Tylko właśnie czy ktoś to już robił, no i ciekawe czy w ASO przy gwarancji by się doczepili po takich zmianach.

Widzę, że można też zmieniać skórkę Discover Pro na tą z Higline lub GTI/GTD/R.

No i tez ciekawe czy MFA Codierung = AID Codierung.

Bo te warianty są jakoś dziwnie nazwane Normale/Carbon??? Czy ja wiem czy te nowe zegary na zdjęciach wcześniej są z karbonową grafiką... no ciekawe.

Jeśli ktoś się już tym bawił w B8 to niech da znać :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No i niestety mam odpowiedź... jednak MFA to MFA a nie AID

http://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7/mfa-carbon-optik.php

 

To jest MFA Carbon

[ATTACH=CONFIG]141474[/ATTACH]

 

A tutaj skin DP Carbon, z tego co widzę to tylko carbonowe tło które pasuje do dekorów GTI/R

carbonDP.jpg

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Pisałem, że jeden z kolegów już to zrobił, co do zmiany kodowania, nie wpływa to na żaden z elementów "gwarancyjnych".

Trzeba ten dokument lepiej postudiować (ma 43 strony) i znajdzie się to co interesuje ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A piwo stawiasz w Łodzi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dzisiaj w ASO i oni nie zakodują nawet za opłata LA :/ czekam na info który z kolegów ogarnął temat LA i chętnie podjade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A piwo stawiasz w Łodzi ;P

Myślę, że spróbuję jakiś wyjazd służbowy zorganizować w tym kierunku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem dzisiaj w ASO i oni nie zakodują nawet za opłata LA :/

A pytałeś się może czy ma to jakiś wpływ na gwarancję? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pytałeś się może czy ma to jakiś wpływ na gwarancję? :)

 

Tak i nie :) wiesz jak jest dopóki ktoś z dłubanym LA sie nie zgłosi na gwarancje to sie nie dowiemy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem dzisiaj w ASO i oni nie zakodują nawet za opłata LA :/ czekam na info który z kolegów ogarnął temat LA i chętnie podjade ;)

A ja chetnie zakoduje to u siebie przy pomocy VCDS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja chetnie zakoduje to u siebie przy pomocy VCDS

A nie boisz się utraty gwarancji? Masz jakąś wiedzę na temat tego jaki może to mieć wpływ na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pytałem u siebie w serwisie o odkodowanie video in motion , twierdzą że sie nie da. Ponoć jak podłączają samochód do serwisowego komputera , łączy się zaraz z głównym komputerem w Niemczech i nie ma możliwości żadnej nie autoryzowanej zmiany w oprogramowaniu ...no chyba że jakiś serwis ma zhakowany system a ponoć są takie :) i nie łączy się z głównym komputerem , w tedy można działać cuda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze powiedzą, że się nie da. Choćbyś co chciał zmienić, co chciał dodać to się nie da ... Tłumaczą to tym, że później są problemy przy aktualizacji, bo ona jest dobierana do Twojego VINu, a z kolei w nim jest zakodowane wszystko to co wyszło z fabryki, nic ponad to. Przykładowo, dodanie areview się nie da ... ale jakby co to koszt ok. 9kPLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Wy na to ? Szkoda, że tak daleko...ciekawe czy w PL ktoś jest w stanie to zrobić bo moim zdaniem super sprawa.

 

 

dzięki za filmik , złapałem kontakt z tą firma i oferują więcej rzeczy do passata B8

ceny przystępne 30 euro- tylko ten dojazd do Słowenii( chyba że ktoś do Chorwacji przy okazji śmiga )

 

robią na miejscu czasowo od 30 min -1 godziny takie rzeczy :

 

1. dezaktywacje dźwiękową podczas otwierania drzwi

2. aktywacja ustawiania automatycznego pochylania lusterka przy włączonym biegu wstecznym

3. aktywacja w tylnej lampie ledów

4.dezaktywacja zapięcia pasów

5.dezaktywacja systemu ESP

6.zamykanie samochodu które posiada system Keys

&index=1&list=PLfbZtq6EMuEQjUv-OtD0c6gjD2FXgr5Pz

7. dezaktywacja systemu start& stop

 

sądzę że w Polsce też się znajdzie taki zdolny elektronik , tylko trzeba poczekać aż minie nam gwarancja -

bo każda ingerencja w system fabryczny grozi nam że przy wizycie w serwisie w okresie gwarancji i podpięciu kasowaniem tego co nie było fabrycznie wgrane

 

pzdr Piotr zielona góra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za filmik , złapałem kontakt z tą firma i oferują więcej rzeczy do passata B8

ceny przystępne 30 euro- tylko ten dojazd do Słowenii( chyba że ktoś do Chorwacji przy okazji śmiga )

 

robią na miejscu czasowo od 30 min -1 godziny takie rzeczy :

 

1. dezaktywacje dźwiękową podczas otwierania drzwi

2. aktywacja ustawiania automatycznego pochylania lusterka przy włączonym biegu wstecznym

3. aktywacja w tylnej lampie ledów

4.dezaktywacja zapięcia pasów

5.dezaktywacja systemu ESP

6.zamykanie samochodu które posiada system Keys

7. dezaktywacja systemu start& stop

 

sądzę że w Polsce też się znajdzie taki zdolny elektronik , tylko trzeba poczekać aż minie nam gwarancja -

bo każda ingerencja w system fabryczny grozi nam że przy wizycie w serwisie w okresie gwarancji i podpięciu kasowaniem tego co nie było fabrycznie wgrane

 

pzdr Piotr zielona góra

 

Ja spróbuję podzwonić u nas może ktoś już robi takie mody.. mi szczególnie te drzwi by się przydały a w środę odbieram w końcu swoją rakietę

Lusterko chyba mi się będzie obniżało bo mam pamięci foteli a ten dźwięk otwarcia samochodu jak nie da się normalnie wyłączyć to faktycznie obowiązkowo do deaktywacji bo musi być strasznie irytujący..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie boisz się utraty gwarancji? Masz jakąś wiedzę na temat tego jaki może to mieć wpływ na gwarancję?

W 2011 kupilem nowego Golfa VI z gwarancja na 5 lat. Zaraz w pierwszym roku pewien uzytkownik forum zmienial mi kilka rzeczy VCDS'em. Do tej pory ze wzgledu na gwarancje serwisuje w ASO. Nigdy nikt nie marudzil ze zrobilem jakies zmiany.

 

Czy w porownaniu do Passata B8 mam oczekiwac jakiejs zmiany podejscia serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2011 kupilem nowego Golfa VI z gwarancja na 5 lat. Zaraz w pierwszym roku pewien uzytkownik forum zmienial mi kilka rzeczy VCDS'em. Do tej pory ze wzgledu na gwarancje serwisuje w ASO. Nigdy nikt nie marudzil ze zrobilem jakies zmiany.

 

Czy w porownaniu do Passata B8 mam oczekiwac jakiejs zmiany podejscia serwisu?

 

Moze kolega jeszcze cos robi z VCDSem :) Zapytaj jeśli nie problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2011 kupilem nowego Golfa VI z gwarancja na 5 lat. Zaraz w pierwszym roku pewien uzytkownik forum zmienial mi kilka rzeczy VCDS'em. Do tej pory ze wzgledu na gwarancje serwisuje w ASO. Nigdy nikt nie marudzil ze zrobilem jakies zmiany.

 

Czy w porownaniu do Passata B8 mam oczekiwac jakiejs zmiany podejscia serwisu?

 

być może nie miałeś skanowania oprogramowania w całości nie potrafię odpowiedzieć ,

Mam wiarygodny sygnał z VW Świtoń - Paczkowski , że tak robią i nie będę grał w rosyjska ruletkę , wykasują lub nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności